LISTOR 
Listinformation
» Översikt
» Gränser & regler
Aktuella listor
» Gbg-Skärgårdsjakten 2017
» Eko-Gbgjakten 2016
Äldre listor
» Jubileumsjakten 2012
» Göteborgsjakten 2005

Göteborgstolvan 2009
» Januari 2009
» Februari 2009
» Mars 2009
» April 2009
» Maj 2009
» Juni 2009
» Juli 2009
» Augusti 2009
» September 2009
» Oktober 2009
» November 2009
» December 2009
Huvudlistor
» Bohuslistan
» Hallandslistan
» Göteborgslistan
Lokala områden
» Hisingen
» Göteborgs skärgård
Lokallistor (från Svalan)
» Torslandaviken
» Brudarebacken
» Hönö
» Rörö
» Vrångö
» Galterö
» Stora Amundö
» Välen
» Smithska udden
Kommunlistor (från Svalan)
» Göteborg
» Öckerö
» Mölndal
» Partille
» Härryda
     LOGGA IN 
ANVÄNDARNAMN

LÖSENORD

     Göteborgslistan / Artlista 

Topplistan
just nu


Jämför
listor


Lägg in
nya kryss


Lägg in
saknade kryss


Min
artlista

Göteborgslistan - Stenskvätta

» Här kan du se var och när andra skådare har kryssat arten (om de angett datum och lokal).

» Visa alla arter på Göteborgslistan.

Namn Antal Lokal Datum  
Niclas 1 Välen 2013-04-24
David Klingberg 1 ex Backadalen, Hisingen 2011-01-31
Eva Åkesson 1 ex Stora Amundö 2010-04-25
Bengt Adamsson 1 ex Stora Amundö 2009-08-27
Robert Ennnerfelt 1 rivö 2009-04-26
Lennart Bogren 1 ex Lammholmen, Öckerö 2009-04-24
Ingvar Andersson 1st Marstrandsön 2009-04-22
Sverker Ekberg 8+ Torslandaviken 2006-09-17
Johan Ennerfelt 2 ex Torslandaviken 2005-06-25
Per Norberg 10 Välen 2005-05-15
Magnus Lundström 2 ex Torslandaviken 2005-05-14
Robert Brunström 2 ex Stora Amundö 2005-05-13
Ola Bäckman 1 ex Brudarebacken, Gbg 2005-05-12
Andreas Nyström 2 ex Brudarebacken, Gbg 2005-05-12
Klas Reinholdson Rörö 2005-05-08
Matserik Eriksson 4 ex Hökälla, Hisingen 2005-05-04
Staffan Swedberg 1 ex Tagene, Säve, Hisingen 2005-05-02
Eva-Lisa Johansson Smithska udden, Gbg 2005-04-26
Ralf Englund 3 ex Torslandaviken 2005-04-17
Birger Kaiser 1 ex Torslandaviken 2005-04-13
Tina Widén Alleby, Björlanda 2005-04-04
L. Stefan Andersson 4 ex Galterö, Gbg:s södra skärgård 2005-04-02
Stefan Svensson 1 ex Brudarebacken, Gbg 2005-03-25
Leif Andersson Brudarebacken, Gbg 2005-03-25
Daniel Gustafsson Stora Amundö 2004-08-24
Peter Sylvén Brännö, Gbg:s södra skärgård 2003-04-19
Jan Krantz Torslandaviken 2003-04-19
Jesper Knape Brudarebacken, Delsjöområdet 2003-04-14
Peter Strandvik Torslandaviken 2002-08-09
Thomas Karlsson Torslandaviken 2002-05-26
Stig Fredriksson Stora Amundön, Askim 2002-05-10
Martin Oomen Torslandaviken 2002-05-08
Aimon Niklasson Pinan, Hönö 2002-05-05
Göran Gustavsson Hårssjön 2002-05-04
Göran Karlsson Torslandaviken 2002-04-29
Bengt Karlsson Kråkudden, Hönö 2002-04-25
Karl-Olof Johansson Ersdalen, Hönö 2002-04-24
Kristoffer Nilsson Ersdalen, Hönö 2002-04-24
Andreas Hagström Skansen Lejonet, Göteborg 2002-04-24
Mathias Theander Skansen Lejonet, Göteborg 2002-04-23
Jan Lundkvist Skansen Lejonet, Göteborg 2002-04-22
Lars Erik Norbäck Saltholmen, Göteborg 2002-04-21
Magnus Rahm Rörö 2002-04-21
Lars Eric Rahm Rörö 2002-04-21
Per-Anders Svensson Torslandaviken 2002-04-21
Mats Björkqvist Torslandaviken 2002-04-21
Stina Thelander Torslandaviken 2002-04-21
Pär Lydmark Torslandaviken 2002-04-20
Hans Börjesson Torslandaviken 2002-04-20
Mikael Molin Kråkudden, Hönö 2002-04-20
Conny Palm Skansen Lejonet, Göteborg 2002-04-20
Totte Weber Ryggåsholmen, Askim 2002-04-19
Niklas Aronsson Lagmansholmen, Säve 2002-04-15
Uno Unger Arendalstippen, Hisingen 2002-04-11
Anette Unger Arendalstippen, Hisingen 2002-04-11
Anders Kronhamn Arendalstippen, Hisingen 2002-04-11
Stefan Svanberg Torslandaviken 2002-04-09
Markus Lagerqvist Kråkudden, Hönö 2002-04-06
Magnus Unger Rörö 2002-04-06
Christer Fält Galterö, Gbg:s södra skärgård 2002-04-06
Martin Fransson Styrsö, Gbg:s södra skärgård 2002-04-03
Ulf Sjögren Torslandaviken 1998-05-05
Johan Svedholm Röda sten, Gbg 1987-09-26
Elon Wismén Stora Amundö 1986-09-14
Per Björkman Stora Amundö 1980-05-13
Staffan Sénby
Håkan Thorstensson
Stefan Hage
Hampus Lybeck
Bengt Nilsen
Björn Dellming Brudarebacken, Gbg
Bert Petersson Mölnlycke
Martin Spång
Carl Jyker
Stig Jakobsson
Martin Johansson 2
Jan-Åke Noresson
Claes Lööv