LISTOR 
Listinformation
» Översikt
» Gränser & regler
Aktuella listor
» Gbg-Skärgårdsjakten 2017
» Eko-Gbgjakten 2016
Äldre listor
» Jubileumsjakten 2012
» Göteborgsjakten 2005

Göteborgstolvan 2009
» Januari 2009
» Februari 2009
» Mars 2009
» April 2009
» Maj 2009
» Juni 2009
» Juli 2009
» Augusti 2009
» September 2009
» Oktober 2009
» November 2009
» December 2009
Huvudlistor
» Bohuslistan
» Hallandslistan
» Göteborgslistan
Lokala områden
» Hisingen
» Göteborgs skärgård
Lokallistor (från Svalan)
» Torslandaviken
» Brudarebacken
» Hönö
» Rörö
» Vrångö
» Galterö
» Stora Amundö
» Välen
» Smithska udden
Kommunlistor (från Svalan)
» Göteborg
» Öckerö
» Mölndal
» Partille
» Härryda
     LOGGA IN 
ANVÄNDARNAMN

LÖSENORD

     Göteborgslistan / Artlista 

Topplistan
just nu


Jämför
listor


Lägg in
nya kryss


Lägg in
saknade kryss


Min
artlista

Göteborgslistan - Grönfink

» Här kan du se var och när andra skådare har kryssat arten (om de angett datum och lokal).

» Visa alla arter på Göteborgslistan.

Namn Antal Lokal Datum  
Niclas Bostaden Björenkulla 2013-03-10
David Klingberg 10 ex Stora Amundön 2011-02-05
Eva Åkesson 1 ex Slottsskogen, Gbg 2010-01-28
Robert Ennnerfelt 2 kungsladugård 2009-12-23
Bengt Adamsson 5 ex Göteborgs botaniska trädgård 2009-03-13
Lennart Bogren 5 ex Hjuvik, Torslanda 2009-02-15
Melker Hagsäter Torslandaviken 2008-03-23
Jan Hellström 9 ex Lillhagsparken 2008-01-24
Andreas Nyström 2 ex Torslandaviken 2005-05-05
Robert Brunström 3 ex Svarttjärn, Delsjöområdet, Gbg 2005-05-04
Ola Bäckman 1 ex Torslandaviken 2005-04-24
Johan Ennerfelt 1 ex Högsbogatan 2005-03-26
Harry Hellberg 1 ex Svankällan, Säve, Hisingen 2005-03-20
Per Norberg 5 ex Hinsholmskilen, Gbg 2005-03-06
Tina Widén Smithska udden, Gbg 2005-02-03
Staffan Swedberg 1 ex Tagene, Säve, Hisingen 2005-01-11
Stefan Svensson Stora Amundö 2005-01-09
Linus Westlund 15 ex Svankällan, Säve, Hisingen 2005-01-09
L. Stefan Andersson Välen, Gbg 2005-01-06
Daniel Gustafsson Grevegårdsvägen, Tynnered 2005-01-06
Klas Reinholdson Kobbehall, Askim 2005-01-06
Eva-Lisa Johansson Smithska udden, Gbg 2005-01-02
Magnus Lundström Klippan 2005-01-02
Leif Andersson Lärjeåns dalgång, Gbg 2005-01-02
Matserik Eriksson Ca 10 ex Ramberget, Hisingen 2005-01-02
Ralf Englund Berglärkan, Gbg 2005-01-01
Birger Kaiser 10 ex Önnered, Gbg 2005-01-01
Jesper Knape Torslandaviken 2003-04-12
Jan Krantz Delsjöområdet, Göteborg 2003-03-29
Tony Börjesson Sisjöns skjutfält, Mölndal 2003-02-01
Peter Sylvén Rya skog, Hisingen 2003-01-01
Anders Lundgren Kvisljungeby, Björlanda 2002-03-02
Göran Karlsson Prästgårdskilen, Björlanda 2002-01-29
Stig Fredriksson Kustens hus, Majorna, Göteborg 2002-01-20
Thomas Karlsson Torslandaviken 2002-01-20
Mathias Theander Stora Amundön, Askim 2002-01-12
Mikael Nord Öckerö, Gbg:s norra skärgård 2002-01-12
Conny Palm Arendal, Hisingen 2002-01-12
Aimon Niklasson Soldatängen, Sävedalen 2002-01-07
Peter Strandvik Kallhed, Björlanda 2002-01-06
Mikael Molin Torslandaviken 2002-01-06
Bengt Karlsson Öckerö, Gbg:s norra skärgård 2002-01-06
Lars Erik Norbäck Vättlefjäll, Angered 2002-01-06
Christer Fält Änggårdsbergen, Göteborg 2002-01-06
Totte Weber Gunnebo, Mölndal 2002-01-06
Martin Fransson Donsö, Gbg:s södra skärgård 2002-01-05
Niklas Aronsson Torslandaviken 2002-01-04
Göran Gustavsson Berglärkan, Gbg 2002-01-04
Jan Lundkvist Slottsskogen, Göteborg 2002-01-03
Kristoffer Nilsson Svalebogatan, Göteborg 2002-01-03
Stefan Svanberg Torslandaviken 2002-01-02
Pär Lydmark Fässberg, Mölndal 2002-01-02
Martin Oomen Kortedala, Göteborg 2002-01-02
Andreas Hagström Klippan, Majorna, Göteborg 2002-01-02
Anders Kronhamn Tolered, Lundby, Hisingen 2002-01-02
Hans Börjesson Berglärkan, Älvsborg, Göteborg 2002-01-01
Anette Unger Björnekulla, Göteborg 2002-01-01
Mats Björkqvist Guldheden, Göteborg 2002-01-01
Per-Anders Svensson Eklanda, Mölndal 2002-01-01
Lars Eric Rahm Kakelösagatan, Mölndal 2002-01-01
Karl-Olof Johansson Välen, Göteborg 2002-01-01
Uno Unger Välen, Göteborg 2002-01-01
Magnus Unger Välen, Göteborg 2002-01-01
Stina Thelander Kållered, Mölndal 2002-01-01
Markus Lagerqvist Kobbehall, Askim 2002-01-01
Magnus Rahm Kakelösagatan, Mölndal 2002-01-01
Ulf Sjögren Hammarkullen, Göteborg 1995-04-20
Johan Svedholm Kvillebäcken, Brämaregården 1986-01-14
Per Björkman Vasastaden, Gbg 1981-01-12
Bengt Nilsen
Elon Wismén
Martin Spång
Johannes Tallroth
Jan-Åke Noresson
Hampus Lybeck
Stefan Hage
Carl Jyker
Bert Petersson Mölnlycke
Håkan Thorstensson
Stig Jakobsson
Claes Lööv
Martin Johansson 2
Staffan Sénby
Björn Dellming Påvelund, Gbg