LISTOR 
Listinformation
» Översikt
» Gränser & regler
Aktuella listor
» Gbg-Skärgårdsjakten 2017
» Eko-Gbgjakten 2016
Äldre listor
» Jubileumsjakten 2012
» Göteborgsjakten 2005

Göteborgstolvan 2009
» Januari 2009
» Februari 2009
» Mars 2009
» April 2009
» Maj 2009
» Juni 2009
» Juli 2009
» Augusti 2009
» September 2009
» Oktober 2009
» November 2009
» December 2009
Huvudlistor
» Bohuslistan
» Hallandslistan
» Göteborgslistan
Lokala områden
» Hisingen
» Göteborgs skärgård
Lokallistor (från Svalan)
» Torslandaviken
» Brudarebacken
» Hönö
» Rörö
» Vrångö
» Galterö
» Stora Amundö
» Välen
» Smithska udden
Kommunlistor (från Svalan)
» Göteborg
» Öckerö
» Mölndal
» Partille
» Härryda
     LOGGA IN 
ANVÄNDARNAMN

LÖSENORD

     Göteborgslistan / Artlista 

Topplistan
just nu


Jämför
listor


Lägg in
nya kryss


Lägg in
saknade kryss


Min
artlista

Göteborgslistan - Törnskata

» Här kan du se var och när andra skådare har kryssat arten (om de angett datum och lokal).

» Visa alla arter på Göteborgslistan.

Namn Antal Lokal Datum  
Peter Sylvén nn 2015-06-06
Eva Åkesson 1 ex Välen, Gbg 2012-05-16
Martin Oomen 1 ex Brudarebacken, Gbg 2011-06-05
David Klingberg 2 ex Brudarebacken, Gbg 2011-06-03
Lennart Bogren 1 ex Tjälle mosse, Hönö 2010-08-21
Bengt Adamsson 1 ex Stora Amundö 2009-08-27
Robert Ennnerfelt 1 Rörö 2008-08-23
Hampus Lybeck 1 hane Brudarebacken, Gbg 2007-05-20
Harry Hellberg 5 ex Svankällan, Säve, Hisingen 2006-07-29
Per Norberg 2 ex Svankällan, Säve, Hisingen 2005-07-18
Johan Ennerfelt 2 ex Stora Amundö 2005-07-03
Birger Kaiser 1 ex Välen, Gbg 2005-06-06
Klas Reinholdson Sisjöns skjutfält, Mölndal 2005-05-29
L. Stefan Andersson 1 hane Torslandaviken 2005-05-21
Tina Widén Välen 2005-05-20
Ola Bäckman 1 hane Stora Amundö 2005-05-13
Robert Brunström 1 ex Stora Amundö 2005-05-13
Daniel Gustafsson Torslandaviken 2004-06-05
Jesper Knape Brudarebacken, Delsjöområdet 2003-09-07
Peter Strandvik Brudarebacken, Delsjöområdet 2003-08-19
Thomas Karlsson Torslandaviken 2003-08-08
Andreas Hagström Hovås golfbana, Askim 2003-07-07
Leif Andersson Hökälla, Hisingen 2003-05-11
Mathias Theander Yttre Tistlarna 2003-05-11
Mats Björkqvist Hökälla, Hisingen 2003-05-04
Jan Lundkvist Brudarebacken, Delsjöområdet 2002-09-15
Göran Gustavsson Brudarebacken, Gbg 2002-08-22
Göran Karlsson Björlanda strand, Hisingen 2002-07-15
Lars Erik Norbäck Orremossen, Vättlefjäll, Angered 2002-06-29
Stefan Göransson Ersdalen, Hönö 2002-06-23
Anette Unger Balltorp, Mölndal 2002-06-22
Conny Palm Stora ån, Frölunda, Göteborg 2002-05-30
Totte Weber Stora Amundön, Askim 2002-05-25
Mikael Molin Ersdalen, Hönö 2002-05-24
Kristoffer Nilsson Ersdalen, Hönö 2002-05-23
Stefan Svanberg Balltorp, Mölndal 2002-05-21
Pär Lydmark Torslandaviken 2002-05-20
Anders Kronhamn Gullö, Säve, Hisingen 2002-05-19
Markus Lagerqvist Torslandaviken 2002-05-19
Bengt Karlsson Öckerö, Gbg:s norra skärgård 2002-05-18
Martin Fransson Styrsö, Gbg:s södra skärgård 2002-05-13
Per-Anders Svensson Eklanda, Mölndal 2002-05-11
Stina Thelander Ersdalen, Hönö 2002-05-10
Uno Unger Balltorp, Mölndal 2002-05-10
Magnus Rahm Ersdalen, Hönö 2002-05-10
Lars Eric Rahm Ersdalen, Hönö 2002-05-10
Christer Fält Ersdalen, Hönö 2002-05-10
Niklas Aronsson Ersdalen, Hönö 2002-05-10
Hans Börjesson Ersdalen, Hönö 2002-05-10
Karl-Olof Johansson Ersdalen, Hönö 2002-05-10
Magnus Unger 1 Hönö 1996-09-06
Ulf Sjögren Lärjeåns dalgång, Gbg 1995-05-30
Per Björkman Ragnhildsholmen 1991-05-12
Elon Wismén Lackarebäck, Mölndal 1987-07-11
Johan Svedholm Stora Amundön, Askim 1986-08-05
Stefan Svensson
Claes Lööv
Håkan Thorstensson
Staffan Sénby
Stefan Hage
Magnus Lundström
Bengt Nilsen
Björn Dellming Brudarebacken, Gbg
Andreas Nyström 3 ex Tofta kile, Lycke
Bert Petersson Mölnlycke
Martin Spång
Matserik Eriksson
Carl Jyker
Stig Jakobsson
Jan-Åke Noresson
Eva-Lisa Johansson