LISTOR 
Listinformation
» Översikt
» Gränser & regler
Aktuella listor
» Gbg-Skärgårdsjakten 2017
» Eko-Gbgjakten 2016
Äldre listor
» Jubileumsjakten 2012
» Göteborgsjakten 2005

Göteborgstolvan 2009
» Januari 2009
» Februari 2009
» Mars 2009
» April 2009
» Maj 2009
» Juni 2009
» Juli 2009
» Augusti 2009
» September 2009
» Oktober 2009
» November 2009
» December 2009
Huvudlistor
» Bohuslistan
» Hallandslistan
» Göteborgslistan
Lokala områden
» Hisingen
» Göteborgs skärgård
Lokallistor (från Svalan)
» Torslandaviken
» Brudarebacken
» Hönö
» Rörö
» Vrångö
» Galterö
» Stora Amundö
» Välen
» Smithska udden
Kommunlistor (från Svalan)
» Göteborg
» Öckerö
» Mölndal
» Partille
» Härryda
     LOGGA IN 
ANVÄNDARNAMN

LÖSENORD

     Göteborgslistan / Artlista 

Topplistan
just nu


Jämför
listor


Lägg in
nya kryss


Lägg in
saknade kryss


Min
artlista

Göteborgslistan - Silltrut

» Här kan du se var och när andra skådare har kryssat arten (om de angett datum och lokal).

» Visa alla arter på Göteborgslistan.

Namn Antal Lokal Datum  
Eva Åkesson 1 ex Välen, Gbg 2011-09-22
David Klingberg 1 ex Gamlestaden, Gbg 2011-01-31
Bengt Adamsson 1 ex Klippan Göteborgs hamn 2010-09-20
Lennart Bogren 1 ex Vadskärsudden, Torslandaviken 2009-05-10
Robert Ennnerfelt 3 Klippan, Göteborgs hamn 2009-04-06
Robert Brunström 1 ex Järntorget, Göteborg 2005-08-16
Per Norberg 1 ex Öxnäs, Säve 2005-06-14
Harry Hellberg 1 ex Lilleby, Björlanda 2005-06-12
Klas Reinholdson Lärjeholm, Gbg 2005-05-28
Andreas Nyström 1 ex Göteborgs fiskhamn 2005-05-15
Johan Ennerfelt Slottsskogen, Gbg 2005-04-17
Ola Bäckman 1 ex Göteborgs fiskhamn 2005-04-16
Leif Andersson Hökälla, Hisingen 2005-04-09
Tina Widén Kråkudden, Hönö 2005-04-05
Daniel Gustafsson 2 ex mot S Askimsbadet 2005-04-03
Staffan Swedberg 1 ex Tagene, Säve, Hisingen 2005-03-29
Birger Kaiser 1 ex Klippan, Göteborg 2005-03-29
Eva-Lisa Johansson Stora Amundö 2005-03-27
Magnus Lundström 1 ex Göteborgs fiskhamn 2005-03-26
Matserik Eriksson 1 ex Backaplan, Hisingen 2005-03-25
L. Stefan Andersson 1 ad Stora Amundö 2005-03-24
Linus Westlund 1 ex Lilleby, Björlanda 2005-03-21
Ralf Englund 1 ex Klippan, Gbg 2005-03-20
Stefan Svensson 2 ex Stora Amundö 2004-03-15
Tony Börjesson Stensjön, Mölndal 2003-06-22
Peter Sylvén Hisingen, Göteborg 2003-04-15
Jesper Knape Härlanda tjärn, Göteborg 2003-04-14
Stefan Göransson Kråkudden, Hönö 2002-06-23
Mats Björkqvist Johanneberg, Göteborg 2002-05-01
Göran Karlsson Torslandaviken 2002-04-29
Göran Gustavsson Grimmered, Gbg 2002-04-28
Mathias Theander Götaälvbron, Göteborg 2002-04-23
Peter Strandvik Hisingsbron, Göteborgs hamn 2002-04-17
Per-Anders Svensson Fässberg, Mölndal 2002-04-12
Andreas Hagström Nya Varvet, Göteborg 2002-04-10
Aimon Niklasson Kåbäcken, Partille 2002-04-07
Stig Fredriksson Slottsskogen, Göteborg 2002-04-05
Lars Erik Norbäck Lärjeåns dalgång, Angered 2002-04-04
Lars Eric Rahm Solängen, Mölndal 2002-04-04
Magnus Rahm Solängen, Mölndal 2002-04-04
Pär Lydmark Torslanda golfbana 2002-04-02
Hans Börjesson Lilla torget, Göteborg 2002-04-02
Jan Lundkvist Bifrostgatan, Mölndal 2002-04-02
Martin Oomen Askimsviken, Askim 2002-04-02
Niklas Aronsson Backaplan, Hisingen 2002-04-01
Stina Thelander Lilleby, Björlanda 2002-03-31
Thomas Karlsson Välen, Göteborg 2002-03-31
Bengt Karlsson Gula skäret, Öckerö 2002-03-30
Anders Kronhamn Pinan, Hönö 2002-03-29
Christer Fält Galterö, Gbg:s södra skärgård 2002-03-28
Conny Palm Välen, Göteborg 2002-03-28
Martin Fransson Donsö, Gbg:s södra skärgård 2002-03-25
Mikael Molin Vinga 2002-03-23
Magnus Unger Vinga 2002-03-23
Stefan Svanberg Vinga 2002-03-23
Anette Unger Välen, Göteborg 2002-03-20
Kristoffer Nilsson Pinan, Hönö 2002-03-20
Karl-Olof Johansson Kråkudden, Hönö 2002-03-20
Uno Unger Välen, Göteborg 2002-03-20
Markus Lagerqvist Arendalstippen, Hisingen 2002-03-17
Ulf Sjögren Göteborg, Fiskhamnen 1998-04-20
Elon Wismén Stensjön, Mölndal 1996-04-22
Per Björkman Götaälvbron, Gbg 1982-03-09
Bengt Nilsen
Jan-Åke Noresson
Martin Johansson 2
Stig Jakobsson
Carl Jyker
Martin Spång
Claes Lööv
Björn Dellming Göteborgs fiskhamn
Johan Svedholm Stora Amundön, Askim
Hampus Lybeck
Johannes Tallroth
Stefan Hage
Håkan Thorstensson
Staffan Sénby
Bert Petersson Mölnlycke