LISTOR 
Listinformation
» Översikt
» Gränser & regler
Aktuella listor
» Gbg-Skärgårdsjakten 2017
» Eko-Gbgjakten 2016
Äldre listor
» Jubileumsjakten 2012
» Göteborgsjakten 2005

Göteborgstolvan 2009
» Januari 2009
» Februari 2009
» Mars 2009
» April 2009
» Maj 2009
» Juni 2009
» Juli 2009
» Augusti 2009
» September 2009
» Oktober 2009
» November 2009
» December 2009
Huvudlistor
» Bohuslistan
» Hallandslistan
» Göteborgslistan
Lokala områden
» Hisingen
» Göteborgs skärgård
Lokallistor (från Svalan)
» Torslandaviken
» Brudarebacken
» Hönö
» Rörö
» Vrångö
» Galterö
» Stora Amundö
» Välen
» Smithska udden
Kommunlistor (från Svalan)
» Göteborg
» Öckerö
» Mölndal
» Partille
» Härryda
     LOGGA IN 
ANVÄNDARNAMN

LÖSENORD

     Göteborgslistan / Artlista 

Topplistan
just nu


Jämför
listor


Lägg in
nya kryss


Lägg in
saknade kryss


Min
artlista

Göteborgslistan - Nötskrika

» Här kan du se var och när andra skådare har kryssat arten (om de angett datum och lokal).

» Visa alla arter på Göteborgslistan.

Namn Antal Lokal Datum  
Lennart Bogren 2 ex Majvik, Torslanda 2011-05-20
David Klingberg 1 ex Delsjöområdet, Gbg 2011-01-31
Robert Ennnerfelt 1 Änggårdsbergen 2010-10-17
Eva Åkesson 1 ex Göteborgs botaniska trädgård 2010-02-18
Bengt Adamsson 2 ex Finnsmossen, Änggårdsbergen 2009-03-13
Ingvar Andersson 2st Svartedalen 2009-02-17
Melker Hagsäter Änggårdsbergen, Gbg 2008-09-26
Jan Hellström 1 ex Fridhem 2008-01-20
Hampus Lybeck 1 ex Smithska udden, Gbg 2007-02-02
Ralf Englund 1 ex Grimmered, Gbg 2006-12-24
Per Norberg 1 ex Lagmansholmen, Säve 2005-09-16
Johan Ennerfelt 2 ex Brudarebacken, Gbg 2005-08-14
Andreas Nyström 1 ex Brudarebacken, Gbg 2005-05-12
Robert Brunström 2 ex Finngösaravinen, Partille 2005-05-08
Ola Bäckman 1 ex Änggårdsbergen, Gbg 2005-04-28
Klas Reinholdson Kobbehall, Askim 2005-02-27
Birger Kaiser 1 ex Landvetter flygplats, Härryda 2005-02-27
Magnus Lundström 1 ex Brudarebacken, Gbg 2005-02-19
Daniel Gustafsson 4 ex Delsjöområdet, Gbg 2005-01-24
L. Stefan Andersson 1 ex Lilla Amundö 2005-01-23
Leif Andersson Kortedala, Gbg 2005-01-21
Tina Widén Änggårdsbergen, Gbg 2005-01-14
Stefan Svensson Biskopsgården, Hisingen 2005-01-12
Linus Westlund 1 ex Svankällan, Säve, Hisingen 2005-01-09
Matserik Eriksson 1 ex Ramberget, Hisingen 2005-01-02
Eva-Lisa Johansson Smithska udden, Gbg 2005-01-02
Harry Hellberg 1 ex Svankällan, Säve, Hisingen 2004-07-01
Bengt Karlsson Ersdalen, Hönö 2003-10-12
Jesper Knape Brudarebacken, Delsjöområdet 2003-04-14
Peter Sylvén Botaniska Trädgården, Göteborg 2003-03-19
Jan Krantz Sisjön, Askim 2003-02-20
Tony Börjesson Sisjöns skjutfält, Mölndal 2003-01-11
Martin Fransson Änggårdsbergen, Göteborg 2002-08-19
Totte Weber Stora Amundön, Askim 2002-05-25
Göran Gustavsson Hårssjön 2002-05-01
Andreas Hagström Änggårdsbergen, Göteborg 2002-04-08
Jan Lundkvist Brudarebacken, Delsjöområdet 2002-04-02
Thomas Karlsson Björlanda, Hisingen 2002-03-17
Markus Lagerqvist Hålsjön, Mölndal 2002-03-17
Mikael Molin Olofstorp, Bergum 2002-03-14
Pär Lydmark Hålsjön, Mölndal 2002-03-11
Anders Lundgren Kvisljungeby, Björlanda 2002-03-02
Niklas Aronsson Änggårdsbergen, Göteborg 2002-02-24
Lars Eric Rahm Prästgårdskilen, Björlanda 2002-02-10
Conny Palm Lagmansholmen, Säve 2002-02-10
Hans Börjesson Prästgårdskilen, Björlanda 2002-02-10
Stig Fredriksson Slottsskogen, Göteborg 2002-02-10
Magnus Rahm Prästgårdskilen, Björlanda 2002-02-10
Anette Unger Öxnäs, Säve, Hisingen 2002-02-04
Göran Karlsson Kippholmen, Björlanda 2002-02-03
Anders Kronhamn Lagmansholmen, Säve 2002-02-02
Per-Anders Svensson Hålsjön, Mölndal 2002-01-27
Stina Thelander Delsjöområdet, Göteborg 2002-01-27
Mathias Theander Stora Amundön, Askim 2002-01-26
Martin Oomen Kviberg, Göteborg 2002-01-20
Aimon Niklasson Svarttjärn, Delsjöområdet, Gbg 2002-01-19
Karl-Olof Johansson Smithska udden, Göteborg 2002-01-16
Mats Björkqvist Änggårdsbergen, Göteborg 2002-01-13
Peter Strandvik Kippholmen, Björlanda 2002-01-07
Christer Fält Änggårdsbergen, Göteborg 2002-01-06
Uno Unger Hindås, Björketorp 2002-01-06
Magnus Unger Hindås, Björketorp 2002-01-06
Lars Erik Norbäck Vättlefjäll, Angered 2002-01-06
Stefan Svanberg Stora Amundön, Askim 2002-01-04
Kristoffer Nilsson Änggårdsbergen, Göteborg 2002-01-03
Carl Jyker 1 Änggårdsbergen, Gbg 1999-10-03
Ulf Sjögren Hammarkullen 1995-10-10
Johan Svedholm S. A. Hedlunds park, Hisingen 1988-11-20
Per Björkman Rya skog, Hisingen 1984-02-01
Stefan Hage
Håkan Thorstensson
Jan-Åke Noresson
Martin Johansson 2
Staffan Sénby
Claes Lööv
Stig Jakobsson
Martin Spång
Björn Dellming Lagmansholmen, Säve
Bengt Nilsen
Elon Wismén
Bert Petersson Hålsjön, Mölndal