LISTOR 
Listinformation
» Översikt
» Gränser & regler
Aktuella listor
» Gbg-Skärgårdsjakten 2017
» Eko-Gbgjakten 2016
Äldre listor
» Jubileumsjakten 2012
» Göteborgsjakten 2005

Göteborgstolvan 2009
» Januari 2009
» Februari 2009
» Mars 2009
» April 2009
» Maj 2009
» Juni 2009
» Juli 2009
» Augusti 2009
» September 2009
» Oktober 2009
» November 2009
» December 2009
Huvudlistor
» Bohuslistan
» Hallandslistan
» Göteborgslistan
Lokala områden
» Hisingen
» Göteborgs skärgård
Lokallistor (från Svalan)
» Torslandaviken
» Brudarebacken
» Hönö
» Rörö
» Vrångö
» Galterö
» Stora Amundö
» Välen
» Smithska udden
Kommunlistor (från Svalan)
» Göteborg
» Öckerö
» Mölndal
» Partille
» Härryda
     LOGGA IN 
ANVÄNDARNAMN

LÖSENORD

     Göteborgslistan / Artlista 

Topplistan
just nu


Jämför
listor


Lägg in
nya kryss


Lägg in
saknade kryss


Min
artlista

Göteborgslistan - Rödbena

» Här kan du se var och när andra skådare har kryssat arten (om de angett datum och lokal).

» Visa alla arter på Göteborgslistan.

Namn Antal Lokal Datum  
David Klingberg 3 ex Stora Amundö 2011-04-03
Bengt Adamsson 1 ex Hökälla, Hisingen 2010-05-27
Eva Åkesson 1 ex Stora Amundö 2010-04-25
Lennart Bogren 2 ex Välen, Gbg 2010-04-12
Robert Ennnerfelt Galterö 2009-07-02
Elon Wismén 3 ex Välen, Gbg 2007-04-24
Per Norberg 1 Välen 2005-05-15
Andreas Nyström Flera ex Stora Amundö 2005-05-14
Ola Bäckman 4 ex Stora Amundö 2005-05-13
Robert Brunström 2 ex Stora Amundö 2005-05-13
Ralf Englund 1 ex Torslandaviken 2005-05-10
Johan Ennerfelt Välen, Gbg 2005-04-25
Leif Andersson Hökälla 2005-04-13
Eva-Lisa Johansson Askimsviken 2005-04-05
Daniel Gustafsson 2 ex Välen, Gbg 2005-04-03
Klas Reinholdson Välen, Gbg 2005-04-02
Stefan Svensson 1 ex Välen, Gbg 2005-04-02
L. Stefan Andersson 1 ex Välen, Gbg 2005-04-02
Tina Widén Stora Amundö 2005-03-31
Magnus Lundström 1 ex Öxnäs, Säve 2005-03-28
Birger Kaiser 1 ex Stora Amundö 2005-03-25
Matserik Eriksson 1 ex Hökälla, Hisingen 2005-03-24
Jan Krantz Välen, Göteborg 2003-05-10
Jesper Knape Torslandaviken 2003-05-02
Peter Sylvén Galterö, Gbg:s södra skärgård 2003-04-19
Tony Börjesson Stora Amundön, Askim 2003-03-31
Per-Anders Svensson Fässberg, Mölndal 2002-05-01
Bengt Karlsson Torslandaviken 2002-04-29
Mats Björkqvist Stora Amundön, Askim 2002-04-28
Lars Erik Norbäck Lagmansholmen, Säve 2002-04-17
Hans Börjesson Torslandaviken 2002-04-15
Aimon Niklasson Stora Amundön, Askim 2002-04-14
Göran Karlsson Öxnäs, Säve, Hisingen 2002-04-13
Andreas Hagström Torslandaviken 2002-04-11
Thomas Karlsson Stora Amundön, Askim 2002-04-06
Christer Fält Galterö, Gbg:s södra skärgård 2002-04-06
Niklas Aronsson Torslandaviken 2002-04-06
Mathias Theander Stora Amundön, Askim 2002-04-04
Martin Fransson Brännö, Gbg:s södra skärgård 2002-04-04
Göran Gustavsson Stora Amundö 2002-04-03
Kristoffer Nilsson Stora Amundön, Askim 2002-04-02
Martin Oomen Stora Amundön, Askim 2002-04-02
Karl-Olof Johansson Stora Amundön, Askim 2002-03-31
Peter Strandvik Galterö, Gbg:s södra skärgård 2002-03-31
Stina Thelander Stora Amundön, Askim 2002-03-30
Markus Lagerqvist Torslandaviken 2002-03-30
Totte Weber Stora Amundön, Askim 2002-03-29
Pär Lydmark Stora Amundön, Askim 2002-03-28
Conny Palm Stora Amundön, Askim 2002-03-28
Stig Fredriksson Stora Amundön, Askim 2002-03-28
Jan Lundkvist Stora Amundön, Askim 2002-03-28
Anette Unger Stora Amundön, Askim 2002-03-28
Lars Eric Rahm Stora Amundön, Askim 2002-03-26
Mikael Molin Stora Amundön, Askim 2002-03-26
Magnus Rahm Stora Amundön, Askim 2002-03-26
Anders Kronhamn Stora Amundön, Askim 2002-03-26
Magnus Unger Stora Amundön, Askim 2002-03-25
Stefan Svanberg Stora Amundön, Askim 2002-03-25
Uno Unger Stora Amundön, Askim 2002-03-19
Ulf Sjögren Torslandaviken 1998-04-27
Per Björkman Stora Amundö 1991-05-26
Johan Svedholm Stora Amundön, Askim 1986-08-05
Bengt Nilsen
Hampus Lybeck
Håkan Thorstensson
Staffan Sénby
Claes Lööv
Jan-Åke Noresson
Martin Johansson 2
Stig Jakobsson
Carl Jyker
Martin Spång
Bert Petersson Hålsjön, Mölndal
Björn Dellming Torslandaviken
Stefan Hage