LISTOR 
Listinformation
» Översikt
» Gränser & regler
Aktuella listor
» Gbg-Skärgårdsjakten 2017
» Eko-Gbgjakten 2016
Äldre listor
» Jubileumsjakten 2012
» Göteborgsjakten 2005

Göteborgstolvan 2009
» Januari 2009
» Februari 2009
» Mars 2009
» April 2009
» Maj 2009
» Juni 2009
» Juli 2009
» Augusti 2009
» September 2009
» Oktober 2009
» November 2009
» December 2009
Huvudlistor
» Bohuslistan
» Hallandslistan
» Göteborgslistan
Lokala områden
» Hisingen
» Göteborgs skärgård
Lokallistor (från Svalan)
» Torslandaviken
» Brudarebacken
» Hönö
» Rörö
» Vrångö
» Galterö
» Stora Amundö
» Välen
» Smithska udden
Kommunlistor (från Svalan)
» Göteborg
» Öckerö
» Mölndal
» Partille
» Härryda
     LOGGA IN 
ANVÄNDARNAMN

LÖSENORD

     Göteborgslistan / Artlista 

Topplistan
just nu


Jämför
listor


Lägg in
nya kryss


Lägg in
saknade kryss


Min
artlista

Göteborgslistan - Svartvit flugsnappare

» Här kan du se var och när andra skådare har kryssat arten (om de angett datum och lokal).

» Visa alla arter på Göteborgslistan.

Namn Antal Lokal Datum  
Lennart Bogren 1 Ersdalen, Hönö 2012-05-11
David Klingberg 1 ex Delsjöområdet, Gbg 2011-05-07
Eva Åkesson 1 ex Kungsladugård, Gbg 2010-04-29
Bengt Adamsson 1 ex Slottsskogen, Gbg 2009-08-27
Ingvar Andersson 1st Angereds gård, Angered 2009-06-17
Robert Ennnerfelt 1 Brännö 2009-05-23
Ralf Englund 1 ex Berglärkan, Gbg 2008-05-24
Melker Hagsäter Änggården, Göteborg 2008-05-16
Per Norberg 2 ex Backered, Rödbo 2006-05-09
Klas Reinholdson Lärjeåns dalgång, Gbg 2005-05-28
Johan Ennerfelt Slottsskogen, Gbg 2005-05-14
Andreas Nyström 1 ex Änggårdsbergen, Gbg 2005-05-08
Ola Bäckman 1 ex Änggårdsbergen, Gbg 2005-05-08
Robert Brunström 2 ex Svarttjärn, Delsjöområdet, Gbg 2005-05-04
Leif Andersson Svankällan, Säve, Hisingen 2005-05-03
Birger Kaiser 1 ex Stora Amundö 2005-05-03
Matserik Eriksson 1 ex Ramberget, Hisingen 2005-05-01
L. Stefan Andersson 1 par Brännö, Gbg:s södra skärgård 2005-04-30
Tina Widén slottsskogen 2005-04-29
Magnus Lundström 2 ex Slottsskogen, Gbg 2005-04-29
Linus Westlund 1 hane S mithska udden, Gbg 2005-04-27
Stefan Svensson 1 sj. Klarvädersgatan Biskopsgården 2005-04-15
Harry Hellberg 1 ex Svankällan, Säve, Hisingen 2004-09-01
Daniel Gustafsson Kallebäck, Göteborg 2004-05-02
Peter Sylvén Önnered, Göteborg 2003-05-06
Jesper Knape Svarttjärn, Delsjöområdet 2003-05-01
Tony Börjesson Sisjöns skjutfält, Mölndal 2003-04-28
Jan Lundkvist Slottsskogen, Göteborg 2002-05-20
Peter Strandvik Smultronvägen, Göteborg 2002-05-18
Martin Fransson Brännö, Gbg:s södra skärgård 2002-05-16
Markus Lagerqvist Kobbehall, Askim 2002-05-11
Thomas Karlsson Gnistgatan, Göteborg 2002-05-11
Bengt Karlsson Ersdalen, Hönö 2002-05-10
Mathias Theander Aspen, Partille 2002-05-09
Stig Fredriksson Slottsskogen, Göteborg 2002-05-08
Martin Oomen Hökälla, Hisingen 2002-05-08
Anders Kronhamn Rya skog, Hisingen 2002-05-06
Hans Börjesson Slottsskogen, Göteborg 2002-05-05
Stefan Svanberg Lillhagsparken, Hisingen 2002-05-04
Mats Björkqvist Änggårdsbergen, Göteborg 2002-05-04
Anette Unger Kockhed, Rödbo, Hisingen 2002-05-04
Göran Karlsson Kippholmen, Björlanda 2002-05-03
Karl-Olof Johansson Smithska udden, Göteborg 2002-05-03
Göran Gustavsson Berglärkan, Gbg 2002-05-02
Lars Erik Norbäck Rannebergen, Angered 2002-05-02
Kristoffer Nilsson Ersdalen, Hönö 2002-04-30
Conny Palm Ersdalen, Hönö 2002-04-30
Uno Unger Bokedalen, Jonsered 2002-04-29
Andreas Hagström Slottsskogen, Göteborg 2002-04-29
Stina Thelander Öckerö, Gbg:s norra skärgård 2002-04-28
Mikael Molin Skansen Lejonet, Göteborg 2002-04-27
Magnus Rahm Svarttjärn, Delsjöområdet, Gbg 2002-04-27
Lars Eric Rahm Svarttjärn, Delsjöområdet, Gbg 2002-04-27
Pär Lydmark Hålsjön, Mölndal 2002-04-26
Aimon Niklasson Svarttjärn, Delsjöområdet, Gbg 2002-04-26
Christer Fält Hålsjön, Mölndal 2002-04-25
Per-Anders Svensson Eklanda, Mölndal 2002-04-25
Niklas Aronsson Hålsjön, Mölndal 2002-04-25
Magnus Unger 1 hane Hönö 1999-05-05
Ulf Sjögren Lärjeåns dalgång 1995-05-20
Johan Svedholm Billdals park, Askim 1987-06-20
Per Björkman Ramberget, Hisingen 1980-05-13
Björn Dellming Biskopsgården, Hisingen
Jan-Åke Noresson
Martin Johansson 2
Stig Jakobsson
Carl Jyker Vasaparken, Gbg
Martin Spång
Claes Lööv
Elon Wismén
Eva-Lisa Johansson
Bengt Nilsen
Hampus Lybeck
Johannes Tallroth
Stefan Hage
Håkan Thorstensson
Staffan Sénby
Bert Petersson Hålsjön, Mölndal