LISTOR 
Listinformation
» Översikt
» Gränser & regler
Aktuella listor
» Gbg-Skärgårdsjakten 2017
» Eko-Gbgjakten 2016
Äldre listor
» Jubileumsjakten 2012
» Göteborgsjakten 2005

Göteborgstolvan 2009
» Januari 2009
» Februari 2009
» Mars 2009
» April 2009
» Maj 2009
» Juni 2009
» Juli 2009
» Augusti 2009
» September 2009
» Oktober 2009
» November 2009
» December 2009
Huvudlistor
» Bohuslistan
» Hallandslistan
» Göteborgslistan
Lokala områden
» Hisingen
» Göteborgs skärgård
Lokallistor (från Svalan)
» Torslandaviken
» Brudarebacken
» Hönö
» Rörö
» Vrångö
» Galterö
» Stora Amundö
» Välen
» Smithska udden
Kommunlistor (från Svalan)
» Göteborg
» Öckerö
» Mölndal
» Partille
» Härryda
     LOGGA IN 
ANVÄNDARNAMN

LÖSENORD

     Göteborgslistan / Artlista 

Topplistan
just nu


Jämför
listor


Lägg in
nya kryss


Lägg in
saknade kryss


Min
artlista

Göteborgslistan - Större hackspett

» Här kan du se var och när andra skådare har kryssat arten (om de angett datum och lokal).

» Visa alla arter på Göteborgslistan.

Namn Antal Lokal Datum  
Niclas Bostaden Björenkulla 2012-07-01
David Klingberg 1 ex Botaniska 2011-01-30
Eva Åkesson 1 ex Göteborgs botaniska trädgård 2010-03-03
Robert Ennnerfelt 1 slottsskogen 2009-04-05
Ingvar Andersson 1st Grums 2009-03-15
Bengt Adamsson 2 ex Göteborgs botaniska trädgård 2009-03-13
Lennart Bogren 1 ex Hjuvik, Torslanda 2009-02-21
Melker Hagsäter Änggårdsbergen, Gbg 2008-12-14
Jan Hellström 1 ex Fridhem 2008-01-06
Andreas Nyström 2 ex Änggårdsbergen, Gbg 2005-05-08
Robert Brunström 1 ex Björkekärr, Gbg 2005-05-04
Ola Bäckman 1 ex Änggårdsbergen, Gbg 2005-04-28
Per Norberg 1 ex Stora Amundö 2005-04-03
Johan Ennerfelt 1 ex Högsbo sjukhus 2005-02-12
L. Stefan Andersson 1 ex Stora Amundö 2005-01-30
Stefan Svensson 1 ex Biskopsgården, Hisingen 2005-01-26
Harry Hellberg 1 ex Svankällan, Säve, Hisingen 2005-01-23
Magnus Lundström 1 ex Slottsskogen, Gbg 2005-01-22
Daniel Gustafsson 1 ex Välen, Gbg 2005-01-16
Klas Reinholdson Balltorp, Mölndal 2005-01-16
Tina Widén Änggårdsbergen, Gbg 2005-01-14
Linus Westlund 1 ex Svankällan, Säve, Hisingen 2005-01-09
Eva-Lisa Johansson Botaniska Gbg 2005-01-04
Matserik Eriksson 1 ex Ramberget, Hisingen 2005-01-02
Birger Kaiser 2 ex Önnered, Gbg 2005-01-01
Leif Andersson 1 ex Hökälla, Hisingen 2005-01-01
Tony Börjesson Sisjöns skjutfält, Mölndal 2003-06-07
Jesper Knape Björkekärr, Göteborg 2003-04-12
Jan Krantz Välen, Göteborg 2003-03-30
Peter Sylvén Rya skog, Hisingen 2003-01-01
Andreas Hagström Änggårdsbergen, Göteborg 2002-04-08
Jan Lundkvist Brudarebacken, Delsjöområdet 2002-04-06
Peter Strandvik Brännö, Gbg:s södra skärgård 2002-03-31
Thomas Karlsson Bokedalen, Partille 2002-03-18
Mikael Molin Slottsskogen, Göteborg 2002-02-23
Göran Gustavsson Brudarebacken, Gbg 2002-02-11
Mikael Nord Renströmska sjukhuset, Göteborg 2002-02-10
Magnus Rahm Rya skog, Hisingen 2002-01-27
Göran Karlsson Kippholmen, Björlanda 2002-01-26
Stig Fredriksson Slottsskogen, Göteborg 2002-01-26
Aimon Niklasson Baggeliden, Sävedalen 2002-01-21
Markus Lagerqvist Svartemossen, Askim 2002-01-20
Anette Unger Lagmansholmen, Säve 2002-01-19
Anders Lundgren Kvisljungeby, Björlanda 2002-01-15
Niklas Aronsson Hökälla, Hisingen 2002-01-13
Stina Thelander Rya skog, Hisingen 2002-01-12
Conny Palm Rya skog, Hisingen 2002-01-12
Mathias Theander Chalmers, Göteborg 2002-01-10
Martin Fransson Styrsö, Gbg:s södra skärgård 2002-01-09
Lars Erik Norbäck Vättlefjäll, Angered 2002-01-06
Christer Fält Änggårdsbergen, Göteborg 2002-01-06
Hans Börjesson Påvelund, Göteborg 2002-01-05
Lars Eric Rahm Gunnebo, Mölndal 2002-01-05
Mats Björkqvist Gunnebo, Mölndal 2002-01-05
Per-Anders Svensson Eklanda, Mölndal 2002-01-05
Anders Kronhamn Rya skog, Hisingen 2002-01-04
Pär Lydmark Rya skog, Hisingen 2002-01-04
Martin Oomen Slottsskogen, Göteborg 2002-01-04
Kristoffer Nilsson Änggårdsbergen, Göteborg 2002-01-03
Stefan Svanberg Överås, Göteborg 2002-01-02
Karl-Olof Johansson Smithska udden, Göteborg 2002-01-02
Bengt Karlsson Öckerö, Gbg:s norra skärgård 2002-01-02
Magnus Unger Rya skog, Hisingen 2002-01-02
Uno Unger Rya skog, Hisingen 2002-01-02
Totte Weber Skintebo, Askim 2002-01-01
Ulf Sjögren Lärjeåns dalgång 1995-03-02
Johan Svedholm Kvillebäcken, Brämaregården 1986-01-17
Per Björkman Djupedal, Hisingen 1981-05-31
Stefan Hage
Bengt Nilsen
Johannes Tallroth
Hampus Lybeck
Ralf Englund Berglärkan, Gbg
Elon Wismén
Carl Jyker
Björn Dellming Delsjöområdet, Gbg
Martin Johansson 2
Claes Lööv
Stig Jakobsson
Håkan Thorstensson
Jan-Åke Noresson
Staffan Sénby
Bert Petersson Hålsjön, Mölndal
Martin Spång