LISTOR 
Listinformation
» Översikt
» Gränser & regler
Aktuella listor
» Gbg-Skärgårdsjakten 2017
» Eko-Gbgjakten 2016
Äldre listor
» Jubileumsjakten 2012
» Göteborgsjakten 2005

Göteborgstolvan 2009
» Januari 2009
» Februari 2009
» Mars 2009
» April 2009
» Maj 2009
» Juni 2009
» Juli 2009
» Augusti 2009
» September 2009
» Oktober 2009
» November 2009
» December 2009
Huvudlistor
» Bohuslistan
» Hallandslistan
» Göteborgslistan
Lokala områden
» Hisingen
» Göteborgs skärgård
Lokallistor (från Svalan)
» Torslandaviken
» Brudarebacken
» Hönö
» Rörö
» Vrångö
» Galterö
» Stora Amundö
» Välen
» Smithska udden
Kommunlistor (från Svalan)
» Göteborg
» Öckerö
» Mölndal
» Partille
» Härryda
     LOGGA IN 
ANVÄNDARNAMN

LÖSENORD

     Göteborgslistan / Artlista 

Topplistan
just nu


Jämför
listor


Lägg in
nya kryss


Lägg in
saknade kryss


Min
artlista

Göteborgslistan - Snösparv

» Här kan du se var och när andra skådare har kryssat arten (om de angett datum och lokal).

» Visa alla arter på Göteborgslistan.

Namn Antal Lokal Datum  
Lennart Bogren 4 Kråkudden 2012-11-06
Robert Ennnerfelt 1 ex Galterö, Gbg:s södra skärgård 2012-10-13
Johan Ennerfelt 1 ex Galterö, Gbg:s södra skärgård 2012-10-13
Eva Åkesson 1 ex Arendalsudden, Hisingen 2012-02-26
David Klingberg 2 ex Brudarebacken, Gbg 2011-11-07
Martin Oomen 1 ex Kråkudden, Hönö 2010-03-26
Ola Bäckman 8 ex Kråkudden, Hönö 2009-11-15
Thomas Karlsson 1 ex Rörö 2008-11-03
Hampus Lybeck 2 ex Kråkudden, Hönö 2008-10-05
Elon Wismén 3 ex Kråkudden, Hönö 2007-11-03
Robert Brunström 2 ex Lappesand, Hönö 2006-01-22
Leif Andersson Brudarebacken, Gbg 2005-03-20
Stefan Svensson 8 ex Brudarebacken, Gbg 2005-03-20
Daniel Gustafsson 5 ex Vrångö, Gbg:s södra skärgård 2005-03-20
Ralf Englund 10 ex Öxnäs, Säve 2005-03-20
Birger Kaiser 1 ex Öxnäs, Säve 2005-03-19
Andreas Hagström Öxnäs, Säve 2005-03-18
Tina Widén Stora Rossen, Rörö 2005-02-25
Jan Krantz 6 ex Askimsviken Gbg 2005-02-03
L. Stefan Andersson 5 ex Vrångö, Gbg:s södra skärgård 2005-01-15
Jesper Knape Brudarebacken, Delsjöområdet 2003-04-12
Bengt Karlsson Arendalstippen, Hisingen 2003-03-25
Peter Sylvén Arendalstippen, Hisingen 2003-03-19
Göran Gustavsson Arendalsudden, Hisingen 2003-03-18
Karl-Olof Johansson Kråkudden, Hönö 2003-01-15
Lars Eric Rahm Brudarebacken, Delsjöområdet 2002-12-29
Conny Palm Brudarebacken, Delsjöområdet 2002-12-29
Magnus Rahm Brudarebacken, Delsjöområdet 2002-12-29
Pär Lydmark Brudarebacken, Delsjöområdet 2002-11-05
Markus Lagerqvist Rörö 2002-11-02
Anders Kronhamn Rörö 2002-11-02
Lars Erik Norbäck Rörö 2002-11-02
Stina Thelander Vinga 2002-10-26
Jan Lundkvist Ersdalen, Hönö 2002-10-19
Niklas Aronsson Ersdalen, Hönö 2002-10-19
Ulf Sjögren Kråkudden, Hönö 2002-10-15
Anette Unger Vinga 2002-03-23
Mikael Molin Vinga 2002-03-16
Martin Fransson Galterö, Gbg:s södra skärgård 2002-01-31
Mathias Theander Galterö, Gbg:s södra skärgård 2002-01-19
Christer Fält Torslandaviken 2002-01-08
Kristoffer Nilsson Stora Amundön, Askim 2002-01-04
Stefan Svanberg Torslandaviken 2002-01-02
Uno Unger Hönö 2002-01-01
Magnus Unger Hönö 2002-01-01
Per Björkman Torslandaviken 1992-01-19
Johan Svedholm Torslandaviken 1991-01-26
Claes Lööv
Jan-Åke Noresson
Martin Johansson 2
Staffan Sénby
Carl Jyker
Bert Petersson Torslandaviken
Martin Spång
Björn Dellming Brudarebacken, Gbg
Magnus Lundström
Stefan Hage
Peter Strandvik
Göran Karlsson
Matserik Eriksson
Hans Börjesson
Stig Jakobsson
Bengt Nilsen
Håkan Thorstensson