LISTOR 
Listinformation
» Översikt
» Gränser & regler
Aktuella listor
» Gbg-Skärgårdsjakten 2017
» Eko-Gbgjakten 2016
Äldre listor
» Jubileumsjakten 2012
» Göteborgsjakten 2005

Göteborgstolvan 2009
» Januari 2009
» Februari 2009
» Mars 2009
» April 2009
» Maj 2009
» Juni 2009
» Juli 2009
» Augusti 2009
» September 2009
» Oktober 2009
» November 2009
» December 2009
Huvudlistor
» Bohuslistan
» Hallandslistan
» Göteborgslistan
Lokala områden
» Hisingen
» Göteborgs skärgård
Lokallistor (från Svalan)
» Torslandaviken
» Brudarebacken
» Hönö
» Rörö
» Vrångö
» Galterö
» Stora Amundö
» Välen
» Smithska udden
Kommunlistor (från Svalan)
» Göteborg
» Öckerö
» Mölndal
» Partille
» Härryda
     LOGGA IN 
ANVÄNDARNAMN

LÖSENORD

     Göteborgslistan / Artlista 

Topplistan
just nu


Jämför
listor


Lägg in
nya kryss


Lägg in
saknade kryss


Min
artlista

Göteborgslistan - Lövsångare

» Här kan du se var och när andra skådare har kryssat arten (om de angett datum och lokal).

» Visa alla arter på Göteborgslistan.

Namn Antal Lokal Datum  
Niclas 1 Välen 2013-05-18
Eva Åkesson 2 ex Välen, Gbg 2011-08-18
David Klingberg 1 ex Välen, Gbg 2011-04-23
Bengt Adamsson 1 ex Slottsskogen, Gbg 2009-08-27
Robert Ennnerfelt 5 Brännö 2009-04-25
Ingvar Andersson 1st Volvo Tuve, Hisingen 2009-04-22
Lennart Bogren 1 ex Bovik, Björkö 2009-04-18
Ralf Englund 1 ex Ragnhildsholmen 2007-06-07
Per Norberg 1 ex Svankällan, Säve, Hisingen 2005-07-18
Matserik Eriksson 1 ex Hökälla, Hisingen 2005-05-07
Andreas Nyström 3 ex Torslandaviken 2005-05-05
Ola Bäckman 3 ex Medicinareberget, Gbg 2005-05-04
Robert Brunström 1 ex Svarttjärn, Delsjöområdet, Gbg 2005-05-04
Johan Ennerfelt 2 ex Högsbogatan 2005-05-02
Linus Westlund 3 ex Svankällan, Säve, Hisingen 2005-05-01
Klas Reinholdson Oxsjön, Askim 2005-04-26
Birger Kaiser 1 ex Torslandaviken 2005-04-24
Leif Andersson Hålsjön, Mölndal 2005-04-23
Magnus Lundström 3 ex Torslandaviken 2005-04-23
Eva-Lisa Johansson Smithska udden, Gbg 2005-04-22
L. Stefan Andersson 1 ex sj Välen, Gbg 2005-04-19
Staffan Swedberg 1 ex Tagene, Säve, Hisingen 2005-04-18
Tina Widén Prästgårdskilen 2005-04-17
Stefan Svensson 1 sj. Torslandaviken 2005-04-17
Harry Hellberg 1 ex Svankällan, Säve, Hisingen 2004-07-01
Daniel Gustafsson Brottkärr, Askim 2004-04-27
Tony Börjesson Sisjöns skjutfält, Mölndal 2003-05-10
Jan Krantz Torslandaviken 2003-05-02
Jesper Knape Torslandaviken 2003-05-02
Peter Sylvén Torslandaviken 2003-04-22
Stefan Göransson Ersdalen, Hönö 2002-06-23
Totte Weber Skintebo, Askim 2002-05-25
Peter Strandvik Hökälla, Hisingen 2002-05-15
Anders Lundgren Kvisljungeby, Björlanda 2002-05-10
Karl-Olof Johansson Smithska udden, Göteborg 2002-05-03
Jan Lundkvist Östra sjukhuset, Göteborg 2002-05-01
Markus Lagerqvist Kobbehall, Askim 2002-04-30
Andreas Hagström Slottsskogen, Göteborg 2002-04-29
Göran Karlsson Torslandaviken 2002-04-29
Mats Björkqvist Stora Amundön, Askim 2002-04-28
Bengt Karlsson Öckerö Gbg:s norra skärgård 2002-04-28
Stina Thelander Torslandaviken 2002-04-27
Conny Palm Brännö, Gbg:s södra skärgård 2002-04-27
Magnus Unger Hönö 2002-04-27
Lars Erik Norbäck Rannebergen, Angered 2002-04-26
Magnus Rahm Torslandaviken 2002-04-26
Mathias Theander Torslandaviken 2002-04-26
Anders Kronhamn Slottsskogen, Göteborg 2002-04-26
Niklas Aronsson Torslandaviken 2002-04-25
Pär Lydmark Medicinareberget, Göteborg 2002-04-25
Stig Fredriksson Slottsskogen, Göteborg 2002-04-25
Per-Anders Svensson Rambo mosse, Mölndal 2002-04-25
Martin Oomen Hökälla, Hisingen 2002-04-25
Thomas Karlsson Gnistgatan, Göteborg 2002-04-25
Kristoffer Nilsson Knapegården, Askim 2002-04-24
Anette Unger Torslandaviken 2002-04-24
Hans Börjesson Grimmered, Göteborg 2002-04-24
Uno Unger Slottsskogen, Göteborg 2002-04-23
Lars Eric Rahm Västerberget, Mölndal 2002-04-23
Mikael Molin Slottsskogen, Göteborg 2002-04-23
Stefan Svanberg Torslandaviken 2002-04-23
Aimon Niklasson Härlanda tjärn, Göteborg 2002-04-23
Göran Gustavsson Berglärkan, Gbg 2002-04-23
Christer Fält Rådasjön, Råda 2002-04-23
Martin Fransson Donsö, Gbg:s södra skärgård 2002-04-22
Ulf Sjögren Lärjeåns dalgång 1995-05-20
Johan Svedholm Klare mosse, Hisingen 1988-05-30
Per Björkman Stora Amundö 1980-05-13
Björn Dellming Änggårdsbergen, Gbg
Jan-Åke Noresson
Martin Johansson 2
Stig Jakobsson
Carl Jyker
Martin Spång
Claes Lööv
Elon Wismén
Bengt Nilsen
Hampus Lybeck
Johannes Tallroth
Stefan Hage
Håkan Thorstensson
Staffan Sénby
Bert Petersson Hålsjön, Mölndal