LISTOR 
Listinformation
» Översikt
» Gränser & regler
Aktuella listor
» Gbg-Skärgårdsjakten 2017
» Eko-Gbgjakten 2016
Äldre listor
» Jubileumsjakten 2012
» Göteborgsjakten 2005

Göteborgstolvan 2009
» Januari 2009
» Februari 2009
» Mars 2009
» April 2009
» Maj 2009
» Juni 2009
» Juli 2009
» Augusti 2009
» September 2009
» Oktober 2009
» November 2009
» December 2009
Huvudlistor
» Bohuslistan
» Hallandslistan
» Göteborgslistan
Lokala områden
» Hisingen
» Göteborgs skärgård
Lokallistor (från Svalan)
» Torslandaviken
» Brudarebacken
» Hönö
» Rörö
» Vrångö
» Galterö
» Stora Amundö
» Välen
» Smithska udden
Kommunlistor (från Svalan)
» Göteborg
» Öckerö
» Mölndal
» Partille
» Härryda
     LOGGA IN 
ANVÄNDARNAMN

LÖSENORD

     Göteborgslistan / Artlista 

Topplistan
just nu


Jämför
listor


Lägg in
nya kryss


Lägg in
saknade kryss


Min
artlista

Göteborgslistan - Gärdsmyg

» Här kan du se var och när andra skådare har kryssat arten (om de angett datum och lokal).

» Visa alla arter på Göteborgslistan.

Namn Antal Lokal Datum  
Niclas 1 Björnekulla 2011-05-25
David Klingberg 1 ex Välen, Gbg 2011-01-31
Bengt Adamsson 2 ex Slottsskogen, Gbg 2010-11-26
Eva Åkesson 1 ex Grevedämmet, Mölndal 2010-01-25
Lennart Bogren 1 ex Hjuvik, Torslanda 2009-03-13
Lennart Malm 1 Backa Hisingen 2009-02-15
Robert Ennnerfelt 1 Kungsladugård, Gbg 2008-03-27
Jan Hellström 1 ex Lillhagsplurret 2008-01-03
Hampus Lybeck 2 ex Göteborgs botaniska trädgård 2007-03-04
Per Norberg 1 ex Albatross golfbana, Säve 2005-09-24
Ola Bäckman 1 ex Stora Amundö 2005-05-13
Andreas Nyström 1 ex Änggårdsbergen, Gbg 2005-05-10
Robert Brunström 1 ex Skatås, Göteborg 2005-05-05
Johan Ennerfelt 1 ex Gatsmygen 2005-03-26
Ralf Englund 1 ex Berglärkan, Gbg 2005-03-19
Tina Widén Hästen, Hönö 2005-02-09
Harry Hellberg 2 ex Svankällan, Säve, Hisingen 2005-01-24
Matserik Eriksson 1 ex Ramberget, Hisingen 2005-01-21
Linus Westlund 1 ex Svankällan, Säve, Hisingen 2005-01-15
Klas Reinholdson Kobbehall, Askim 2005-01-15
Birger Kaiser 1 ex Önnered, Gbg 2005-01-14
Staffan Swedberg 1 ex Tagene, Säve, Hisingen 2005-01-11
Daniel Gustafsson 1 ex Välen, Gbg 2005-01-06
L. Stefan Andersson Välen, Gbg 2005-01-06
Stefan Svensson Biskopsgården, Hisingen 2005-01-03
Eva-Lisa Johansson Södra Tynnered, Gbg 2005-01-02
Magnus Lundström Slottsskogen, Gbg 2005-01-01
Leif Andersson Hökälla, Hisingen 2005-01-01
Tony Börjesson Sisjöns skjutfält, Mölndal 2003-05-15
Jesper Knape Björkekärr, Göteborg 2003-04-21
Peter Sylvén Botaniska Trädgården, Göteborg 2003-03-19
Jan Krantz Stensjön, Mölndal 2003-01-05
Bengt Karlsson Stora Rävholmen, Öckerö 2002-11-17
Stefan Göransson Ersdalen, Hönö 2002-06-23
Andreas Hagström Klippan, Majorna, Göteborg 2002-03-15
Markus Lagerqvist Ringestensvägen, Askim 2002-03-13
Conny Palm Heden, Göteborg 2002-02-25
Mathias Theander Falkenbersgsgatan, Göteborg 2002-02-05
Mikael Molin Medicinareberget, Göteborg 2002-01-29
Stina Thelander Hökälla, Hisingen 2002-01-27
Göran Karlsson Kippholmen, Björlanda 2002-01-27
Göran Gustavsson Berglärkan, Gbg 2002-01-27
Aimon Niklasson Soldatängen, Sävedalen 2002-01-27
Stig Fredriksson Sannaplan, Majorna, Göteborg 2002-01-20
Thomas Karlsson Gnistgatan, Göteborg 2002-01-19
Niklas Aronsson Torslandaviken 2002-01-13
Mats Björkqvist Änggårdsbergen, Göteborg 2002-01-13
Anders Lundgren Kvisljungeby, Björlanda 2002-01-13
Mikael Nord Öckerö, Gbg:s norra skärgård 2002-01-12
Anders Kronhamn Rya skog, Hisingen 2002-01-12
Peter Strandvik Kippholmen, Björlanda 2002-01-07
Totte Weber Gunnebo, Mölndal 2002-01-06
Christer Fält Änggårdsbergen, Göteborg 2002-01-06
Stefan Svanberg Hökälla, Hisingen 2002-01-05
Martin Fransson Donsö, Gbg:s södra skärgård 2002-01-05
Hans Börjesson Grimmered, Göteborg 2002-01-04
Martin Oomen Slottsskogen, Göteborg 2002-01-04
Jan Lundkvist Rörö 2002-01-04
Pär Lydmark Slottsskogen, Göteborg 2002-01-03
Kristoffer Nilsson Svalebogatan, Göteborg 2002-01-03
Lars Erik Norbäck Övre Fogelbergsgatan, Göteborg 2002-01-02
Anette Unger Björnekulla, Göteborg 2002-01-01
Lars Eric Rahm Kakelösagatan, Mölndal 2002-01-01
Per-Anders Svensson Eklanda, Mölndal 2002-01-01
Magnus Rahm Kakelösagatan, Mölndal 2002-01-01
Karl-Olof Johansson Topasgatan, Göteborg 2002-01-01
Uno Unger Fässbergsbäcken, Mölndal 2002-01-01
Magnus Unger Fässbergsbäcken, Mölndal 2002-01-01
Ulf Sjögren Lärjeåns dalgång 1995-04-03
Johan Svedholm Stora Amundön, Askim 1986-06-20
Per Björkman Ramberget, Hisingen 1981-01-11
Bert Petersson Hålsjön, Mölndal
Björn Dellming Välen, Gbg
Stefan Hage
Elon Wismén
Martin Spång
Stig Jakobsson
Martin Johansson 2
Claes Lööv
Staffan Sénby
Jan-Åke Noresson
Carl Jyker
Sverker Ekberg Johanneberg, Göteborg
Bengt Nilsen
Johannes Tallroth
Håkan Thorstensson