LISTOR 
Listinformation
» Översikt
» Gränser & regler
Aktuella listor
» Gbg-Skärgårdsjakten 2017
» Eko-Gbgjakten 2016
Äldre listor
» Jubileumsjakten 2012
» Göteborgsjakten 2005

Göteborgstolvan 2009
» Januari 2009
» Februari 2009
» Mars 2009
» April 2009
» Maj 2009
» Juni 2009
» Juli 2009
» Augusti 2009
» September 2009
» Oktober 2009
» November 2009
» December 2009
Huvudlistor
» Bohuslistan
» Hallandslistan
» Göteborgslistan
Lokala områden
» Hisingen
» Göteborgs skärgård
Lokallistor (från Svalan)
» Torslandaviken
» Brudarebacken
» Hönö
» Rörö
» Vrångö
» Galterö
» Stora Amundö
» Välen
» Smithska udden
Kommunlistor (från Svalan)
» Göteborg
» Öckerö
» Mölndal
» Partille
» Härryda
     LOGGA IN 
ANVÄNDARNAMN

LÖSENORD

     Göteborgslistan / Artlista 

Topplistan
just nu


Jämför
listor


Lägg in
nya kryss


Lägg in
saknade kryss


Min
artlista

Göteborgslistan - Gravand

» Här kan du se var och när andra skådare har kryssat arten (om de angett datum och lokal).

» Visa alla arter på Göteborgslistan.

Namn Antal Lokal Datum  
David Klingberg 3 ex Välen, Gbg 2011-04-02
Bengt Adamsson 4 ex Torslandaviken 2010-07-14
Eva Åkesson 1 ex Stora Amundö 2010-03-28
Robert Ennnerfelt 1 rivö 2009-04-26
Ingvar Andersson 2st Töllås orust 2009-03-29
Lennart Bogren 2 ex Dannekroken, Hönö 2009-03-24
Robert Brunström 2 ex Stora Amundö 2005-05-13
Harry Hellberg 6 ex Torslandaviken 2005-04-24
Ola Bäckman 4 ex Torslandaviken 2005-04-24
Andreas Nyström 6 ex Torslandaviken 2005-04-24
Leif Andersson Torslandaviken 2005-04-02
Klas Reinholdson Välen, Gbg 2005-04-02
Magnus Lundström 2 ex Stora Amundö 2005-04-01
Johan Ennerfelt 1 ex Stora Amundö 2005-03-28
Linus Westlund 8 ex Torslandaviken 2005-03-27
Eva-Lisa Johansson Stora Amundö 2005-03-25
Per Norberg 1 ex Lilla Amundö 2005-03-25
Daniel Gustafsson 1 ex Vrångö, Gbg:s södra skärgård 2005-03-20
Matserik Eriksson 11 ex Galterö, Gbg:s södra skärgård 2005-03-19
Ralf Englund 1 ex Stora Amundö 2005-03-19
Birger Kaiser 1 ex Stora Amundö 2005-03-18
Tina Widén Kråkudden, Hönö 2005-03-10
L. Stefan Andersson 2 ex Vrångö, Gbg:s södra skärgård 2005-01-15
Elon Wismén Kråkudden, Hönö 2004-03-06
Jan Krantz Önnered, Göteborg 2003-05-15
Tony Börjesson Stora Amundön, Askim 2003-03-31
Stefan Svensson Torslandaviken 2003-03-31
Peter Sylvén Vrångö, Gbg:s södra skärgård 2003-03-17
Jesper Knape Kråkudden, Hönö 2003-03-10
Göran Karlsson Torslandaviken 2002-04-29
Aimon Niklasson Torslandaviken 2002-04-29
Mats Björkqvist Välen, Göteborg 2002-04-11
Jan Lundkvist Stora Amundön, Askim 2002-04-05
Hans Börjesson Torslandaviken 2002-04-01
Peter Strandvik Brännö, Gbg:s södra skärgård 2002-03-30
Thomas Karlsson Torslandaviken 2002-03-17
Martin Oomen Stora Amundön, Askim 2002-03-15
Markus Lagerqvist Stora Amundön, Askim 2002-02-17
Karl-Olof Johansson Stora Amundön, Askim 2002-02-15
Andreas Hagström Stora Amundön, Askim 2002-02-15
Lars Eric Rahm Stora Amundön, Askim 2002-02-13
Magnus Rahm Stora Amundön, Askim 2002-02-13
Mikael Molin Kråkudden, Hönö 2002-02-12
Martin Fransson Askimsfjorden, Göteborg 2002-02-11
Niklas Aronsson Kråkudden, Hönö 2002-02-11
Göran Gustavsson Torslandaviken 2002-02-11
Mikael Nord Stora Amundön, Askim 2002-02-10
Christer Fält Kråkudden, Hönö 2002-02-09
Bengt Karlsson Lammholmsviken, Öckerö 2002-02-09
Conny Palm Stora Amundön, Askim 2002-02-09
Lars Erik Norbäck Stora Amundön, Askim 2002-02-09
Totte Weber Stora Amundön, Askim 2002-02-07
Kristoffer Nilsson Stora Amundön, Askim 2002-02-06
Stina Thelander Kråkudden, Hönö 2002-02-03
Pär Lydmark Kråkudden, Hönö 2002-02-03
Stig Fredriksson Stora Amundön, Askim 2002-02-03
Uno Unger Torslandaviken 2002-02-02
Per-Anders Svensson Torslandaviken 2002-02-02
Mathias Theander Stora Amundön, Askim 2002-02-02
Anders Kronhamn Kråkudden, Hönö 2002-02-02
Magnus Unger Kråkudden, Hönö 2002-02-02
Anette Unger Torslandaviken 2002-02-02
Stefan Svanberg Kråkudden, Hönö 2002-02-02
Ulf Sjögren Stora Amundön, Askim 2000-04-01
Per Björkman Rörö 1980-03-16
Björn Dellming Torslandaviken
Jan-Åke Noresson
Johan Svedholm Torslandaviken
Martin Johansson 2
Stig Jakobsson
Carl Jyker Torslandaviken
Claes Lööv
Bert Petersson Torslandaviken
Hampus Lybeck
Bengt Nilsen
Johannes Tallroth
Stefan Hage
Håkan Thorstensson
Staffan Sénby
Martin Spång