LISTOR 
Listinformation
» Översikt
» Gränser & regler
Aktuella listor
» Gbg-Skärgårdsjakten 2017
» Eko-Gbgjakten 2016
Äldre listor
» Jubileumsjakten 2012
» Göteborgsjakten 2005

Göteborgstolvan 2009
» Januari 2009
» Februari 2009
» Mars 2009
» April 2009
» Maj 2009
» Juni 2009
» Juli 2009
» Augusti 2009
» September 2009
» Oktober 2009
» November 2009
» December 2009
Huvudlistor
» Bohuslistan
» Hallandslistan
» Göteborgslistan
Lokala områden
» Hisingen
» Göteborgs skärgård
Lokallistor (från Svalan)
» Torslandaviken
» Brudarebacken
» Hönö
» Rörö
» Vrångö
» Galterö
» Stora Amundö
» Välen
» Smithska udden
Kommunlistor (från Svalan)
» Göteborg
» Öckerö
» Mölndal
» Partille
» Härryda
     LOGGA IN 
ANVÄNDARNAMN

LÖSENORD

     Göteborgslistan / Artlista 

Topplistan
just nu


Jämför
listor


Lägg in
nya kryss


Lägg in
saknade kryss


Min
artlista

Göteborgslistan - Talltita

» Här kan du se var och när andra skådare har kryssat arten (om de angett datum och lokal).

» Visa alla arter på Göteborgslistan.

Namn Antal Lokal Datum  
Lennart Bogren 1 ex Hönö kyrkogård 2011-11-26
Eva Åkesson 1 ex Hönö kyrkogård 2011-11-16
Bengt Adamsson 1 Finns mosse Änggårdsbergen. 2011-11-07
David Klingberg 2 ex Brudarebacken, Gbg 2011-10-14
Robert Ennnerfelt 3 ex Stora Issjön, Landvetter 2011-02-13
Johan Ennerfelt 3 ex Stora Issjön, Landvetter 2011-02-13
Per Norberg 1 ex Äggsjön, Härryda 2007-03-11
Hampus Lybeck 1 ex Västra begravningsplatsen, Göteborg 2006-05-16
Ola Bäckman 1 ex Hålsjön, Mölndal 2005-06-13
Andreas Nyström 1 ex Hålsjön, Mölndal 2005-06-13
Daniel Gustafsson 1 ex Vättlefjäll, Angered 2005-04-04
Leif Andersson Brudarebacken, Gbg 2005-03-22
Linus Westlund 3 ex Blåspåret, Kärra 2005-03-09
Tina Widén Brudarebacken 2005-02-27
Birger Kaiser 1 ex Brudarebacken, Gbg 2005-02-27
Stefan Svensson 1 ex Svarte mosse, Biskopsgården 2005-02-02
Jesper Knape Björkekärr, Gbg 2005-01-23
Magnus Lundström 1 ex Alveredsnäs, Mölndal 2005-01-23
L. Stefan Andersson 2 ex Änggårdsbergen, Gbg 2005-01-23
Eva-Lisa Johansson Södra Tynnered, Gbg 2005-01-02
Harry Hellberg 1 ex Svankällan, Säve, Hisingen 2004-06-20
Peter Sylvén Botaniska Trädgården, Göteborg 2003-03-19
Anders Lundgren Kvisljungeby, Björlanda 2003-03-11
Andreas Hagström Änggårdsbergen, Göteborg 2003-02-23
Thomas Karlsson Brudarebacken, Delsjöområdet 2002-12-15
Martin Fransson Änggårdsbergen, Göteborg 2002-10-31
Mikael Molin Brudarebacken, Delsjöområdet 2002-09-01
Markus Lagerqvist Sandsjöbacka naturreservat, Askim 2002-05-08
Göran Gustavsson Brudarebacken, Gbg 2002-05-04
Jan Lundkvist Brudarebacken, Delsjöområdet 2002-04-06
Pär Lydmark Änggårdsbergen, Göteborg 2002-04-06
Anders Kronhamn Vättlefjäll, Angered 2002-03-28
Karl-Olof Johansson Topasgatan, Göteborg 2002-03-28
Göran Karlsson Vättlefjäll, Angered 2002-03-16
Anette Unger Orrås, Mölndal 2002-03-12
Martin Oomen Vättlefjäll, Angered 2002-03-01
Mats Björkqvist Brudarebacken, Delsjöområdet 2002-02-10
Lars Eric Rahm Brudarebacken, Delsjöområdet 2002-02-10
Magnus Rahm Brudarebacken, Delsjöområdet 2002-02-10
Conny Palm Brudarebacken, Delsjöområdet 2002-02-10
Mikael Nord Brudarebacken, Delsjöområdet 2002-02-10
Stina Thelander Brudarebacken, Delsjöområdet 2002-02-09
Niklas Aronsson Brudarebacken, Delsjöområdet 2002-02-06
Christer Fält Brudarebacken, Delsjöområdet 2002-02-05
Mathias Theander Maderna, Partille 2002-01-27
Aimon Niklasson Brudarebacken, Delsjöområdet 2002-01-19
Uno Unger Brudarebacken, Delsjöområdet 2002-01-18
Stefan Svanberg Brudarebacken, Delsjöområdet 2002-01-12
Lars Erik Norbäck Vättlefjäll, Angered 2002-01-06
Kristoffer Nilsson Maderna, Partille 2002-01-05
Per Björkman Änggårdsbergen, Gbg 1999-01-10
Magnus Unger hörd Smithska udden, Gbg 1996-10-10
Johan Svedholm Skatås, Delsjöterrängen 1992-09-25
Elon Wismén Horsickan, Mölndal 1990-11-20
Bert Petersson Mölnlycke
Carl Jyker
Stefan Hage
Stig Jakobsson
Martin Johansson 2
Håkan Thorstensson
Staffan Sénby
Peter Strandvik
Claes Lööv
Matserik Eriksson
Hans Börjesson
Bengt Nilsen
Bengt Karlsson
Björn Dellming Landvetter, Härryda
Martin Spång
Ingvar Andersson
Jan-Åke Noresson