LISTOR 
Listinformation
» Översikt
» Gränser & regler
Aktuella listor
» Gbg-Skärgårdsjakten 2017
» Eko-Gbgjakten 2016
Äldre listor
» Jubileumsjakten 2012
» Göteborgsjakten 2005

Göteborgstolvan 2009
» Januari 2009
» Februari 2009
» Mars 2009
» April 2009
» Maj 2009
» Juni 2009
» Juli 2009
» Augusti 2009
» September 2009
» Oktober 2009
» November 2009
» December 2009
Huvudlistor
» Bohuslistan
» Hallandslistan
» Göteborgslistan
Lokala områden
» Hisingen
» Göteborgs skärgård
Lokallistor (från Svalan)
» Torslandaviken
» Brudarebacken
» Hönö
» Rörö
» Vrångö
» Galterö
» Stora Amundö
» Välen
» Smithska udden
Kommunlistor (från Svalan)
» Göteborg
» Öckerö
» Mölndal
» Partille
» Härryda
     LOGGA IN 
ANVÄNDARNAMN

LÖSENORD

     Göteborgslistan / Artlista 

Topplistan
just nu


Jämför
listor


Lägg in
nya kryss


Lägg in
saknade kryss


Min
artlista

Göteborgslistan - Skäggdopping

» Här kan du se var och när andra skådare har kryssat arten (om de angett datum och lokal).

» Visa alla arter på Göteborgslistan.

Namn Antal Lokal Datum  
Carl Jyker 1 Göteborgs hamn 2012-02-07
David Klingberg 1 ex Torslandaviken 2011-02-06
Eva Åkesson 1 ex Hålsjön, Mölndal 2010-04-10
Robert Ennnerfelt 2 Rivö fjord 2010-03-06
Bengt Adamsson 2 ex Torslandaviken 2009-08-18
Ingvar Andersson 2st Kungälv 2009-06-09
Lennart Bogren 2 ex Karholmsdammen, Torslandaviken 2009-03-24
Sverker Ekberg 1 ex Torslandaviken 2006-09-17
Robert Brunström 2 ex Svarttjärn, Delsjöområdet, Gbg 2005-05-04
Ola Bäckman 5 ex Torslandaviken 2005-04-24
Andreas Nyström 4 ex Torslandaviken 2005-04-24
Ralf Englund 18 ex Torslandaviken 2005-04-10
Magnus Lundström 5 ex Torslandaviken 2005-04-02
Per Norberg 2 ex Torslandaviken 2005-04-02
Johan Ennerfelt Stora Amundö 2005-03-28
Eva-Lisa Johansson Stora Amundö 2005-03-27
Linus Westlund 2 ad Torslandaviken 2005-03-27
Leif Andersson 4 ex Askimsviken 2005-03-05
Matserik Eriksson 3 ex Stora Amundö 2005-03-05
Tina Widén Askimsviken 2005-02-03
Daniel Gustafsson 3 ex Stora Amundö 2005-01-23
Klas Reinholdson Askimsviken 2005-01-15
L. Stefan Andersson 3 ex Askimsviken 2005-01-09
Birger Kaiser 1 ex Stora Amundö 2005-01-03
Harry Hellberg 2 ex Torslandaviken 2004-06-05
Tony Börjesson Stensjön, Mölndal 2003-05-27
Jesper Knape Härlanda tjärn, Göteborg 2003-04-06
Jan Krantz Askimsviken, Askim 2003-03-16
Peter Sylvén Torslandaviken 2003-03-12
Stefan Svensson Ca 20 ex Torslandaviken 2002-09-03
Totte Weber Torslandaviken 2002-05-28
Peter Strandvik Torslandaviken 2002-05-15
Martin Fransson Torslandaviken 2002-05-12
Göran Karlsson Torslandaviken 2002-04-29
Jan Lundkvist Stensjön, Mölndal 2002-04-20
Thomas Karlsson Hålsjön, Mölndal 2002-04-07
Aimon Niklasson Svarttjärn, Delsjöområdet, Gbg 2002-04-02
Hans Börjesson Torslandaviken 2002-04-01
Bengt Karlsson Torslandaviken 2002-04-01
Per-Anders Svensson Hålsjön, Mölndal 2002-03-31
Niklas Aronsson Torslandaviken 2002-03-24
Mats Björkqvist Stora Amundön, Askim 2002-03-16
Conny Palm Torslandaviken 2002-03-16
Lars Erik Norbäck Hålsjön, Mölndal 2002-03-14
Christer Fält Hålsjön, Mölndal 2002-03-12
Lars Eric Rahm Hålsjön, Mölndal 2002-03-10
Stina Thelander Rådasjön, Råda 2002-03-10
Magnus Rahm Hålsjön, Mölndal 2002-03-10
Mikael Molin Stora Amundön, Askim 2002-02-17
Mathias Theander Stora Amundön, Askim 2002-02-16
Anders Kronhamn Stora Amundön, Askim 2002-02-16
Pär Lydmark Stora Amundön, Askim 2002-02-16
Andreas Hagström Stora Amundön, Askim 2002-02-15
Stig Fredriksson Stora Amundön, Askim 2002-02-13
Mikael Nord Stora Amundön, Askim 2002-02-10
Göran Gustavsson Stora Amundö 2002-02-10
Martin Oomen Kråkudden, Hönö 2002-01-29
Karl-Olof Johansson Askimsviken, Askim 2002-01-13
Markus Lagerqvist Stora Amundön, Askim 2002-01-06
Stefan Svanberg Stora Amundön, Askim 2002-01-04
Kristoffer Nilsson Stora Amundön, Askim 2002-01-04
Uno Unger Stora Amundön, Askim 2002-01-02
Magnus Unger Stora Amundön, Askim 2002-01-02
Anette Unger Stora Amundön, Askim 2002-01-02
Ulf Sjögren Torslandaviken 1998-04-27
Johan Svedholm Härlanda tjärn, Gbg 1989-09-02
Per Björkman Stensjön, Mölndal 1981-03-27
Bert Petersson Rådasjön, Råda
Håkan Thorstensson
Stig Jakobsson
Martin Johansson 2
Staffan Sénby
Claes Lööv
Jan-Åke Noresson
Hampus Lybeck
Johannes Tallroth
Bengt Nilsen
Björn Dellming Torslandaviken
Elon Wismén
Stefan Hage
Martin Spång