LISTOR 
Listinformation
» Översikt
» Gränser & regler
Aktuella listor
» Gbg-Skärgårdsjakten 2017
» Eko-Gbgjakten 2016
Äldre listor
» Jubileumsjakten 2012
» Göteborgsjakten 2005

Göteborgstolvan 2009
» Januari 2009
» Februari 2009
» Mars 2009
» April 2009
» Maj 2009
» Juni 2009
» Juli 2009
» Augusti 2009
» September 2009
» Oktober 2009
» November 2009
» December 2009
Huvudlistor
» Bohuslistan
» Hallandslistan
» Göteborgslistan
Lokala områden
» Hisingen
» Göteborgs skärgård
Lokallistor (från Svalan)
» Torslandaviken
» Brudarebacken
» Hönö
» Rörö
» Vrångö
» Galterö
» Stora Amundö
» Välen
» Smithska udden
Kommunlistor (från Svalan)
» Göteborg
» Öckerö
» Mölndal
» Partille
» Härryda
     LOGGA IN 
ANVÄNDARNAMN

LÖSENORD

     Göteborgslistan / Artlista 

Topplistan
just nu


Jämför
listor


Lägg in
nya kryss


Lägg in
saknade kryss


Min
artlista

Göteborgslistan - Taltrast

» Här kan du se var och när andra skådare har kryssat arten (om de angett datum och lokal).

» Visa alla arter på Göteborgslistan.

Namn Antal Lokal Datum  
David Klingberg 1 ex Stora Amundö 2011-04-03
Bengt Adamsson 2 ex Slottsskogen, Gbg 2010-10-07
Lennart Bogren 1 ex Ersdalen, Hönö 2010-05-01
Eva Åkesson 1 ex Hålsjön, Mölndal 2010-04-10
Robert Ennnerfelt Brännö 2009-04-04
Ingvar Andersson 1st Volvo pv 2009-01-08
Ralf Englund 1 ex Årekärr, Askim 2008-05-25
Per Norberg 1 ex Rödbo, Hisingen 2006-04-09
Andreas Nyström 1 ex Hålsjön, Mölndal 2005-06-13
Robert Brunström 1 ex Delsjöområdet, Gbg 2005-06-06
Linus Westlund 1 ex Svankällan, Säve, Hisingen 2005-05-01
Jan-Åke Noresson Brudarebacken 2005-04-30
Johan Ennerfelt 1 ex Änggårdsbergen, Gbg 2005-04-28
Harry Hellberg 1 ex Svankällan, Säve, Hisingen 2005-04-23
Ola Bäckman 1 ex Brudarebacken, Gbg 2005-04-17
Klas Reinholdson Sisjön 2005-04-12
Eva-Lisa Johansson Smithska udden, Gbg 2005-04-05
Daniel Gustafsson 1 ex Vättlefjäll, Angered 2005-04-04
Tina Widén Brudarebacken 2005-03-28
Birger Kaiser 1 ex Änggårdsbergen, Gbg 2005-03-26
Leif Andersson Brudarebacken, Gbg 2005-03-25
Stefan Svensson 1 ex Stora Amundö 2005-03-22
Matserik Eriksson 1 ex Ramberget, Hisingen 2005-03-20
L. Stefan Andersson 1 ex Välen, Gbg 2005-03-20
Staffan Swedberg 1 ex Tagene, Säve, Hisingen 2005-02-09
Magnus Lundström 1 ex Brudarebacken, Gbg 2004-04-12
Tony Börjesson Sisjöns skjutfält, Mölndal 2003-05-26
Peter Sylvén Öxnäs, Säve, Hisingen 2003-04-15
Jesper Knape Brudarebacken, Delsjöområdet 2003-04-12
Andreas Hagström Slottsskogen, Göteborg 2002-08-05
Karl-Olof Johansson Rambo mosse, Mölndal 2002-04-13
Anders Lundgren Kvisljungeby, Björlanda 2002-04-10
Thomas Karlsson Hålsjön, Mölndal 2002-04-07
Niklas Aronsson Brudarebacken, Delsjöområdet 2002-04-02
Bengt Karlsson Öckerö, Gbg:s norra skärgård 2002-04-02
Pär Lydmark Torslandaviken 2002-04-02
Aimon Niklasson Svarttjärn, Delsjöområdet, Gbg 2002-04-02
Jan Lundkvist Brudarebacken, Delsjöområdet 2002-04-02
Hans Börjesson Änggårdsbergen, Göteborg 2002-04-01
Conny Palm Rya skog, Hisingen 2002-03-30
Peter Strandvik Brännö, Gbg:s södra skärgård 2002-03-30
Göran Karlsson Kippholmen, Björlanda 2002-03-30
Göran Gustavsson Gunnebo, Mölndal 2002-03-29
Stig Fredriksson Vrångö, Gbg:s södra skärgård 2002-03-29
Martin Fransson Donsö, Gbg:s södra skärgård 2002-03-29
Anders Kronhamn Vättlefjäll, Angered 2002-03-28
Martin Oomen Kråkudden, Hönö 2002-03-27
Anette Unger Stora Amundön, Askim 2002-03-27
Per-Anders Svensson Eklanda, Mölndal 2002-03-27
Mikael Molin Änggårdsbergen, Göteborg 2002-03-26
Stefan Svanberg Stora Amundön, Askim 2002-03-25
Magnus Rahm Rådasjön, Råda 2002-03-25
Lars Eric Rahm Rådasjön, Råda 2002-03-25
Mats Björkqvist Änggårdsbergen, Göteborg 2002-03-24
Totte Weber Stora Amundön, Askim 2002-03-24
Lars Erik Norbäck Lärjeåns dalgång, Angered 2002-03-23
Markus Lagerqvist Stora Amundön, Askim 2002-03-23
Mathias Theander Stora Amundön, Askim 2002-03-23
Christer Fält Labbera, Råda 2002-03-22
Stina Thelander Stora Amundön, Askim 2002-03-22
Uno Unger Hålsjön, Mölndal 2002-03-22
Kristoffer Nilsson Hönö 2002-03-22
Magnus Unger Rörö 2002-03-17
Ulf Sjögren Lärjeåns dalgång 1995-04-30
Johan Svedholm Änggårdsbergen, Gbg 1989-05-27
Per Björkman Ramberget, Hisingen 1980-09-23
Staffan Sénby
Håkan Thorstensson
Stefan Hage
Johannes Tallroth
Hampus Lybeck
Bengt Nilsen
Björn Dellming Brudarebacken, Gbg
Elon Wismén
Bert Petersson Mölnlycke
Martin Spång
Carl Jyker
Stig Jakobsson
Martin Johansson 2
Claes Lööv