LISTOR 
Listinformation
» Översikt
» Gränser & regler
Aktuella listor
» Gbg-Skärgårdsjakten 2017
» Eko-Gbgjakten 2016
Äldre listor
» Jubileumsjakten 2012
» Göteborgsjakten 2005

Göteborgstolvan 2009
» Januari 2009
» Februari 2009
» Mars 2009
» April 2009
» Maj 2009
» Juni 2009
» Juli 2009
» Augusti 2009
» September 2009
» Oktober 2009
» November 2009
» December 2009
Huvudlistor
» Bohuslistan
» Hallandslistan
» Göteborgslistan
Lokala områden
» Hisingen
» Göteborgs skärgård
Lokallistor (från Svalan)
» Torslandaviken
» Brudarebacken
» Hönö
» Rörö
» Vrångö
» Galterö
» Stora Amundö
» Välen
» Smithska udden
Kommunlistor (från Svalan)
» Göteborg
» Öckerö
» Mölndal
» Partille
» Härryda
     LOGGA IN 
ANVÄNDARNAMN

LÖSENORD

     Göteborgslistan / Artlista 

Topplistan
just nu


Jämför
listor


Lägg in
nya kryss


Lägg in
saknade kryss


Min
artlista

Göteborgslistan - Domherre

» Här kan du se var och när andra skådare har kryssat arten (om de angett datum och lokal).

» Visa alla arter på Göteborgslistan.

Namn Antal Lokal Datum  
David Klingberg 1 ex Botaniska 2011-01-30
Lennart Bogren 4 ex Hjuvik, Torslanda 2010-11-20
Eva Åkesson 1 ex Göteborgs botaniska trädgård 2010-11-16
Ingvar Andersson 7st Fjällbruden 2009-04-05
Bengt Adamsson 3 ex Finnsmossen, Änggårdsbergen 2009-03-13
Melker Hagsäter Änggårdsbergen, Gbg 2008-12-10
Robert Ennnerfelt 4 Kungsladugård, Gbg 2008-03-27
Jan Hellström 1 ex Lillhagsparken 2008-01-03
Ola Bäckman 2 ex Änggårdsbergen, Gbg 2006-02-09
Robert Brunström 4 ex Strömmensberg, GBG 2006-01-07
Andreas Nyström 2 ex Skatås, Göteborg 2006-01-06
Johan Ennerfelt Oxhagsgatan 2005-03-24
Hampus Lybeck 1 ex Örgryte, Göteborg 2005-03-15
Per Norberg 5 ex Hörnet Lilla Hovåsvägen/Skalldalsvägen 2005-01-23
Daniel Gustafsson 2 ex Välen, Gbg 2005-01-16
Tina Widén Änggårdsbergen, Gbg 2005-01-14
Eva-Lisa Johansson Smithska udden, Gbg 2005-01-11
L. Stefan Andersson Åkered, Gbg 2005-01-09
Linus Westlund 8 ex Svankällan, Säve, Hisingen 2005-01-09
Staffan Swedberg 3 ex Tagene, Säve, Hisingen 2005-01-07
Magnus Lundström Slottsskogen, Gbg 2005-01-06
Harry Hellberg 3 ex Svankällan, Säve, Hisingen 2005-01-05
Birger Kaiser 2 ex Önnered, Gbg 2005-01-05
Klas Reinholdson Kobbehall, Askim 2005-01-05
Stefan Svensson Biskopsgården, Hisingen 2005-01-03
Leif Andersson Lärjeåns dalgång, Gbg 2005-01-02
Matserik Eriksson 2 ex Ramberget, Hisingen 2005-01-02
Peter Sylvén Ersdalen, Hönö 2003-11-15
Jesper Knape Björkekärr, Göteborg 2003-11-14
Jan Krantz Sisjön, Askim 2003-02-17
Tony Börjesson Blixås, Mölndal 2003-02-09
Jan Lundkvist Änggårdsbergen, Göteborg 2003-02-08
Göran Gustavsson Ersdalen, Hönö 2002-03-01
Bengt Karlsson Öckerö, Gbg:s norra skärgård 2002-02-23
Mikael Molin Öxnäs, Säve, Hisingen 2002-02-10
Markus Lagerqvist Kobbehall, Askim 2002-01-27
Magnus Rahm Solängen, Mölndal 2002-01-21
Stig Fredriksson Kustens hus, Majorna, Göteborg 2002-01-20
Mathias Theander Brännö, Gbg:s södra skärgård 2002-01-19
Martin Oomen Rya skog, Hisingen 2002-01-19
Thomas Karlsson Gnistgatan, Göteborg 2002-01-19
Göran Karlsson Kippholmen, Björlanda 2002-01-16
Aimon Niklasson Svarttjärn, Delsjöområdet, Gbg 2002-01-16
Lars Eric Rahm Kakelösagatan, Mölndal 2002-01-13
Anders Lundgren Kvisljungeby, Björlanda 2002-01-13
Mikael Nord Öckerö, Gbg:s norra skärgård 2002-01-12
Anette Unger Rya skog, Hisingen 2002-01-12
Conny Palm Billdals park, Askim 2002-01-12
Martin Fransson Donsö, Gbg:s södra skärgård 2002-01-08
Peter Strandvik Kippholmen, Björlanda 2002-01-07
Stefan Svanberg Brännö, Gbg:s södra skärgård 2002-01-06
Totte Weber Gunnebo, Mölndal 2002-01-06
Christer Fält Änggårdsbergen, Göteborg 2002-01-06
Hans Börjesson Påvelund, Göteborg 2002-01-05
Mats Björkqvist Krokslätt, Mölndal 2002-01-04
Niklas Aronsson Hökälla, Hisingen 2002-01-04
Karl-Olof Johansson Topasgatan, Göteborg 2002-01-04
Pär Lydmark Slottsskogen, Göteborg 2002-01-03
Kristoffer Nilsson Svalebogatan, Göteborg 2002-01-03
Andreas Hagström Klippan, Majorna, Göteborg 2002-01-02
Stina Thelander Kållered, Mölndal 2002-01-02
Anders Kronhamn Tolered, Lundby, Hisingen 2002-01-02
Uno Unger Brudberget, Mölndal 2002-01-01
Magnus Unger Brudberget, Mölndal 2002-01-01
Lars Erik Norbäck Rannebergen, Angered 2002-01-01
Per-Anders Svensson Eklanda, Mölndal 2002-01-01
Ulf Sjögren Hammarkullen 1995-02-15
Johan Svedholm Kvillebäcken, Brämaregården 1986-01-14
Per Björkman Torslandaviken 1980-11-26
Martin Spång
Ralf Englund 2 ex Berglärkan, Gbg
Carl Jyker
Björn Dellming Sisjöns skjutfält, Mölndal
Bengt Nilsen
Stefan Hage
Håkan Thorstensson
Bert Petersson Mölnlycke
Claes Lööv
Martin Johansson 2
Jan-Åke Noresson
Staffan Sénby
Stig Jakobsson
Elon Wismén