LISTOR 
Listinformation
» Översikt
» Gränser & regler
Aktuella listor
» Gbg-Skärgårdsjakten 2017
» Eko-Gbgjakten 2016
Äldre listor
» Jubileumsjakten 2012
» Göteborgsjakten 2005

Göteborgstolvan 2009
» Januari 2009
» Februari 2009
» Mars 2009
» April 2009
» Maj 2009
» Juni 2009
» Juli 2009
» Augusti 2009
» September 2009
» Oktober 2009
» November 2009
» December 2009
Huvudlistor
» Bohuslistan
» Hallandslistan
» Göteborgslistan
Lokala områden
» Hisingen
» Göteborgs skärgård
Lokallistor (från Svalan)
» Torslandaviken
» Brudarebacken
» Hönö
» Rörö
» Vrångö
» Galterö
» Stora Amundö
» Välen
» Smithska udden
Kommunlistor (från Svalan)
» Göteborg
» Öckerö
» Mölndal
» Partille
» Härryda
     LOGGA IN 
ANVÄNDARNAMN

LÖSENORD

     Göteborgslistan / Artlista 

Topplistan
just nu


Jämför
listor


Lägg in
nya kryss


Lägg in
saknade kryss


Min
artlista

Göteborgslistan - Gråhäger

» Här kan du se var och när andra skådare har kryssat arten (om de angett datum och lokal).

» Visa alla arter på Göteborgslistan.

Namn Antal Lokal Datum  
Niclas 1 Välen 2012-04-21
Eva Åkesson 1 ex Välen, Gbg 2011-08-10
David Klingberg 1 ex Säveåns mynning, Gbg 2011-01-03
Bengt Adamsson 1 ex Änggårdsbergen, Gbg 2009-08-27
Robert Ennnerfelt 1 Galterö 2009-07-02
Lennart Bogren 1 ex Ersdalsviken, Hönö 2009-02-18
Ingvar Andersson 1st Säveån 2009-02-06
Melker Hagsäter Slottsskogen, Gbg 2009-01-04
Jan Hellström 1 ex Södskärsdammen 2008-01-19
Jan-Åke Noresson Brudarebacken 2007-09-06
Sverker Ekberg 1 ex Askimsbadet 2006-09-23
Johan Ennerfelt 1 ex Sl ottsskogen, Gbg 2005-06-15
Robert Brunström 1 ex Torslandaviken 2005-05-13
Andreas Nyström 4 ex Torslandaviken 2005-04-24
Ola Bäckman 4 ex Torslandaviken 2005-04-24
Staffan Swedberg 2 ex Tagene, Säve, Hisingen 2005-04-22
Per Norberg 2 ex Torslandaviken 2005-04-02
Linus Westlund 1 ad Säveåns mynning 2005-01-29
Stefan Svensson 4 ex Stora Amundö 2005-01-29
Tina Widén Lilleby, Björlanda 2005-01-22
Leif Andersson Torslandaviken 2005-01-22
Birger Kaiser 1 ex Välen, Gbg 2005-01-22
Klas Reinholdson Välen, Gbg 2005-01-16
Matserik Eriksson 1 ex Hökälla, Hisingen 2005-01-09
Daniel Gustafsson 2 ex Välen, Gbg 2005-01-06
L. Stefan Andersson Välen, Gbg 2005-01-06
Magnus Lundström Hjuvik, Torslanda 2005-01-05
Eva-Lisa Johansson Välen, Gbg 2005-01-02
Ralf Englund 14 ex Torslandaviken 2005-01-01
Harry Hellberg 1 ex Svankällan, Säve, Hisingen 2004-09-15
Anders Lundgren Kvisljungeby, Björlanda 2003-10-27
Jesper Knape Härlanda tjärn, Göteborg 2003-04-05
Tony Börjesson Blixås, Mölndal 2003-01-06
Jan Krantz Stora ån, Frölunda, Göteborg 2003-01-03
Peter Sylvén Torslandaviken 2003-01-01
Göran Gustavsson Torslandaviken 2002-02-11
Andreas Hagström Torslandaviken 2002-02-04
Mats Björkqvist Torslandaviken 2002-02-03
Magnus Rahm Hökälla, Hisingen 2002-02-03
Lars Eric Rahm Torslandaviken 2002-02-02
Martin Oomen Bärby, Säve 2002-01-29
Markus Lagerqvist Torslandaviken 2002-01-27
Per-Anders Svensson Torslandaviken 2002-01-27
Göran Karlsson Kippholmen, Björlanda 2002-01-26
Stig Fredriksson Slottsskogen, Göteborg 2002-01-22
Thomas Karlsson Torslandaviken 2002-01-20
Mathias Theander Brännö, Gbg:s södra skärgård 2002-01-19
Anette Unger Öxnäs, Säve, Hisingen 2002-01-19
Bengt Karlsson Öckerö, Gbg:s norra skärgård 2002-01-13
Aimon Niklasson Säveåns mynning, Gbg 2002-01-13
Conny Palm Billdals park, Askim 2002-01-12
Mikael Nord Torslandaviken 2002-01-12
Lars Erik Norbäck Torslandaviken 2002-01-12
Stina Thelander Torslandaviken 2002-01-12
Christer Fält Torslandaviken 2002-01-08
Peter Strandvik Kippholmen, Björlanda 2002-01-07
Totte Weber Gunnebo, Mölndal 2002-01-06
Mikael Molin Torslandaviken 2002-01-06
Hans Börjesson Torslandaviken 2002-01-05
Martin Fransson Donsö, Gbg:s södra skärgård 2002-01-05
Stefan Svanberg Stora Amundön, Askim 2002-01-04
Kristoffer Nilsson Stora Amundön, Askim 2002-01-04
Jan Lundkvist Hönö 2002-01-04
Anders Kronhamn Torslandaviken 2002-01-04
Niklas Aronsson Torslandaviken 2002-01-04
Pär Lydmark Välen, Göteborg 2002-01-04
Karl-Olof Johansson Välen, Göteborg 2002-01-02
Magnus Unger Välen, Göteborg 2002-01-01
Uno Unger Välen, Göteborg 2002-01-01
Ulf Sjögren Torslandviken 1998-04-27
Elon Wismén Stensjön, Mölndal 1986-12-30
Per Björkman Ragnhildsholmen 1986-04-01
Björn Dellming Torslandaviken
Hampus Lybeck
Johan Svedholm
Johannes Tallroth
Bengt Nilsen
Stefan Hage
Bert Petersson Hålsjön, Mölndal
Carl Jyker
Stig Jakobsson
Staffan Sénby
Martin Johansson 2
Martin Spång
Håkan Thorstensson
Claes Lööv