LISTOR 
Listinformation
» Översikt
» Gränser & regler
Aktuella listor
» Gbg-Skärgårdsjakten 2017
» Eko-Gbgjakten 2016
Äldre listor
» Jubileumsjakten 2012
» Göteborgsjakten 2005

Göteborgstolvan 2009
» Januari 2009
» Februari 2009
» Mars 2009
» April 2009
» Maj 2009
» Juni 2009
» Juli 2009
» Augusti 2009
» September 2009
» Oktober 2009
» November 2009
» December 2009
Huvudlistor
» Bohuslistan
» Hallandslistan
» Göteborgslistan
Lokala områden
» Hisingen
» Göteborgs skärgård
Lokallistor (från Svalan)
» Torslandaviken
» Brudarebacken
» Hönö
» Rörö
» Vrångö
» Galterö
» Stora Amundö
» Välen
» Smithska udden
Kommunlistor (från Svalan)
» Göteborg
» Öckerö
» Mölndal
» Partille
» Härryda
     LOGGA IN 
ANVÄNDARNAMN

LÖSENORD

     Göteborgslistan / Artlista 

Topplistan
just nu


Jämför
listor


Lägg in
nya kryss


Lägg in
saknade kryss


Min
artlista

Göteborgslistan - Rödhake

» Här kan du se var och när andra skådare har kryssat arten (om de angett datum och lokal).

» Visa alla arter på Göteborgslistan.

Namn Antal Lokal Datum  
Niclas Bostaden Björenkulla 2013-03-10
David Klingberg 1 ex Gamlestaden, Gbg 2011-01-31
Eva Åkesson 1 ex Slottsskogen, Gbg 2010-01-28
Bengt Adamsson 1 ex Göteborgs botaniska trädgård 2009-03-13
Lennart Malm 1 Backa Hisingen 2009-02-15
Lennart Bogren 1 ex Hjuvik, Torslanda 2009-02-15
Ingvar Andersson 1st Rannebergen, Angered 2009-02-08
Robert Ennnerfelt 1 Kungsladugård, Gbg 2008-03-26
Melker Hagsäter Änggården, Göteborg 2008-03-23
Jan Hellström 1 ex Lillhagsparken 2008-01-03
Andreas Nyström 1 ex Kungsladugård, Gbg 2005-05-07
Robert Brunström 1 ex Strömmensberg, GBG 2005-05-04
Ola Bäckman 2 ex Medicinareberget, Gbg 2005-04-21
Staffan Swedberg 1 ex sj Tagene, Säve, Hisingen 2005-03-29
Johan Ennerfelt 1 ex Högsbogatan 2005-03-26
Per Norberg 1 ex Askimsviken 2005-02-25
Tina Widén Smithska udden, Gbg 2005-02-03
Leif Andersson Torslandaviken 2005-01-22
Magnus Lundström 1 ex Slottsskogen, Gbg 2005-01-22
Matserik Eriksson 1 ex Ramberget, Hisingen 2005-01-21
Klas Reinholdson Säveåns mynning, Gbg 2005-01-15
Linus Westlund 1 ex Svankällan, Säve, Hisingen 2005-01-15
Hampus Lybeck 1 ex Djurgårdsplan, majorna, göteborg 2005-01-13
Daniel Gustafsson 1 ex Torslandaviken 2005-01-09
L. Stefan Andersson Välen, Gbg 2005-01-06
Eva-Lisa Johansson Södra Tynnered, Gbg 2005-01-02
Ralf Englund 1 ex Berglärkan, Gbg 2005-01-01
Birger Kaiser 1 ex Önnered, Gbg 2005-01-01
Harry Hellberg 1 ex Svankällan, Säve, Hisingen 2004-08-26
Jesper Knape Björkekärr, Göteborg 2003-04-05
Peter Sylvén Vrångö, Gbg:s södra skärgård 2003-03-17
Jan Krantz Sisjön, Askim 2003-02-20
Tony Börjesson Sisjöns skjutfält, Mölndal 2003-01-12
Thomas Karlsson Gnistgatan, Göteborg 2002-04-10
Göran Karlsson Kippholmen, Björlanda 2002-04-02
Peter Strandvik Slottsskogen, Göteborg 2002-03-03
Conny Palm Skändla, Tuve, Hisingen 2002-02-10
Mikael Molin Majorna, Göteborg 2002-02-09
Niklas Aronsson Lindholmen, Lundby, Hisingen 2002-02-06
Anders Lundgren Kvisljungeby, Björlanda 2002-02-05
Aimon Niklasson Oxledsravinen, Sävedalen 2002-01-20
Stig Fredriksson Sannaplan, Majorna, Göteborg 2002-01-20
Lars Erik Norbäck Nedre Fogelbergsgatan, Göteborg 2002-01-07
Stefan Svanberg Brännö, Gbg:s södra skärgård 2002-01-06
Christer Fält Änggårdsbergen, Göteborg 2002-01-06
Anette Unger Björnekulla, Göteborg 2002-01-05
Martin Fransson Donsö, Gbg:s södra skärgård 2002-01-05
Andreas Hagström Slottsskogen, Göteborg 2002-01-04
Totte Weber Hjällbo, Angered 2002-01-03
Jan Lundkvist Slottsskogen, Göteborg 2002-01-03
Pär Lydmark Slottsskogen, Göteborg 2002-01-03
Kristoffer Nilsson Svalebogatan, Göteborg 2002-01-03
Anders Kronhamn Tolered, Lundby, Hisingen 2002-01-03
Mathias Theander Falkenbergsgatan, Göteborg 2002-01-03
Uno Unger Rya skog, Hisingen 2002-01-02
Göran Gustavsson Berglärkan, Gbg 2002-01-02
Martin Oomen Kortedala, Göteborg 2002-01-02
Bengt Karlsson Öckerö, Gbg:s norra skärgård 2002-01-02
Per-Anders Svensson Eklanda, Mölndal 2002-01-01
Lars Eric Rahm Kakelösagatan, Mölndal 2002-01-01
Hans Börjesson Berglärkan, Älvsborg, Göteborg 2002-01-01
Karl-Olof Johansson Topasgatan, Göteborg 2002-01-01
Stina Thelander Kållered, Mölndal 2002-01-01
Mats Björkqvist Johanneberg, Göteborg 2002-01-01
Markus Lagerqvist Kobbehall, Askim 2002-01-01
Magnus Unger Hönö 2002-01-01
Magnus Rahm Kakelösagatan, Mölndal 2002-01-01
Stefan Svensson 5 ex Kråkudden, Hönö 1996-11-07
Ulf Sjögren Hammarkullen, Göteborg 1995-03-02
Johan Svedholm Kvillebäcken, Brämaregården 1986-05-30
Per Björkman Västra Frölunda 1981-03-24
Martin Johansson 2
Bengt Nilsen
Sverker Ekberg Johanneberg, Göteborg
Staffan Sénby
Carl Jyker
Håkan Thorstensson
Claes Lööv
Johannes Tallroth
Jan-Åke Noresson
Martin Spång
Bert Petersson Hålsjön, Mölndal
Björn Dellming Landvetter, Härryda
Stefan Hage
Elon Wismén
Stig Jakobsson