LISTOR 
Listinformation
» Översikt
» Gränser & regler
Aktuella listor
» Gbg-Skärgårdsjakten 2017
» Eko-Gbgjakten 2016
Äldre listor
» Jubileumsjakten 2012
» Göteborgsjakten 2005

Göteborgstolvan 2009
» Januari 2009
» Februari 2009
» Mars 2009
» April 2009
» Maj 2009
» Juni 2009
» Juli 2009
» Augusti 2009
» September 2009
» Oktober 2009
» November 2009
» December 2009
Huvudlistor
» Bohuslistan
» Hallandslistan
» Göteborgslistan
Lokala områden
» Hisingen
» Göteborgs skärgård
Lokallistor (från Svalan)
» Torslandaviken
» Brudarebacken
» Hönö
» Rörö
» Vrångö
» Galterö
» Stora Amundö
» Välen
» Smithska udden
Kommunlistor (från Svalan)
» Göteborg
» Öckerö
» Mölndal
» Partille
» Härryda
     LOGGA IN 
ANVÄNDARNAMN

LÖSENORD

     Göteborgslistan / Artlista 

Topplistan
just nu


Jämför
listor


Lägg in
nya kryss


Lägg in
saknade kryss


Min
artlista

Göteborgslistan - Knölsvan

» Här kan du se var och när andra skådare har kryssat arten (om de angett datum och lokal).

» Visa alla arter på Göteborgslistan.

Namn Antal Lokal Datum  
Carl Jyker 6 Inom Vallgraven, Gbg 2018-02-01
Niclas 2 Välen 2013-04-26
David Klingberg 1 ex Säveåns mynning, Gbg 2011-01-03
Eva Åkesson 1 ex Gullbergsvass, Gbg 2010-03-04
Bengt Adamsson 18 ex Torslandaviken 2009-08-18
Robert Ennnerfelt 9 Rivö fjord 2009-04-04
Lennart Bogren 1 ex Nötholmen, Hönö 2009-02-28
Ingvar Andersson 2st Nödsjön Bohus 2009-02-15
Melker Hagsäter Torslandaviken 2008-03-23
Jan Hellström 4 ex Syrhåladammen 2008-01-19
Sverker Ekberg Torslandaviken 2006-09-17
Robert Brunström 1 ex Svarttjärn, Delsjöområdet, Gbg 2005-05-04
Ola Bäckman ca 10 ex Torslandaviken 2005-04-24
Andreas Nyström 12 ex Torslandaviken 2005-04-24
Johan Ennerfelt 2 ex Stora Amundö 2005-03-28
Linus Westlund 15 ex Stora Amundö 2005-01-23
Tina Widén Stora Amundö 2005-01-21
Staffan Swedberg 1 ad rastande Tagene, Säve, Hisingen 2005-01-19
Matserik Eriksson Ca 15 ex Hökälla, Hisingen 2005-01-09
Klas Reinholdson Stora Amundö 2005-01-08
Daniel Gustafsson 13 ex Välen, Gbg 2005-01-06
Harry Hellberg 2 ex Hällsvik, Torslanda 2005-01-06
L. Stefan Andersson Välen, Gbg 2005-01-06
Per Norberg 10 ex Öckerö, Gbg:s norra skärgård 2005-01-02
Magnus Lundström 2 ex Klippan 2005-01-02
Eva-Lisa Johansson Välen, Gbg 2005-01-02
Leif Andersson 6 ex Hökälla, Hisingen 2005-01-01
Birger Kaiser 2 ex Välen, Gbg 2005-01-01
Ralf Englund Fiskebäck, Gbg 2005-01-01
Jesper Knape Torslandaviken 2003-04-12
Peter Sylvén Pinan, Hönö 2003-02-22
Jan Krantz Stensjön, Mölndal 2003-01-05
Tony Börjesson Stensjön, Mölndal 2003-01-01
Thomas Karlsson Torslandaviken 2002-01-20
Anders Lundgren Lilleby, Björlanda 2002-01-20
Stig Fredriksson Klippan, Göteborgs hamn 2002-01-20
Göran Gustavsson Torslandaviken 2002-01-20
Magnus Rahm Stensjön, Mölndal 2002-01-18
Per-Anders Svensson Stensjön, Mölndal 2002-01-14
Aimon Niklasson Lilla Varholmen, Torslanda 2002-01-13
Göran Karlsson Torslandaviken 2002-01-13
Mathias Theander Stora Amundön, Askim 2002-01-12
Lars Erik Norbäck Torslandaviken 2002-01-12
Mikael Nord Öckerö, Gbg:s norra skärgård 2002-01-12
Conny Palm Gunnebo, Mölndal 2002-01-12
Christer Fält Stensjön, Mölndal 2002-01-07
Peter Strandvik Torslandaviken 2002-01-07
Totte Weber Gunnebo, Mölndal 2002-01-06
Markus Lagerqvist Stora Amundön, Askim 2002-01-06
Mikael Molin Torslandaviken 2002-01-06
Mats Björkqvist Stensjön, Mölndal 2002-01-05
Lars Eric Rahm Stensjön, Mölndal 2002-01-05
Martin Fransson Donsö, Gbg:s södra skärgård 2002-01-05
Niklas Aronsson Torslandaviken 2002-01-04
Jan Lundkvist Hönö 2002-01-04
Kristoffer Nilsson Stora Amundön, Askim 2002-01-04
Anders Kronhamn Torslandaviken 2002-01-02
Anette Unger Stora Amundön, Askim 2002-01-02
Andreas Hagström Röda sten, Göteborgs hamn 2002-01-02
Bengt Karlsson Öckerö, Gbg:s norra skärgård 2002-01-02
Pär Lydmark Torslandaviken 2002-01-02
Stefan Svanberg Torslandaviken 2002-01-02
Martin Oomen Torslandaviken 2002-01-02
Hans Börjesson Grimmered, Göteborg 2002-01-01
Karl-Olof Johansson Välen, Göteborg 2002-01-01
Uno Unger Öckerö, Gbg:s norra skärgård 2002-01-01
Magnus Unger Öckerö, Gbg:s norra skärgård 2002-01-01
Stina Thelander Stensjön, Mölndal 2002-01-01
Ulf Sjögren Torslandaviken 1998-04-27
Stefan Svensson 8 ex Kråkudden, Hönö 1996-11-07
Johan Svedholm Stora Amundön, Askim 1986-06-20
Per Björkman Hyppeln, Gbg:s norra skärgård 1980-03-16
Bengt Nilsen
Hampus Lybeck
Claes Lööv
Elon Wismén
Bert Petersson Hålsjön, Mölndal
Staffan Sénby
Martin Johansson 2
Stig Jakobsson
Jan-Åke Noresson
Martin Spång
Håkan Thorstensson
Stefan Hage
Johannes Tallroth
Björn Dellming Torslandaviken