LISTOR 
Listinformation
» Översikt
» Gränser & regler
Aktuella listor
» Gbg-Skärgårdsjakten 2017
» Eko-Gbgjakten 2016
Äldre listor
» Jubileumsjakten 2012
» Göteborgsjakten 2005

Göteborgstolvan 2009
» Januari 2009
» Februari 2009
» Mars 2009
» April 2009
» Maj 2009
» Juni 2009
» Juli 2009
» Augusti 2009
» September 2009
» Oktober 2009
» November 2009
» December 2009
Huvudlistor
» Bohuslistan
» Hallandslistan
» Göteborgslistan
Lokala områden
» Hisingen
» Göteborgs skärgård
Lokallistor (från Svalan)
» Torslandaviken
» Brudarebacken
» Hönö
» Rörö
» Vrångö
» Galterö
» Stora Amundö
» Välen
» Smithska udden
Kommunlistor (från Svalan)
» Göteborg
» Öckerö
» Mölndal
» Partille
» Härryda
     LOGGA IN 
ANVÄNDARNAMN

LÖSENORD

     Göteborgslistan / Artlista 

Topplistan
just nu


Jämför
listor


Lägg in
nya kryss


Lägg in
saknade kryss


Min
artlista

Göteborgslistan - Sånglärka

» Här kan du se var och när andra skådare har kryssat arten (om de angett datum och lokal).

» Visa alla arter på Göteborgslistan.

Namn Antal Lokal Datum  
David Klingberg 1 ex Brudarebacken, Gbg 2011-03-08
Bengt Adamsson 1 ex Brudarebacken, Gbg 2010-09-23
Eva Åkesson 1 ex Stora Amundö 2010-04-25
Robert Ennnerfelt 1 Ragnhildsholmen 2010-04-11
Ingvar Andersson 1st Tidaholm 2009-06-13
Lennart Bogren 1 ex Karholmsdammen, Torslandaviken 2009-03-13
Elon Wismén Öxnäs, Säve 2006-06-09
Ola Bäckman 1 ex Torslandaviken 2005-05-22
Andreas Nyström 1 ex Torslandaviken 2005-05-22
Robert Brunström 1 ex Brudarebacken, Gbg 2005-05-11
Per Norberg 3 ex St ora Amundö 2005-04-03
Johan Ennerfelt 2 ex Stora Amundö 2005-03-28
Linus Westlund 2 ex Torslandaviken 2005-03-27
Eva-Lisa Johansson Stora Amundö 2005-03-25
Daniel Gustafsson 2 ex Brottkärr, Askim 2005-03-20
Ralf Englund Öxnäs, Säve 2005-03-20
Klas Reinholdson Askimsviken 2005-03-19
Staffan Swedberg 7 ex Tagene, Säve, Hisingen 2005-03-18
Stefan Svensson 8 ex Stora Amundö 2005-03-17
Matserik Eriksson 1 ex Hökälla, Hisingen 2005-03-12
L. Stefan Andersson 3 ex mot O Billdals skärgård 2005-03-12
Tina Widén Arendalsudden, Hisingen 2005-03-10
Leif Andersson 1 ex Brudarebacken, Gbg 2005-02-11
Birger Kaiser 2 ex Torslandaviken 2005-01-22
Magnus Lundström 5 ex Brudarebacken, Gbg 2004-04-02
Jan Krantz Torslandaviken 2003-04-19
Jesper Knape Torslandaviken 2003-04-12
Tony Börjesson Fässberg, Mölndal 2003-03-12
Peter Sylvén Arendalstippen, Hisingen 2003-02-22
Jan Lundkvist Brudarebacken, Delsjöområdet 2002-04-02
Bengt Karlsson Torslandaviken 2002-03-26
Peter Strandvik Välen, Göteborg 2002-03-06
Per-Anders Svensson Fässberg, Mölndal 2002-03-05
Anders Lundgren Kvisljungeby, Björlanda 2002-03-04
Stina Thelander Fässberg, Mölndal 2002-03-03
Markus Lagerqvist Trädet, Säve, Hisingen 2002-03-02
Martin Oomen Ragnhildsholmen, Hisingen 2002-03-01
Karl-Olof Johansson Torslandaviken 2002-02-20
Mathias Theander Lilleby, Björlanda 2002-02-10
Magnus Rahm Prästgårdskilen, Björlanda 2002-02-10
Hans Börjesson Säve flygplats, Hisingen 2002-02-10
Mikael Molin Ragnhildsholmen, Hisingen 2002-02-10
Lars Eric Rahm Kråkudden, Hönö 2002-02-09
Göran Gustavsson Arendalsudden, Hisingen 2002-02-09
Kristoffer Nilsson Stora Amundön, Askim 2002-02-06
Andreas Hagström Välen, Göteborg 2002-02-04
Thomas Karlsson Stora Amundön, Askim 2002-02-03
Stig Fredriksson Stora Amundön, Askim 2002-02-03
Anette Unger Amundön, Askim 2002-02-03
Christer Fält Lagmansholmen, Säve 2002-02-03
Göran Karlsson Kippholmen, Björlanda 2002-02-03
Mats Björkqvist Stora Amundön, Askim 2002-02-03
Stefan Svanberg Kråkudden, Hönö 2002-02-03
Lars Erik Norbäck Björröd, Landvetter 2002-02-03
Pär Lydmark Hummerviken, Öckerö 2002-02-03
Anders Kronhamn Torslandaviken 2002-02-02
Martin Fransson Brännö, Gbg:s södra skärgård 2002-02-01
Totte Weber Torslandaviken 2002-01-31
Niklas Aronsson Arendalstippen, Hisingen 2002-01-27
Aimon Niklasson Brudarebacken, Delsjöområdet 2002-01-18
Conny Palm Torslandaviken 2002-01-06
Uno Unger Hönö 2002-01-01
Magnus Unger Hönö 2002-01-01
Ulf Sjögren Storås ängar, Angered 1995-03-02
Johan Svedholm Stora Amundön, Askim 1986-06-20
Per Björkman Rörö 1980-03-16
Staffan Sénby
Håkan Thorstensson
Stefan Hage
Bengt Nilsen
Björn Dellming Torslandaviken
Hampus Lybeck
Bert Petersson Fässberg, Mölndal
Martin Spång
Carl Jyker
Stig Jakobsson
Martin Johansson 2
Jan-Åke Noresson
Claes Lööv