LISTOR 
Listinformation
» Översikt
» Gränser & regler
Aktuella listor
» Gbg-Skärgårdsjakten 2017
» Eko-Gbgjakten 2016
Äldre listor
» Jubileumsjakten 2012
» Göteborgsjakten 2005

Göteborgstolvan 2009
» Januari 2009
» Februari 2009
» Mars 2009
» April 2009
» Maj 2009
» Juni 2009
» Juli 2009
» Augusti 2009
» September 2009
» Oktober 2009
» November 2009
» December 2009
Huvudlistor
» Bohuslistan
» Hallandslistan
» Göteborgslistan
Lokala områden
» Hisingen
» Göteborgs skärgård
Lokallistor (från Svalan)
» Torslandaviken
» Brudarebacken
» Hönö
» Rörö
» Vrångö
» Galterö
» Stora Amundö
» Välen
» Smithska udden
Kommunlistor (från Svalan)
» Göteborg
» Öckerö
» Mölndal
» Partille
» Härryda
     LOGGA IN 
ANVÄNDARNAMN

LÖSENORD

     Göteborgslistan / Artlista 

Topplistan
just nu


Jämför
listor


Lägg in
nya kryss


Lägg in
saknade kryss


Min
artlista

Göteborgslistan - Ejder

» Här kan du se var och när andra skådare har kryssat arten (om de angett datum och lokal).

» Visa alla arter på Göteborgslistan.

Namn Antal Lokal Datum  
Niclas 2 Fiskebäck 2013-04-26
Carl Jyker 1 Göteborgs hamn, Eriksberg 2013-03-12
David Klingberg 3 ex Torslandaviken 2011-02-06
Bengt Adamsson 20 ex Vrångö, Gbg:s södra skärgård 2010-11-14
Eva Åkesson 1 ex Rörö 2010-03-13
Ingvar Andersson 20st Töllåe orust 2009-03-29
Lennart Bogren 15 ex Ersdalsviken, Hönö 2009-02-18
Robert Ennnerfelt Göteborgs fiskhamn 2009-01-01
Jan Hellström 2 ex Lilla Varholmen 2008-01-25
Sverker Ekberg 20 ex Askimsbadet 2006-09-23
Ola Bäckman ca 50 ex Torslandaviken 2005-04-24
Andreas Nyström 4 ex Torslandaviken 2005-04-24
Robert Brunström Flera ex Fiskebäck, Gbg 2005-04-17
Johan Ennerfelt Stora Amundö 2005-03-28
Linus Westlund 4 ex Lilleby, Björlanda 2005-03-21
Matserik Eriksson Ca 10 ex Arendalsudden, Hisingen 2005-01-22
Tina Widén Stora Amundö 2005-01-21
Leif Andersson Kråkudden, Hönö 2005-01-11
Per Norberg K råkudden, Hönö 2005-01-09
Klas Reinholdson Stora Amundö 2005-01-08
L. Stefan Andersson Askimsviken 2005-01-06
Daniel Gustafsson 2 ex Välen, Gbg 2005-01-06
Magnus Lundström Kråkudden, Hönö 2005-01-05
Birger Kaiser 1 ex Stora Amundö 2005-01-03
Eva-Lisa Johansson Stora Amundö 2005-01-03
Ralf Englund Fiskebäck, Gbg 2005-01-01
Harry Hellberg 4 ex Hönö färjeläget 2004-08-10
Tony Börjesson Torslandaviken 2003-03-31
Jan Krantz Stora Porsholmen, Torslanda 2003-03-12
Jesper Knape Kråkudden, Hönö 2003-03-10
Peter Sylvén Kråkudden, Hönö 2003-02-22
Stefan Göransson Kråkudden, Hönö 2002-06-23
Conny Palm Stora Amundön, Askim 2002-02-09
Göran Karlsson Torslandaviken 2002-02-03
Thomas Karlsson Stora Amundön, Askim 2002-02-03
Stig Fredriksson Göteborgs fiskhamn 2002-02-01
Per-Anders Svensson Torslandaviken 2002-01-27
Totte Weber Killingsholmen, Billdal, Askim 2002-01-24
Magnus Rahm Lilla Varholmen, Torslanda 2002-01-20
Anders Lundgren Lilleby, Björlanda 2002-01-20
Lars Eric Rahm Lilla Varholmen, Torslanda 2002-01-20
Göran Gustavsson Torslandaviken 2002-01-20
Mathias Theander Galterö, Gbg:s södra skärgård 2002-01-19
Lars Erik Norbäck Askimsviken, Askim 2002-01-13
Aimon Niklasson Lilla Varholmen, Torslanda 2002-01-13
Mikael Nord Öckerö, Gbg:s norra skärgård 2002-01-12
Andreas Hagström Klippan, Majorna, Göteborg 2002-01-10
Christer Fält Torslandaviken 2002-01-08
Peter Strandvik Kippholmen, Björlanda 2002-01-07
Mikael Molin Torslandaviken 2002-01-06
Martin Oomen Torslandaviken 2002-01-06
Markus Lagerqvist Stora Amundön, Askim 2002-01-06
Mats Björkqvist Torslandaviken 2002-01-06
Martin Fransson Donsö, Gbg:s södra skärgård 2002-01-05
Hans Börjesson Torslandaviken 2002-01-05
Kristoffer Nilsson Stora Amundön, Askim 2002-01-04
Jan Lundkvist Hyppeln, Gbg:s norra skärgård 2002-01-04
Niklas Aronsson Torslandaviken 2002-01-04
Karl-Olof Johansson Smithska udden, Göteborg 2002-01-02
Anders Kronhamn Torslandaviken 2002-01-02
Pär Lydmark Torslandaviken 2002-01-02
Anette Unger Stora Amundön, Askim 2002-01-02
Stefan Svanberg Arendalstippen, Hisingen 2002-01-02
Bengt Karlsson Öckerö, Gbg:s norra skärgård 2002-01-01
Magnus Unger Lilla Varholmen, Torslanda 2002-01-01
Uno Unger Lilla Varholmen, Torslanda 2002-01-01
Stina Thelander Torslandaviken 2002-01-01
Ulf Sjögren Stora Amundön, Askim 2000-04-15
Stefan Svensson Ca 100 ex Kråkudden, Hönö 1996-11-07
Johan Svedholm Stora Amundön, Askim 1986-06-20
Per Björkman Rörö 1980-03-16
Claes Lööv
Håkan Thorstensson
Bengt Nilsen
Elon Wismén
Bert Petersson Kråkudden, Hönö
Martin Spång
Martin Johansson 2
Stig Jakobsson
Staffan Sénby
Jan-Åke Noresson
Hampus Lybeck
Stefan Hage
Johannes Tallroth
Björn Dellming Kråkudden, Hönö