LISTOR 
Listinformation
» Översikt
» Gränser & regler
Aktuella listor
» Gbg-Skärgårdsjakten 2017
» Eko-Gbgjakten 2016
Äldre listor
» Jubileumsjakten 2012
» Göteborgsjakten 2005

Göteborgstolvan 2009
» Januari 2009
» Februari 2009
» Mars 2009
» April 2009
» Maj 2009
» Juni 2009
» Juli 2009
» Augusti 2009
» September 2009
» Oktober 2009
» November 2009
» December 2009
Huvudlistor
» Bohuslistan
» Hallandslistan
» Göteborgslistan
Lokala områden
» Hisingen
» Göteborgs skärgård
Lokallistor (från Svalan)
» Torslandaviken
» Brudarebacken
» Hönö
» Rörö
» Vrångö
» Galterö
» Stora Amundö
» Välen
» Smithska udden
Kommunlistor (från Svalan)
» Göteborg
» Öckerö
» Mölndal
» Partille
» Härryda
     LOGGA IN 
ANVÄNDARNAMN

LÖSENORD

     Göteborgslistan / Artlista 

Topplistan
just nu


Jämför
listor


Lägg in
nya kryss


Lägg in
saknade kryss


Min
artlista

Göteborgslistan - Trädkrypare

» Här kan du se var och när andra skådare har kryssat arten (om de angett datum och lokal).

» Visa alla arter på Göteborgslistan.

Namn Antal Lokal Datum  
Lennart Bogren 1 Ersdalen 2012-11-09
David Klingberg 1 ex Bagaregården Gbg 2011-01-31
Eva Åkesson 1 ex Göteborgs botaniska trädgård 2010-11-17
Bengt Adamsson 1 ex Änggårdsbergen, Gbg 2009-08-27
Ingvar Andersson 1st Angereds gård, Angered 2009-06-16
Robert Ennnerfelt 1 ex Kungsladugård, Gbg 2008-10-10
Melker Hagsäter Änggårdsbergen, Gbg 2008-09-26
Jan Hellström 1 ex Fridhem 2008-01-12
Per Norberg 2 ex Stensjön, Mölndal 2007-03-06
Andreas Nyström 1 ex Änggårdsbergen, Gbg 2005-05-08
Robert Brunström 1 ex Slottsskogen, Gbg 2005-05-04
Ola Bäckman 1 ex Slottsskogen, Gbg 2005-05-04
Harry Hellberg 1 ex Svankällan, Säve, Hisingen 2005-04-29
Johan Ennerfelt 1 ex Botaniska 2005-04-19
Leif Andersson Lärjeåns dalgång 2005-04-04
Linus Westlund 1 ex Blåspåret, Kärra 2005-03-09
Daniel Gustafsson 1 ex Välen, Gbg 2005-03-04
Tina Widén Välen, Gbg 2005-02-07
Stefan Svensson 1 ex Biskopsgården, Hisingen 2005-01-26
Matserik Eriksson 1 ex Rya skog, Hisingen 2005-01-23
Magnus Lundström 2 ex Alveredsnäs, Mölndal 2005-01-23
Klas Reinholdson Balltorp, Mölndal 2005-01-16
Jesper Knape Peppared, Mölndal 2005-01-16
Eva-Lisa Johansson Smithska udden, Gbg 2005-01-14
L. Stefan Andersson 2 ex Smithska udden, Gbg 2005-01-09
Birger Kaiser 1 ex Stora Amundö 2005-01-03
Bengt Karlsson Ersdalen, Hönö 2003-10-31
Anders Lundgren Kvisljungeby, Björlanda 2003-10-15
Peter Sylvén Delsjöområdet, Göteborg 2003-04-03
Totte Weber Stora Amundön, Askim 2003-01-03
Göran Karlsson Kippholmen, Björlanda 2002-05-03
Jan Lundkvist Stora Amundön, Askim 2002-04-05
Markus Lagerqvist Klippans naturreservat, Björketorp 2002-02-24
Conny Palm Rya skog, Hisingen 2002-02-23
Mikael Molin Stora Amundön, Askim 2002-02-17
Aimon Niklasson Välen, Göteborg 2002-02-09
Niklas Aronsson Gunnebo, Mölndal 2002-02-09
Anette Unger Stora Amundön, Askim 2002-02-03
Stig Fredriksson Stora Amundön, Askim 2002-02-03
Thomas Karlsson Gnistgatan, Göteborg 2002-02-02
Göran Gustavsson Berglärkan, Gbg 2002-01-27
Magnus Rahm Gunnebo, Mölndal 2002-01-18
Martin Oomen Rya skog, Hisingen 2002-01-18
Lars Eric Rahm Gunnebo, Mölndal 2002-01-18
Karl-Olof Johansson Smithska udden, Göteborg 2002-01-16
Per-Anders Svensson Stensjön, Mölndal 2002-01-14
Mathias Theander Stora Amundön, Askim 2002-01-12
Hans Börjesson Slottsskogen, Göteborg 2002-01-11
Anders Kronhamn Vasaparken, Göteborg 2002-01-10
Martin Fransson Styrsö, Gbg:s södra skärgård 2002-01-07
Lars Erik Norbäck Vättlefjäll, Angered 2002-01-06
Christer Fält Guldheden, Göteborg 2002-01-06
Mats Björkqvist Mölnlycke, Härryda 2002-01-05
Stefan Svanberg Stora Amundön, Askim 2002-01-04
Stina Thelander Kållered, Mölndal 2002-01-04
Pär Lydmark Elljusspåret, Hindås 2002-01-03
Kristoffer Nilsson Änggårdsbergen, Göteborg 2002-01-03
Uno Unger Rya skog, Hisingen 2002-01-02
Andreas Hagström Klippan, Majorna, Göteborg 2002-01-02
Magnus Unger Rya skog, Hisingen 2002-01-02
Ulf Sjögren Lärjeån, Angered 1995-05-15
Johan Svedholm Härlanda tjärn, Delsjöterrängen 1989-09-02
Per Björkman Jonsered, Partille 1983-03-28
Ralf Englund
Elon Wismén
Björn Dellming Landvetter, Härryda
Bengt Nilsen
Hampus Lybeck
Johannes Tallroth
Carl Jyker
Martin Spång
Stefan Hage
Peter Strandvik
Håkan Thorstensson
Stig Jakobsson
Staffan Sénby
Martin Johansson 2
Jan-Åke Noresson
Bert Petersson Rådasjön, Råda
Claes Lööv