LISTOR 
Listinformation
» Översikt
» Gränser & regler
Aktuella listor
» Gbg-Skärgårdsjakten 2017
» Eko-Gbgjakten 2016
Äldre listor
» Jubileumsjakten 2012
» Göteborgsjakten 2005

Göteborgstolvan 2009
» Januari 2009
» Februari 2009
» Mars 2009
» April 2009
» Maj 2009
» Juni 2009
» Juli 2009
» Augusti 2009
» September 2009
» Oktober 2009
» November 2009
» December 2009
Huvudlistor
» Bohuslistan
» Hallandslistan
» Göteborgslistan
Lokala områden
» Hisingen
» Göteborgs skärgård
Lokallistor (från Svalan)
» Torslandaviken
» Brudarebacken
» Hönö
» Rörö
» Vrångö
» Galterö
» Stora Amundö
» Välen
» Smithska udden
Kommunlistor (från Svalan)
» Göteborg
» Öckerö
» Mölndal
» Partille
» Härryda
     LOGGA IN 
ANVÄNDARNAMN

LÖSENORD

     Göteborgslistan / Artlista 

Topplistan
just nu


Jämför
listor


Lägg in
nya kryss


Lägg in
saknade kryss


Min
artlista

Göteborgslistan - Rödstjärt

» Här kan du se var och när andra skådare har kryssat arten (om de angett datum och lokal).

» Visa alla arter på Göteborgslistan.

Namn Antal Lokal Datum  
Niclas 1 Bostaden Björenkulla 2013-04-21
David Klingberg 1 ex Delsjöområdet, Gbg 2011-06-11
Eva Åkesson 1 ex Kungsladugård, Gbg 2010-04-29
Bengt Adamsson 1 ex Slottsskogen, Gbg 2009-08-27
Robert Ennnerfelt 2 Brännö 2009-04-25
Lennart Bogren 1 ex Ersdalen, Hönö 2009-04-20
Ralf Englund 1 ex Berglärkan, Gbg 2006-04-29
Per Norberg 1 ex Långedrag, Gbg 2005-08-08
Robert Brunström 2 ex Brudarebacken, Gbg 2005-07-29
Andreas Nyström 1 ex Änggårdsbergen, Gbg 2005-05-29
Ola Bäckman 1 ex Änggårdsbergen, Gbg 2005-05-28
Birger Kaiser 1 ex Erikberg, Hisingen 2005-05-10
Tina Widén slottsskogen 2005-05-03
Matserik Eriksson 1 ex Ramberget, Hisingen 2005-05-02
Leif Andersson 1 ex Kortedala, Gbg 2005-05-02
L. Stefan Andersson 1 hane Brännö, Gbg:s södra skärgård 2005-04-30
Magnus Lundström 1 ex Änggårdsbergen, Gbg 2005-04-26
Harry Hellberg 1 ex Svankällan, Säve, Hisingen 2004-06-04
Peter Sylvén Sandarna, Göteborg 2003-08-23
Thomas Karlsson Sisjön, Askim 2003-05-05
Andreas Hagström Sandvik, Torslanda 2003-05-04
Jesper Knape Björkekärr, Göteborg 2003-05-02
Stina Thelander Bohusleden, Mölndal 2002-06-05
Aimon Niklasson Brottkärr, Askim 2002-06-04
Mathias Theander Sörgården, Göteborg 2002-05-26
Totte Weber Stora Amundön, Askim 2002-05-25
Bengt Karlsson Ersdalen, Hönö 2002-05-24
Göran Karlsson Slätta damm, Hisingen 2002-05-21
Stig Fredriksson Brännö, Gbg:s södra skärgård 2002-05-19
Peter Strandvik Smultronvägen, Göteborg 2002-05-18
Daniel Gustafsson Delsjöområdet, Gbg 2002-05-17
Göran Gustavsson Berglärkan, Gbg 2002-05-13
Niklas Aronsson Ersdalen, Hönö 2002-05-10
Pär Lydmark Slottsskogen, Göteborg 2002-05-09
Martin Oomen Hökälla, Hisingen 2002-05-09
Jan Lundkvist Stora Amundön, Askim 2002-05-08
Mikael Molin Medicinareberget, Göteborg 2002-05-08
Christer Fält Rörö 2002-05-08
Karl-Olof Johansson Rörö 2002-05-08
Anders Kronhamn Slottsskogen, Göteborg 2002-05-08
Markus Lagerqvist Kobbehall, Askim 2002-05-07
Hans Börjesson Hönö 2002-05-07
Lars Erik Norbäck Otterbäck, Askim 2002-05-05
Anette Unger Torslandaviken 2002-05-04
Uno Unger Torslandaviken 2002-05-04
Per-Anders Svensson Eklanda, Mölndal 2002-05-03
Stefan Svanberg Torslandaviken 2002-05-03
Magnus Unger Rörö 2002-05-02
Conny Palm Fotö, Gbg:s norra skärgård 2002-05-02
Kristoffer Nilsson Svalebogatan, Göteborg 2002-04-30
Martin Fransson Styrsö, Gbg:s södra skärgård 2002-04-25
Magnus Rahm Kakelösagatan, Mölndal 2002-04-23
Lars Eric Rahm Kakelösagatan, Mölndal 2002-04-23
Ulf Sjögren Lärjeån, Angered 1995-05-15
Johan Svedholm Ersdalen, Hönö 1991-05-04
Per Björkman Brunnsbo, Hisingen 1989-05-08
Elon Wismén Lackarebäck, Mölndal 1987-07-22
Mats Björkqvist 1 ex Botaniska trädgården, Gbg 1987-05-24
Jan-Åke Noresson
Stig Jakobsson
Martin Spång
Carl Jyker
Bert Petersson Mölnlycke
Hampus Lybeck
Claes Lööv
Björn Dellming Nya Varvet, Gbg
Bengt Nilsen
Stefan Hage
Stefan Svensson
Håkan Thorstensson
Eva-Lisa Johansson
Staffan Sénby
Johan Ennerfelt