LISTOR 
Listinformation
» Översikt
» Gränser & regler
Aktuella listor
» Gbg-Skärgårdsjakten 2017
» Eko-Gbgjakten 2016
Äldre listor
» Jubileumsjakten 2012
» Göteborgsjakten 2005

Göteborgstolvan 2009
» Januari 2009
» Februari 2009
» Mars 2009
» April 2009
» Maj 2009
» Juni 2009
» Juli 2009
» Augusti 2009
» September 2009
» Oktober 2009
» November 2009
» December 2009
Huvudlistor
» Bohuslistan
» Hallandslistan
» Göteborgslistan
Lokala områden
» Hisingen
» Göteborgs skärgård
Lokallistor (från Svalan)
» Torslandaviken
» Brudarebacken
» Hönö
» Rörö
» Vrångö
» Galterö
» Stora Amundö
» Välen
» Smithska udden
Kommunlistor (från Svalan)
» Göteborg
» Öckerö
» Mölndal
» Partille
» Härryda
     LOGGA IN 
ANVÄNDARNAMN

LÖSENORD

     Göteborgslistan / Artlista 

Topplistan
just nu


Jämför
listor


Lägg in
nya kryss


Lägg in
saknade kryss


Min
artlista

Göteborgslistan - Pilfink

» Här kan du se var och när andra skådare har kryssat arten (om de angett datum och lokal).

» Visa alla arter på Göteborgslistan.

Namn Antal Lokal Datum  
Niclas Bostaden Björenkulla 2012-07-01
David Klingberg 1 ex Bagaregården, Gbg 2011-01-31
Eva Åkesson 1 ex Stora Amundö 2010-03-28
Robert Ennnerfelt 2 kungsladugård 2009-03-18
Bengt Adamsson 2 ex Göteborgs botaniska trädgård 2009-03-13
Lennart Bogren 2 ex Hjuvik, Torslanda 2009-03-01
Ingvar Andersson 2 ex Rannebergen, Angered 2009-02-08
Melker Hagsäter Änggården, Göteborg 2008-07-09
Jan Hellström 1 ex Göteborgs botaniska trädgård 2008-01-04
Andreas Nyström 3 ex Chalmers, Göteborg 2005-05-08
Robert Brunström Flera ex Strömmensberg, GBG 2005-05-04
Ola Bäckman 2 ex Medicinareberget, Gbg 2005-04-22
Johan Ennerfelt 2 ex Oxhagsgatan 2005-03-26
Per Norberg Flera ex Stora Amundö 2005-03-25
Harry Hellberg 1 ex Eriksbergs Köpcentrum 2005-03-24
Staffan Swedberg 1 ex Tagene, Säve, Hisingen 2005-02-21
Linus Westlund 6 ex Stora Amundö 2005-01-23
Matserik Eriksson Ca 30 ex Öxnäs, Säve 2005-01-22
Birger Kaiser 1 ex Solängen, Mölndal 2005-01-22
Tina Widén Öxnäs, Säve 2005-01-22
L. Stefan Andersson Åkered, Gbg 2005-01-09
Klas Reinholdson Kobbehall, Askim 2005-01-06
Daniel Gustafsson Grevegårdsvägen, Tynnered 2005-01-06
Leif Andersson Kortedala, Gbg 2005-01-05
Hampus Lybeck 4 ex Majorna, Gbg 2005-01-05
Stefan Svensson Biskopsgården, Hisingen 2005-01-03
Eva-Lisa Johansson Södra Tynnered, Gbg 2005-01-02
Ralf Englund Berglärkan, Gbg 2005-01-01
Magnus Lundström Slottsskogen, Gbg 2005-01-01
Jesper Knape Bjurslätt, Hisingen 2003-11-09
Tony Börjesson Åbro, Mölndal 2003-05-09
Peter Sylvén Kungsladugård, Göteborg 2003-02-16
Jan Krantz Kannebäck, Näset, Göteborg 2003-02-09
Jan Lundkvist Torslandaviken 2002-04-23
Peter Strandvik Askesby, Säve, Hisingen 2002-03-13
Mikael Nord Stora Amundön, Askim 2002-02-10
Mats Björkqvist Arendalstippen, Hisingen 2002-02-03
Markus Lagerqvist Prästgårdskilen, Björlanda 2002-02-03
Mathias Theander Torslandaviken 2002-01-26
Conny Palm Askesby, Säve, Hisingen 2002-01-20
Thomas Karlsson Torslanda golfbana, Hisingen 2002-01-20
Stig Fredriksson Kustens hus, Majorna, Göteborg 2002-01-20
Göran Karlsson Kippholmen, Björlanda 2002-01-13
Lars Erik Norbäck Arendalstippen, Hisingen 2002-01-12
Anette Unger Lyse, Torslanda 2002-01-12
Hans Börjesson Grönsakstorget, Göteborg 2002-01-11
Aimon Niklasson Utmarksvägen, Sävedalen 2002-01-08
Christer Fält Wendelsberg, Mölnlycke, Råda 2002-01-07
Totte Weber Gunnebo, Mölndal 2002-01-06
Mikael Molin Torslandaviken 2002-01-06
Martin Fransson Donsö, Gbg:s södra skärgård 2002-01-05
Göran Gustavsson Berglärkan, Gbg 2002-01-05
Bengt Karlsson Öckerö, Gbg:s norra skärgård 2002-01-04
Pär Lydmark Algatan, Påvelund, Göteborg 2002-01-04
Niklas Aronsson Massetjärn, Mölnlycke, Råda 2002-01-04
Stina Thelander Kållered centrum, Mölndal 2002-01-04
Kristoffer Nilsson Högsbo, Göteborg 2002-01-03
Martin Oomen Torslandaviken 2002-01-02
Anders Kronhamn Arendalstippen, Hisingen 2002-01-02
Stefan Svanberg Arendalstippen, Hisingen 2002-01-02
Per-Anders Svensson Eklanda, Mölndal 2002-01-01
Magnus Unger Hönö 2002-01-01
Uno Unger Hönö 2002-01-01
Karl-Olof Johansson Topasgatan, Göteborg 2002-01-01
Magnus Rahm Kakelösagatan, Mölndal 2002-01-01
Lars Eric Rahm Kakelösagatan, Mölndal 2002-01-01
Andreas Hagström Klareborgsgatan, Göteborg 2002-01-01
Ulf Sjögren Slottskogen, Göteborg 1995-04-30
Johan Svedholm Kvillebäcken, Brämaregården 1986-01-14
Per Björkman Delsjöområdet, Gbg 1982-01-01
Martin Spång
Bengt Nilsen
Claes Lööv
Elon Wismén
Björn Dellming Påvelund, Gbg
Stefan Hage
Håkan Thorstensson
Carl Jyker
Stig Jakobsson
Martin Johansson 2
Staffan Sénby
Jan-Åke Noresson
Bert Petersson Mölnlycke