LISTOR 
Listinformation
» Översikt
» Gränser & regler
Aktuella listor
» Gbg-Skärgårdsjakten 2017
» Eko-Gbgjakten 2016
Äldre listor
» Jubileumsjakten 2012
» Göteborgsjakten 2005

Göteborgstolvan 2009
» Januari 2009
» Februari 2009
» Mars 2009
» April 2009
» Maj 2009
» Juni 2009
» Juli 2009
» Augusti 2009
» September 2009
» Oktober 2009
» November 2009
» December 2009
Huvudlistor
» Bohuslistan
» Hallandslistan
» Göteborgslistan
Lokala områden
» Hisingen
» Göteborgs skärgård
Lokallistor (från Svalan)
» Torslandaviken
» Brudarebacken
» Hönö
» Rörö
» Vrångö
» Galterö
» Stora Amundö
» Välen
» Smithska udden
Kommunlistor (från Svalan)
» Göteborg
» Öckerö
» Mölndal
» Partille
» Härryda
     LOGGA IN 
ANVÄNDARNAMN

LÖSENORD

     Göteborgslistan / Artlista 

Topplistan
just nu


Jämför
listor


Lägg in
nya kryss


Lägg in
saknade kryss


Min
artlista

Göteborgslistan - Ärtsångare

» Här kan du se var och när andra skådare har kryssat arten (om de angett datum och lokal).

» Visa alla arter på Göteborgslistan.

Namn Antal Lokal Datum  
David Klingberg 1 ex Örgrytebäcken 2011-05-30
Eva Åkesson 1 ex Brännö, Gbg:s södra skärgård 2011-05-22
Bengt Adamsson 1 ex Torslandaviken 2010-07-01
Robert Ennnerfelt Brännö 2009-05-23
Lennart Bogren 1 ex Hjuvik, Torslanda 2009-05-13
Per Norberg 1 ex Berghällsgatan, Hinsholmen 2008-04-30
Andreas Nyström 2 ex Stora Amundö 2005-05-14
Ola Bäckman 1 ex Stora Amundö 2005-05-13
Robert Brunström 1 ex Stora Amundö 2005-05-13
Johan Ennerfelt 1 ex Ebba Pettersons Privatskola 2005-05-10
Matserik Eriksson 1 ex Hökälla, Hisingen 2005-05-07
Tina Widén Torslandaviken 2005-05-06
Stefan Svensson 4 sj. Kråkudden, Hönö 2005-05-05
Birger Kaiser 2 ex Välen, Gbg 2005-05-04
Magnus Lundström 1 ex Kråkudden, Hönö 2005-04-30
Leif Andersson Ersdalen, Hönö 2005-04-29
Klas Reinholdson Kobbehall, Askim 2005-04-27
L. Stefan Andersson 1 ex Stora Amundö 2005-04-24
Daniel Gustafsson Stora Amundö 2004-04-27
Jesper Knape Hästevik, Torslanda 2003-05-29
Peter Sylvén Önnered, Göteborg 2003-05-06
Stefan Göransson Ersdalen, Hönö 2002-06-23
Totte Weber Stora Amundön, Askim 2002-05-25
Peter Strandvik Gunnesby, Säve, Hisingen 2002-05-15
Mathias Theander Hökälla, Hisingen 2002-05-11
Stina Thelander Ersdalen, Hönö 2002-05-10
Stig Fredriksson Stora Amundön, Askim 2002-05-10
Markus Lagerqvist Ersdalen, Hönö 2002-05-09
Thomas Karlsson Gnistgatan, Göteborg 2002-05-09
Jan Lundkvist Stora Amundön, Askim 2002-05-08
Karl-Olof Johansson Rörö 2002-05-08
Martin Oomen Torslandaviken 2002-05-08
Per-Anders Svensson Växthusgatan, Mölndal 2002-05-06
Andreas Hagström Nya Varvet, Göteborg 2002-05-06
Aimon Niklasson Kråkudden, Hönö 2002-05-05
Bengt Karlsson Öckerö, Gbg:s norra skärgård 2002-05-05
Lars Erik Norbäck Otterbäck, Askim 2002-05-05
Göran Gustavsson Stegelholmen 2002-05-05
Anders Kronhamn Ersdalen, Hönö 2002-05-05
Mats Björkqvist Torslandaviken 2002-05-05
Pär Lydmark Stora Amundön, Askim 2002-05-04
Niklas Aronsson Torslandaviken 2002-05-04
Hans Börjesson Torslandaviken 2002-05-03
Christer Fält Rådasjön, Råda 2002-05-03
Göran Karlsson Kippholmen, Björlanda 2002-05-03
Anette Unger Björnekulla, Göteborg 2002-05-02
Mikael Molin Ersdalen, Hönö 2002-05-02
Magnus Rahm Ersdalen, Hönö 2002-05-01
Lars Eric Rahm Kråkudden, Hönö 2002-05-01
Conny Palm Kråkudden, Hönö 2002-04-30
Kristoffer Nilsson Västra gärdet, Hönö 2002-04-30
Uno Unger Yttre Tistlarna 2002-04-28
Stefan Svanberg Yttre Tistlarna 2002-04-28
Magnus Unger Yttre Tistlarna 2002-04-28
Martin Fransson Styrsö, Gbg:s södra skärgård 2002-04-26
Ulf Sjögren Grimmered, Göteborg 2000-05-30
Elon Wismén Lackarebäck, Mölndal 1988-06-20
Per Björkman Stora Amundö 1980-05-13
Ralf Englund 1 ex Berglärkan, Gbg
Jan-Åke Noresson
Martin Johansson 2
Stig Jakobsson
Carl Jyker
Martin Spång
Bert Petersson Mölnlycke
Claes Lööv
Björn Dellming Kråkudden, Hönö
Bengt Nilsen
Johannes Tallroth
Stefan Hage
Johan Svedholm
Håkan Thorstensson
Eva-Lisa Johansson
Staffan Sénby
Hampus Lybeck