LISTOR 
Listinformation
» Översikt
» Gränser & regler
Aktuella listor
» Gbg-Skärgårdsjakten 2017
» Eko-Gbgjakten 2016
Äldre listor
» Jubileumsjakten 2012
» Göteborgsjakten 2005

Göteborgstolvan 2009
» Januari 2009
» Februari 2009
» Mars 2009
» April 2009
» Maj 2009
» Juni 2009
» Juli 2009
» Augusti 2009
» September 2009
» Oktober 2009
» November 2009
» December 2009
Huvudlistor
» Bohuslistan
» Hallandslistan
» Göteborgslistan
Lokala områden
» Hisingen
» Göteborgs skärgård
Lokallistor (från Svalan)
» Torslandaviken
» Brudarebacken
» Hönö
» Rörö
» Vrångö
» Galterö
» Stora Amundö
» Välen
» Smithska udden
Kommunlistor (från Svalan)
» Göteborg
» Öckerö
» Mölndal
» Partille
» Härryda
     LOGGA IN 
ANVÄNDARNAMN

LÖSENORD

     Göteborgslistan / Artlista 

Topplistan
just nu


Jämför
listor


Lägg in
nya kryss


Lägg in
saknade kryss


Min
artlista

Göteborgslistan - Stjärtmes

» Här kan du se var och när andra skådare har kryssat arten (om de angett datum och lokal).

» Visa alla arter på Göteborgslistan.

Namn Antal Lokal Datum  
Peter Sylvén nn 2015-06-06
Lennart Bogren 2 Majvik, Torslanda 2014-01-18
Johan Ennerfelt 3 ex Slottsskogen, Gbg 2012-10-22
David Klingberg 4 ex Lärjeåns dalgång, Gbg 2011-02-25
Eva Åkesson 1 ex Stora Amundö 2010-11-21
Bengt Adamsson 8 ex Änggårdsbergen, Gbg 2010-11-05
Robert Ennnerfelt 3 ex Södskärsdammen 2009-01-06
Robert Brunström 1 ex Sandås, Askim 2007-03-16
Andreas Nyström 8 ex Bokedalen, Jonsered 2006-12-03
Per Norberg 2 ex Backered, Rödbo 2006-05-09
Stefan Svensson 4 ex Jonsereds fabriker 2005-03-20
Klas Reinholdson Kobbehall, Askim 2005-03-20
Tina Widén Kippholmen, Björlanda 2005-02-21
Daniel Gustafsson 3 ex Rya skog, Hisingen 2005-01-26
Leif Andersson Lärjeåns dalgång, Gbg 2005-01-24
Magnus Lundström 6 ex Alveredsnäs, Mölndal 2005-01-23
Matserik Eriksson Rya skog, Hisingen 2005-01-23
L. Stefan Andersson 7 ex Ryaverket, Hisingen 2005-01-22
Birger Kaiser 5 ex Ersdalen, Hönö 2005-01-04
Andreas Hagström Sandvik, Torslanda 2003-06-15
Tony Börjesson Sisjöns skjutfält, Mölndal 2003-06-07
Jesper Knape Brudarebacken, Delsjöområdet 2003-04-17
Hans Börjesson Torslandaviken 2003-03-02
Jan Lundkvist Brudarebacken, Delsjöområdet 2003-02-14
Niklas Aronsson Labbera, Råda 2002-04-11
Göran Gustavsson Gunnebo, Mölndal 2002-03-29
Per-Anders Svensson Eklanda, Mölndal 2002-03-18
Peter Strandvik Hög, Rödbo, Hisingen 2002-03-15
Markus Lagerqvist Stora Amundön, Askim 2002-03-10
Stina Thelander Hålsjön, Mölndal 2002-03-10
Karl-Olof Johansson Stora Amundön, Askim 2002-03-07
Mikael Molin Ragnhildsholmen, Hisingen 2002-02-23
Anette Unger Labbera, Råda 2002-02-17
Anders Kronhamn Hökälla, Hisingen 2002-02-15
Magnus Rahm Stora Amundön, Askim 2002-02-13
Lars Eric Rahm Stora Amundön, Askim 2002-02-13
Mikael Nord Stora Amundön, Askim 2002-02-10
Conny Palm Stora Amundön, Askim 2002-02-09
Thomas Karlsson Stora Amundön, Askim 2002-02-03
Göran Karlsson Kippholmen, Björlanda 2002-02-03
Stefan Svanberg Ryaverket, Hisingen 2002-02-02
Aimon Niklasson Finngösaravinen, Partille 2002-01-29
Mathias Theander Stora Amundön, Askim 2002-01-26
Lars Erik Norbäck Ryaverket, Hisingen 2002-01-24
Uno Unger Botaniska Trädgården, Göteborg 2002-01-23
Martin Oomen Rya skog, Hisingen 2002-01-18
Mats Björkqvist Änggårdsbergen, Göteborg 2002-01-13
Christer Fält Brännö, Gbg:s södra skärgård 2002-01-12
Martin Fransson Styrsö, Gbg:s södra skärgård 2002-01-07
Pär Lydmark Ryaverket, Hisingen 2002-01-04
Kristoffer Nilsson Änggårdsbergen, Göteborg 2002-01-03
Magnus Unger 8-10 ex Berglärkan, Gbg 1998-12-29
Ulf Sjögren Lärjeån, Angered 1996-03-15
Johan Svedholm Klare mosse, Hisingsparken 1994-01-29
Per Björkman Brunnsbo, Hisingen 1992-11-24
Elon Wismén Lackarebäck, Mölndal 1986-10-31
Hampus Lybeck
Jan-Åke Noresson
Martin Johansson 2
Stig Jakobsson
Carl Jyker
Martin Spång
Bert Petersson Hålsjön, Mölndal
Claes Lööv
Bengt Nilsen
Ralf Englund
Bengt Karlsson
Ola Bäckman
Stefan Hage
Håkan Thorstensson
Eva-Lisa Johansson
Staffan Sénby
Björn Dellming Påvelund, Gbg