LISTOR 
Listinformation
» Översikt
» Gränser & regler
Aktuella listor
» Gbg-Skärgårdsjakten 2017
» Eko-Gbgjakten 2016
Äldre listor
» Jubileumsjakten 2012
» Göteborgsjakten 2005

Göteborgstolvan 2009
» Januari 2009
» Februari 2009
» Mars 2009
» April 2009
» Maj 2009
» Juni 2009
» Juli 2009
» Augusti 2009
» September 2009
» Oktober 2009
» November 2009
» December 2009
Huvudlistor
» Bohuslistan
» Hallandslistan
» Göteborgslistan
Lokala områden
» Hisingen
» Göteborgs skärgård
Lokallistor (från Svalan)
» Torslandaviken
» Brudarebacken
» Hönö
» Rörö
» Vrångö
» Galterö
» Stora Amundö
» Välen
» Smithska udden
Kommunlistor (från Svalan)
» Göteborg
» Öckerö
» Mölndal
» Partille
» Härryda
     LOGGA IN 
ANVÄNDARNAMN

LÖSENORD

     Göteborgslistan / Artlista 

Topplistan
just nu


Jämför
listor


Lägg in
nya kryss


Lägg in
saknade kryss


Min
artlista

Göteborgslistan - Gråsiska

» Här kan du se var och när andra skådare har kryssat arten (om de angett datum och lokal).

» Visa alla arter på Göteborgslistan.

Namn Antal Lokal Datum  
Eva Åkesson 2 ex Säveåns mynning, Gbg 2012-02-07
David Klingberg 1 ex Eklanda, Mölndal 2011-01-31
Bengt Adamsson 12 ex Slottsskogen, Gbg 2010-11-25
Robert Ennnerfelt 2 Brännö 2010-05-09
Lennart Bogren 1 ex Hjuvik, Torslanda 2009-02-18
Lennart Malm 20 Backa Hisingen 2009-02-01
Jan Hellström 6 ex Säveåns mynning, Gbg 2008-01-26
Hampus Lybeck Ca 40 ex Smithska udden, Gbg 2007-02-02
Harry Hellberg 2 ex Gerrebacka, Hisings Kärra 2006-12-25
Johan Ennerfelt 1 ex Rörmyren 2006-03-20
Per Norberg 6 ex Smithska udden, Gbg 2006-03-07
Ola Bäckman 1 ex Landala, Gbg, Vg 2006-02-09
Andreas Nyström 1 ex Landala, Gbg 2006-01-08
Robert Brunström 1 ex Hisingen, Gbg 2005-06-11
Linus Westlund 9 ex Svankällan, Säve, Hisingen 2005-04-17
Staffan Swedberg 1 ex Tagene, Säve, Hisingen 2005-04-11
Tina Widén Amhult, Torslanda 2005-02-07
Jan Krantz 4 ex Sisjöns skjutfält, Mölndal 2005-02-01
Stefan Svensson 2 ex Länsmansgården, Hisingen 2005-01-26
Leif Andersson Kviberg, Gbg 2005-01-21
Ralf Englund 1 ex Berglärkan, Gbg 2005-01-14
Klas Reinholdson Råda portar, Råda 2005-01-13
L. Stefan Andersson Åkered, Gbg 2005-01-09
Matserik Eriksson 1 ex Hökälla, Hisingen 2005-01-09
Birger Kaiser 2 ex Önnered, Gbg 2005-01-09
Eva-Lisa Johansson Botaniska Gbg 2005-01-04
Jesper Knape Torslandaviken 2005-01-03
Magnus Lundström 9 ex Arendalsudden, Hisingen 2004-11-28
Daniel Gustafsson Framnäs? 2004-01-07
Mats Björkqvist Eklanda, Mölndal 2003-03-02
Bengt Karlsson Öckerö, Gbg:s norra skärgård 2003-02-23
Peter Sylvén Torslandaviken 2003-02-22
Tony Börjesson Sisjöns skjutfält, Mölndal 2003-02-15
Andreas Hagström Majorna, Göteborg 2003-01-06
Jan Lundkvist Stora Amundön, Askim 2002-05-08
Totte Weber Stora Amundön, Askim 2002-03-24
Markus Lagerqvist Slottsskogen, Göteborg 2002-03-18
Stig Fredriksson Slottsskogen, Göteborg 2002-03-09
Stina Thelander Torslandaviken 2002-02-17
Peter Strandvik Eriksdal, Rödbo, Hisingen 2002-01-30
Mathias Theander Torslandaviken 2002-01-20
Göran Gustavsson Torslandaviken 2002-01-20
Thomas Karlsson Välen, Göteborg 2002-01-19
Aimon Niklasson Brudarebacken, Delsjöområdet 2002-01-18
Göran Karlsson Kippholmen, Björlanda 2002-01-16
Conny Palm Rya skog, Hisingen 2002-01-12
Martin Fransson Donsö, Gbg:s södra skärgård 2002-01-08
Mikael Molin Torslandaviken 2002-01-06
Lars Eric Rahm Fässberg, Mölndal 2002-01-06
Magnus Rahm Fässberg, Mölndal 2002-01-06
Lars Erik Norbäck Vättlefjäll, Angered 2002-01-06
Christer Fält Änggårdsbergen, Göteborg 2002-01-06
Karl-Olof Johansson Välen, Göteborg 2002-01-06
Per-Anders Svensson Eklanda, Mölndal 2002-01-05
Hans Börjesson Torslandaviken 2002-01-05
Anette Unger Skräppekärr, Göteborg 2002-01-04
Niklas Aronsson Massetjärn, Mölnlycke, Råda 2002-01-04
Martin Oomen Torslandaviken 2002-01-02
Pär Lydmark Torslandaviken 2002-01-02
Anders Kronhamn Torslandaviken 2002-01-02
Stefan Svanberg Torslandaviken 2002-01-02
Uno Unger Rya skog, Hisingen 2002-01-02
Magnus Unger Rya skog, Hisingen 2002-01-02
Kristoffer Nilsson Svalebogatan, Göteborg 2002-01-02
Ulf Sjögren Grimmered, Göteborg 2000-01-05
Johan Svedholm Kvillebäcken, Brämaregården 1986-01-14
Per Björkman Hisingen, Gbg 1982-12-29
Björn Dellming Brudarebacken, Gbg
Martin Johansson 2
Bengt Nilsen
Staffan Sénby
Stig Jakobsson
Carl Jyker
Claes Lööv
Martin Spång
Bert Petersson Skogen, Mölnlycke
Håkan Thorstensson
Elon Wismén Lackarebäck, Mölndal
Jan-Åke Noresson
Stefan Hage