LISTOR 
Listinformation
» Översikt
» Gränser & regler
Aktuella listor
» Gbg-Skärgårdsjakten 2017
» Eko-Gbgjakten 2016
Äldre listor
» Jubileumsjakten 2012
» Göteborgsjakten 2005

Göteborgstolvan 2009
» Januari 2009
» Februari 2009
» Mars 2009
» April 2009
» Maj 2009
» Juni 2009
» Juli 2009
» Augusti 2009
» September 2009
» Oktober 2009
» November 2009
» December 2009
Huvudlistor
» Bohuslistan
» Hallandslistan
» Göteborgslistan
Lokala områden
» Hisingen
» Göteborgs skärgård
Lokallistor (från Svalan)
» Torslandaviken
» Brudarebacken
» Hönö
» Rörö
» Vrångö
» Galterö
» Stora Amundö
» Välen
» Smithska udden
Kommunlistor (från Svalan)
» Göteborg
» Öckerö
» Mölndal
» Partille
» Härryda
     LOGGA IN 
ANVÄNDARNAMN

LÖSENORD

     Göteborgslistan / Artlista 

Topplistan
just nu


Jämför
listor


Lägg in
nya kryss


Lägg in
saknade kryss


Min
artlista

Göteborgslistan - Nötväcka

» Här kan du se var och när andra skådare har kryssat arten (om de angett datum och lokal).

» Visa alla arter på Göteborgslistan.

Namn Antal Lokal Datum  
Niclas Bostaden Björenkulla 2012-07-01
David Klingberg 1 ex Botaniska 2011-01-30
Eva Åkesson 1 ex Slottsskogen, Gbg 2010-01-28
Lennart Bogren 1 ex Slottsskogen, Gbg 2010-01-19
Bengt Adamsson 2 ex Göteborgs botaniska trädgård 2009-03-13
Robert Ennnerfelt 2 Kungsladugård, Gbg 2009-03-08
Lennart Malm 2 Backa Hisingen 2009-02-15
Ingvar Andersson 1st Rannebergen, Angered 2009-02-08
Melker Hagsäter Änggårdsbergen, Gbg 2008-10-03
Jan Hellström 1 ex Lillhagsparken 2008-01-03
Sverker Ekberg Johanneberg, Göteborg 2006-05-08
Andreas Nyström 3 ex Änggårdsbergen, Gbg 2005-05-08
Robert Brunström 1 ex Slottsskogen, Gbg 2005-05-04
Ola Bäckman 1 ex Skatås, Göteborg 2005-04-17
Johan Ennerfelt 1 ex Högsbogatan 2005-03-27
Ralf Englund 1 ex Rya skog, Hisingen 2005-03-06
Birger Kaiser 1 ex Änggårdsbergen, Gbg 2005-01-19
Per Norberg 1 ex Alveredsnäs, Mölndal 2005-01-17
Magnus Lundström Chalmers, Göteborg 2005-01-16
Tina Widén Göteborgs botaniska trädgård 2005-01-14
Linus Westlund 1 ex Svankällan, Säve, Hisingen 2005-01-09
Klas Reinholdson Kobbehall, Askim 2005-01-07
Daniel Gustafsson 2 ex Välen, Gbg 2005-01-06
L. Stefan Andersson Hovås, Askim 2005-01-06
Eva-Lisa Johansson Botaniska Gbg 2005-01-04
Stefan Svensson Biskopsgården, Hisingen 2005-01-03
Matserik Eriksson Ramberget, Hisingen 2005-01-02
Harry Hellberg 1 ex Svankällan, Säve, Hisingen 2005-01-01
Leif Andersson Hökälla, Hisingen 2005-01-01
Jesper Knape Svarttjärn, Delsjöområdet, Gbg 2003-04-13
Jan Krantz Skatås, Göteborg 2003-01-28
Tony Börjesson Sisjöns skjutfält, Mölndal 2003-01-04
Peter Sylvén Rya skog, Hisingen 2003-01-01
Jan Lundkvist Skatås, Göteborg 2002-04-25
Anders Lundgren Kvisljungeby, Björlanda 2002-03-10
Peter Strandvik Slottsskogen, Göteborg 2002-03-06
Mikael Molin Slottsskogen, Göteborg 2002-03-05
Bengt Karlsson Rya skog, Hisingen 2002-02-26
Martin Fransson Brännö, Gbg:s södra skärgård 2002-02-19
Mikael Nord Stora Amundön, Askim 2002-02-10
Göran Gustavsson Berglärkan, Gbg 2002-01-27
Mathias Theander Hökälla, Hisingen 2002-01-20
Stig Fredriksson Sjöbergen, Göteborg 2002-01-20
Thomas Karlsson Gnistgatan, Göteborg 2002-01-19
Aimon Niklasson Svarttjärn, Delsjöområdet, Gbg 2002-01-19
Martin Oomen Rya skog, Hisingen 2002-01-18
Göran Karlsson Kippholmen, Björlanda 2002-01-12
Conny Palm Billdals park, Askim 2002-01-12
Christer Fält Änggårdsbergen, Göteborg 2002-01-06
Totte Weber Gunnebo, Mölndal 2002-01-06
Markus Lagerqvist Kobbehall, Göteborg 2002-01-05
Mats Björkqvist Gunnebo, Mölndal 2002-01-05
Niklas Aronsson Massetjärn, Mölnlycke, Råda 2002-01-05
Anders Kronhamn Rya skog, Hisingen 2002-01-04
Anette Unger Rya skog, Hisingen 2002-01-04
Lars Erik Norbäck Botaniska Trädgården, Göteborg 2002-01-04
Kristoffer Nilsson Svalebogatan, Göteborg 2002-01-03
Pär Lydmark Slottsskogen, Göteborg 2002-01-03
Karl-Olof Johansson Stora Amundön, Askim 2002-01-03
Andreas Hagström Klippan, Majorna, Göteborg 2002-01-02
Stefan Svanberg Överås, Göteborg 2002-01-02
Uno Unger Rya skog, Hisingen 2002-01-02
Magnus Unger Rya skog, Hisingen 2002-01-02
Magnus Rahm Kakelösagatan, Mölndal 2002-01-01
Hans Börjesson Grimmered, Göteborg 2002-01-01
Stina Thelander Kållered, Mölndal 2002-01-01
Per-Anders Svensson Eklanda, Mölndal 2002-01-01
Lars Eric Rahm Balltorp, Mölndal 2002-01-01
Ulf Sjögren Lärjeåns dalgång 1995-03-10
Johan Svedholm S. A. Hedlunds park, Hisingen 1988-11-20
Per Björkman Vasastaden, Gbg 1981-01-12
Håkan Thorstensson
Björn Dellming Landvetter, Härryda
Hampus Lybeck
Bengt Nilsen
Bert Petersson Hålsjön, Mölndal
Martin Spång
Stefan Hage
Stig Jakobsson
Claes Lööv
Carl Jyker
Martin Johansson 2
Staffan Sénby
Jan-Åke Noresson
Johannes Tallroth
Elon Wismén