LISTOR 
Listinformation
» Översikt
» Gränser & regler
Aktuella listor
» Gbg-Skärgårdsjakten 2017
» Eko-Gbgjakten 2016
Äldre listor
» Jubileumsjakten 2012
» Göteborgsjakten 2005

Göteborgstolvan 2009
» Januari 2009
» Februari 2009
» Mars 2009
» April 2009
» Maj 2009
» Juni 2009
» Juli 2009
» Augusti 2009
» September 2009
» Oktober 2009
» November 2009
» December 2009
Huvudlistor
» Bohuslistan
» Hallandslistan
» Göteborgslistan
Lokala områden
» Hisingen
» Göteborgs skärgård
Lokallistor (från Svalan)
» Torslandaviken
» Brudarebacken
» Hönö
» Rörö
» Vrångö
» Galterö
» Stora Amundö
» Välen
» Smithska udden
Kommunlistor (från Svalan)
» Göteborg
» Öckerö
» Mölndal
» Partille
» Härryda
     LOGGA IN 
ANVÄNDARNAMN

LÖSENORD

     Göteborgslistan / Artlista 

Topplistan
just nu


Jämför
listor


Lägg in
nya kryss


Lägg in
saknade kryss


Min
artlista

Göteborgslistan - Svarthätta

» Här kan du se var och när andra skådare har kryssat arten (om de angett datum och lokal).

» Visa alla arter på Göteborgslistan.

Namn Antal Lokal Datum  
Niclas Bostaden Björenkulla 2012-07-01
David Klingberg 2 ex Örgrytebäcken 2011-05-30
Bengt Adamsson 2 ex Slottsskogen, Gbg 2010-10-07
Eva Åkesson 1 ex Stora Amundö 2010-04-25
Lennart Bogren 1 ex Hjuvik, Torslanda 2009-06-11
Robert Ennnerfelt 4 Brännö 2009-04-25
Klas Reinholdson Lärjeåns dalgång, Gbg 2005-05-28
Harry Hellberg 3 ex Svankällan, Säve, Hisingen 2005-05-05
Stefan Svensson 1 sj. Ersdalen, Hönö 2005-05-05
Andreas Nyström 1 ex Torslandaviken 2005-05-05
Ola Bäckman 1 ex Slottsskogen, Gbg 2005-05-04
Per Norberg 1 ex Hovås, Skalldalsvägen 2005-05-03
Matserik Eriksson 1 ex Ramberget, Hisingen 2005-05-01
Robert Brunström 2 ex Strömmensberg, GBG 2005-05-01
Leif Andersson Hålsjön, Mölndal 2005-04-27
Magnus Lundström 2 ex Änggårdsbergen, Gbg 2005-04-26
Staffan Swedberg 1-2 ex Tagene, Säve, Hisingen 2005-04-25
L. Stefan Andersson 1 ex Amundö vik 2005-04-23
Johan Ennerfelt 1 ex Högsbogatan 2005-04-21
Linus Westlund 1 hane Gerrebacka 2005-04-19
Hampus Lybeck 1 hona Örgryte, Göteborg 2005-03-15
Tina Widén Berglärkan 2005-02-22
Birger Kaiser 1 ex Berglärkan, Gbg 2005-01-28
Ralf Englund Berglärkan, Gbg 2004-12-25
Daniel Gustafsson Brottkärr, Askim 2004-04-27
Jesper Knape Björkekärr, Göteborg 2003-06-22
Peter Sylvén Ersdalen, Hönö 2003-05-01
Andreas Hagström Klippan, Majorna, Göteborg 2002-07-27
Totte Weber Stora Amundön, Askim 2002-05-25
Bengt Karlsson Öckerö, Gbg:s norra skärgård 2002-05-18
Peter Strandvik Hökälla, Hisingen 2002-05-15
Göran Karlsson Öxnäs, Säve, Hisingen 2002-05-09
Mathias Theander Lärjeåns dalgång, Angered 2002-05-09
Stig Fredriksson Slottsskogen, Göteborg 2002-05-08
Jan Lundkvist Stora Amundön, Askim 2002-05-08
Martin Oomen Hökälla, Hisingen 2002-05-08
Magnus Rahm Hålsjön, Mölndal 2002-05-07
Lars Eric Rahm Hålsjön, Mölndal 2002-05-07
Mats Björkqvist Botaniska Trädgården, Göteborg 2002-05-04
Mikael Molin Rävekärr, Mölndal 2002-05-03
Stina Thelander Hålsjön, Mölndal 2002-05-02
Niklas Aronsson Hålsjön, Mölndal 2002-05-02
Markus Lagerqvist Hålsjön, Mölndal 2002-05-02
Per-Anders Svensson Eklanda, Mölndal 2002-05-02
Thomas Karlsson Gnistgatan, Göteborg 2002-05-02
Pär Lydmark Slottsskogen, Göteborg 2002-05-02
Aimon Niklasson Finngösaravinen, Partille 2002-05-02
Stefan Svanberg Ersdalen, Hönö 2002-05-02
Martin Fransson Styrsö, Gbg:s södra skärgård 2002-05-01
Conny Palm Ersdalen, Hönö 2002-04-30
Göran Gustavsson Berglärkan, Gbg 2002-04-30
Kristoffer Nilsson Ersdalen, Hönö 2002-04-30
Lars Erik Norbäck Lärjeåns dalgång, Angered 2002-04-27
Christer Fält Rådasjön, Råda 2002-04-24
Hans Börjesson Grimmered, Göteborg 2002-03-02
Magnus Unger Grimmered, Göteborg 2002-02-24
Anette Unger Grimmered, Göteborg 2002-02-24
Uno Unger Grimmered, Göteborg 2002-02-19
Anders Kronhamn Tolered, Lundby, Hisingen 2002-01-08
Karl-Olof Johansson Smithska udden, Göteborg 2002-01-02
Ulf Sjögren Lärjeåns dalgång 1995-05-20
Johan Svedholm Änggårdsbergen, Gbg 1989-05-27
Per Björkman Stora Amundö 1980-05-13
Eva-Lisa Johansson
Staffan Sénby
Håkan Thorstensson
Stefan Hage
Johannes Tallroth
Bengt Nilsen
Björn Dellming Ersdalen, Hönö
Elon Wismén
Bert Petersson Hålsjön, Mölndal
Carl Jyker
Martin Spång
Stig Jakobsson
Martin Johansson 2
Jan-Åke Noresson
Claes Lööv