LISTOR 
Listinformation
» Översikt
» Gränser & regler
Aktuella listor
» Gbg-Skärgårdsjakten 2017
» Eko-Gbgjakten 2016
Äldre listor
» Jubileumsjakten 2012
» Göteborgsjakten 2005

Göteborgstolvan 2009
» Januari 2009
» Februari 2009
» Mars 2009
» April 2009
» Maj 2009
» Juni 2009
» Juli 2009
» Augusti 2009
» September 2009
» Oktober 2009
» November 2009
» December 2009
Huvudlistor
» Bohuslistan
» Hallandslistan
» Göteborgslistan
Lokala områden
» Hisingen
» Göteborgs skärgård
Lokallistor (från Svalan)
» Torslandaviken
» Brudarebacken
» Hönö
» Rörö
» Vrångö
» Galterö
» Stora Amundö
» Välen
» Smithska udden
Kommunlistor (från Svalan)
» Göteborg
» Öckerö
» Mölndal
» Partille
» Härryda
     LOGGA IN 
ANVÄNDARNAMN

LÖSENORD

     Göteborgslistan / Artlista 

Topplistan
just nu


Jämför
listor


Lägg in
nya kryss


Lägg in
saknade kryss


Min
artlista

Göteborgslistan - Småskrake

» Här kan du se var och när andra skådare har kryssat arten (om de angett datum och lokal).

» Visa alla arter på Göteborgslistan.

Namn Antal Lokal Datum  
David Klingberg 6 ex Torslandaviken 2011-02-06
Bengt Adamsson 20 ex Vrångö, Gbg:s södra skärgård 2010-11-14
Eva Åkesson 1 ex Stora Amundö 2010-04-25
Robert Ennnerfelt 3 rivö 2009-05-10
Ingvar Andersson 4st Töllås orust 2009-04-01
Lennart Bogren 1 ex Hjuvik, Torslanda 2009-03-01
Jan Hellström 4 ex Köpstadsö 2008-01-30
Robert Brunström 1 ex Galterö, Gbg:s södra skärgård 2005-08-09
Ralf Englund 2 Prästgårdskilen, Björlanda 2005-07-22
Johan Ennerfelt 1 ex Brännö, Gbg:s södra skärgård 2005-06-24
Andreas Nyström 1 par Torslandaviken 2005-05-21
Ola Bäckman 1 par Torslandaviken 2005-05-13
Leif Andersson Askimsviken 2005-02-02
Harry Hellberg Göteborgs fiskhamn 2005-01-25
Matserik Eriksson 2 ex Björlanda kile 2005-01-22
Tina Widén Stora Amundö 2005-01-21
Per Norberg 2 ex Göteborgs fiskhamn 2005-01-14
Daniel Gustafsson 7 ex Röds hamn, Hönö 2005-01-09
Klas Reinholdson Stora Amundö 2005-01-08
L. Stefan Andersson Brottkärr, Askim 2005-01-06
Magnus Lundström Kråkudden, Hönö 2005-01-05
Birger Kaiser 2 ex Stora Amundö 2005-01-03
Eva-Lisa Johansson Stora Amundö 2005-01-03
Elon Wismén Kråkudden, Hönö 2004-03-06
Jesper Knape Torslandaviken 2003-04-12
Tony Börjesson Torslandaviken 2003-03-31
Peter Sylvén Kråkudden, Hönö 2003-02-22
Stefan Göransson Kråkudden, Hönö 2002-06-23
Thomas Karlsson Torslandaviken 2002-05-26
Peter Strandvik Brännö, Gbg:s södra skärgård 2002-03-30
Andreas Hagström Stora Amundön, Askim 2002-02-15
Conny Palm Stora Amundön, Askim 2002-02-09
Stig Fredriksson Stora Amundön, Askim 2002-02-03
Mats Björkqvist Stora Amundön, Askim 2002-02-03
Martin Oomen Kråkudden, Hönö 2002-01-29
Per-Anders Svensson Torslandaviken 2002-01-27
Göran Karlsson Kippholmen, Björlanda 2002-01-26
Stina Thelander Smithska udden, Göteborg 2002-01-26
Totte Weber Killingsholmen, Billdal, Askim 2002-01-24
Lars Eric Rahm Kråkudden, Hönö 2002-01-20
Aimon Niklasson Hjuvik, Torslanda 2002-01-20
Göran Gustavsson Torslandaviken 2002-01-20
Magnus Rahm Kråkudden, Hönö 2002-01-20
Mathias Theander Brännö, Gbg:s södra skärgård 2002-01-19
Lars Erik Norbäck Askimsviken, Askim 2002-01-13
Mikael Nord Göteborgs fiskhamn 2002-01-12
Christer Fält Galterö, Gbg:s södra skärgård 2002-01-12
Mikael Molin Torslandaviken 2002-01-06
Martin Fransson Donsö, Gbg:s södra skärgård 2002-01-05
Hans Börjesson Torslandaviken 2002-01-05
Niklas Aronsson Torslandaviken 2002-01-04
Stefan Svanberg Stora Amundön, Askim 2002-01-04
Kristoffer Nilsson Stora Amundön, Askim 2002-01-04
Jan Lundkvist Rörö 2002-01-04
Anette Unger Stora Amundön, Askim 2002-01-02
Uno Unger Stora Amundön, Askim 2002-01-02
Bengt Karlsson Öckerö, Gbg:s norra skärgård 2002-01-02
Pär Lydmark Torslandaviken 2002-01-02
Anders Kronhamn Torslandaviken 2002-01-02
Magnus Unger Stora Amundön, Askim 2002-01-02
Karl-Olof Johansson Välen, Göteborg 2002-01-01
Ulf Sjögren Stora Amundön, Askim 2000-09-20
Markus Lagerqvist Marholmen, Askim 2000-01-16
Stefan Svensson Ca 10 ex Kråkudden, Hönö 1996-11-07
Johan Svedholm Vrångö, Gbg:s södra skärgård 1989-11-11
Per Björkman Rörö 1980-03-16
Hampus Lybeck
Claes Lööv
Carl Jyker
Stig Jakobsson
Martin Spång
Martin Johansson 2
Staffan Sénby
Jan-Åke Noresson
Stefan Hage
Johannes Tallroth
Bengt Nilsen
Björn Dellming Kråkudden, Hönö
Håkan Thorstensson
Bert Petersson Kråkudden, Hönö