LISTOR 
Listinformation
» Översikt
» Gränser & regler
Aktuella listor
» Gbg-Skärgårdsjakten 2017
» Eko-Gbgjakten 2016
Äldre listor
» Jubileumsjakten 2012
» Göteborgsjakten 2005

Göteborgstolvan 2009
» Januari 2009
» Februari 2009
» Mars 2009
» April 2009
» Maj 2009
» Juni 2009
» Juli 2009
» Augusti 2009
» September 2009
» Oktober 2009
» November 2009
» December 2009
Huvudlistor
» Bohuslistan
» Hallandslistan
» Göteborgslistan
Lokala områden
» Hisingen
» Göteborgs skärgård
Lokallistor (från Svalan)
» Torslandaviken
» Brudarebacken
» Hönö
» Rörö
» Vrångö
» Galterö
» Stora Amundö
» Välen
» Smithska udden
Kommunlistor (från Svalan)
» Göteborg
» Öckerö
» Mölndal
» Partille
» Härryda
     LOGGA IN 
ANVÄNDARNAMN

LÖSENORD

     Göteborgslistan / Artlista 

Topplistan
just nu


Jämför
listor


Lägg in
nya kryss


Lägg in
saknade kryss


Min
artlista

Göteborgslistan - Vinterhämpling

» Här kan du se var och när andra skådare har kryssat arten (om de angett datum och lokal).

» Visa alla arter på Göteborgslistan.

Namn Antal Lokal Datum  
Lennart Bogren 1 ex Sudda, Hönö 2016-10-26
Martin Johansson 2 Brudarebacken 2012-10-25
Eva Åkesson 1 ex Torslandaviken 2012-01-06
David Klingberg 1 ex Brudarebacken, Gbg 2011-01-31
Ola Bäckman 2 ex Brudarebacken, Gbg 2009-04-09
Elon Wismén 2 ex Kviberg, Gbg 2006-11-02
Per Norberg 7 ex Hinsholmskilen, Gbg 2006-11-02
Jesper Knape Rörö 2005-04-25
Stefan Svensson 2 mot N Brudarebacken, Gbg 2005-04-03
Tina Widén Risholmen, Torslanda 2005-02-28
Daniel Gustafsson 4 ex Torslandaviken 2005-01-26
Leif Andersson Torslandaviken 2005-01-22
L. Stefan Andersson 9 ex Torslandaviken 2005-01-22
Birger Kaiser 8 ex Torslandaviken 2005-01-22
Matserik Eriksson Ca 5 ex Torslandaviken 2005-01-22
Jan Lundkvist Arendalstippen, Hisingen 2003-03-29
Peter Sylvén Torslandaviken 2003-02-22
Andreas Hagström Stora Amundön, Askim 2003-01-23
Jan Krantz Frölunda golfbana, Göteborg 2003-01-03
Totte Weber Stora Amundön, Askim 2002-12-31
Thomas Karlsson Stora Amundön, Askim 2002-11-10
Peter Strandvik Sandvik, Torslanda 2002-11-04
Göran Gustavsson Kråkudden, Hönö 2002-10-31
Bengt Karlsson Öckerö, Gbg:s norra skärgård 2002-10-27
Martin Fransson Vrångö, Gbg:s södra skärgård 2002-10-21
Aimon Niklasson Fiskebäck, Göteborg 2002-10-20
Per-Anders Svensson Torslandaviken 2002-04-21
Mats Björkqvist Torslandaviken 2002-04-21
Markus Lagerqvist Torslandaviken 2002-03-24
Mathias Theander Torslandaviken 2002-03-24
Mikael Molin Torslandaviken 2002-03-23
Conny Palm Torslandaviken 2002-03-16
Anette Unger Röd, Hönö 2002-02-09
Hans Börjesson Arendalstippen, Hisingen 2002-01-13
Niklas Aronsson Arendalstippen, Hisingen 2002-01-13
Christer Fält Arendalstippen, Hisingen 2002-01-13
Lars Erik Norbäck Arendalstippen, Hisingen 2002-01-12
Karl-Olof Johansson Ersdalen, Hönö 2002-01-11
Kristoffer Nilsson Askimsviken, Askim 2002-01-07
Magnus Rahm Fässberg, Mölndal 2002-01-06
Lars Eric Rahm Fässberg, Mölndal 2002-01-06
Stina Thelander Torslandaviken 2002-01-06
Uno Unger Arendalstippen, Hisingen 2002-01-02
Pär Lydmark Torslandaviken 2002-01-02
Martin Oomen Torslandaviken 2002-01-02
Magnus Unger Arendalstippen, Hisingen 2002-01-02
Stefan Svanberg Arendalstippen, Hisingen 2002-01-02
Anders Kronhamn Torslandaviken 2002-01-02
Ulf Sjögren Torslandaviken 1998-01-01
Johan Svedholm Torslandaviken 1991-10-26
Per Björkman Hönö Pinan 1981-10-11
Göran Karlsson
Staffan Sénby
Jan-Åke Noresson
Stig Jakobsson
Robert Ennnerfelt Torslandaviken
Carl Jyker
Johan Ennerfelt Torslandaviken
Ralf Englund Torslandaviken
Martin Spång
Bert Petersson Stensjön, Mölndal
Björn Dellming Brudarebacken, Gbg
Magnus Lundström
Stefan Hage
Håkan Thorstensson
Eva-Lisa Johansson
Claes Lööv
Hampus Lybeck