LISTOR 
Listinformation
» Översikt
» Gränser & regler
Aktuella listor
» Gbg-Skärgårdsjakten 2017
» Eko-Gbgjakten 2016
Äldre listor
» Jubileumsjakten 2012
» Göteborgsjakten 2005

Göteborgstolvan 2009
» Januari 2009
» Februari 2009
» Mars 2009
» April 2009
» Maj 2009
» Juni 2009
» Juli 2009
» Augusti 2009
» September 2009
» Oktober 2009
» November 2009
» December 2009
Huvudlistor
» Bohuslistan
» Hallandslistan
» Göteborgslistan
Lokala områden
» Hisingen
» Göteborgs skärgård
Lokallistor (från Svalan)
» Torslandaviken
» Brudarebacken
» Hönö
» Rörö
» Vrångö
» Galterö
» Stora Amundö
» Välen
» Smithska udden
Kommunlistor (från Svalan)
» Göteborg
» Öckerö
» Mölndal
» Partille
» Härryda
     LOGGA IN 
ANVÄNDARNAMN

LÖSENORD

     Göteborgslistan / Artlista 

Topplistan
just nu


Jämför
listor


Lägg in
nya kryss


Lägg in
saknade kryss


Min
artlista

Göteborgslistan - Dubbeltrast

» Här kan du se var och när andra skådare har kryssat arten (om de angett datum och lokal).

» Visa alla arter på Göteborgslistan.

Namn Antal Lokal Datum  
Eva Åkesson 1 ex Fridhem 2012-02-19
David Klingberg 1 ex Bruda arebacken, Gbg 2011-10-07
Lennart Bogren 1 ex Spåntorget, Björkekärr 2010-12-14
Bengt Adamsson 1 ex Spåntorget,Björkekärr 2010-12-01
Robert Ennnerfelt 1 ex Smithska udden, Gbg 2010-09-26
Ingvar Andersson 2st Tidaholm 2009-06-13
Johan Ennerfelt 2 ex Klippans naturreservat, Björketorp 2008-04-05
Hampus Lybeck 2 ex Lärjeåns dalgång, Gbg 2007-04-28
Elon Wismén 4 ex Hårssjön 2007-04-05
Ola Bäckman 1 ex Brudarebacken, Gbg 2005-05-12
Andreas Nyström 1 ex Brudarebacken, Gbg 2005-05-12
Robert Brunström 1 ex Brudarebacken, Gbg 2005-05-11
Daniel Gustafsson 1 ex Vättlefjäll, Angered 2005-04-04
Tina Widén Brudarebacken 2005-03-29
Per-Anders Svensson 2 ex Eklanda, Mölndal 2005-03-26
Matserik Eriksson 2 ex Hökälla, Hisingen 2005-03-25
L. Stefan Andersson 1 ex Stora Amundö 2005-03-24
Leif Andersson Brudarebacken, Gbg 2005-03-20
Stefan Svensson 4 ex Brudarebacken, Gbg 2005-03-20
Birger Kaiser 1 ex Albatross golfbana, Säve 2005-03-19
Magnus Lundström 3 ex Brudarebacken, Gbg 2004-04-12
Göran Gustavsson Ersdalen, Hönö 2003-10-25
Peter Strandvik Brudarebacken, Delsjöområdet 2003-10-13
Peter Sylvén Öxnäs, Säve, Hisingen 2003-04-15
Jesper Knape Brudarebacken, Delsjöområdet 2003-04-14
Mathias Theander Maderna, Partille 2003-03-29
Stig Fredriksson Slottsskogen, Göteborg 2002-09-11
Thomas Karlsson Maderna, Partille 2002-08-14
Magnus Rahm Maderna, Partille 2002-04-14
Karl-Olof Johansson Rambo mosse, Mölndal 2002-04-13
Stina Thelander Brudarebacken, Delsjöområdet 2002-04-10
Niklas Aronsson Hålsjön, Mölndal 2002-04-08
Hans Börjesson Hålsjön, Mölndal 2002-04-06
Jan Lundkvist Brudarebacken, Delsjöområdet 2002-04-06
Aimon Niklasson Brudarebacken, Delsjöområdet 2002-04-04
Markus Lagerqvist Brudarebacken, Delsjöområdet 2002-03-31
Conny Palm Sundet, Nordsjön, Härryda 2002-03-31
Göran Karlsson Kippholmen, Björlanda 2002-03-30
Anders Kronhamn Vättlefjäll, Angered 2002-03-28
Lars Eric Rahm Välen, Göteborg 2002-03-20
Pär Lydmark Hökälla, Hisingen 2002-03-16
Martin Oomen Hålsjön, Mölndal 2002-03-15
Mikael Molin Hålsjön, Mölndal 2002-03-12
Martin Fransson Donsö, Gbg:s södra skärgård 2002-03-10
Lars Erik Norbäck Vättlefjäll, Bergum 2002-03-10
Christer Fält Hålsjön, Mölndal 2002-03-04
Kristoffer Nilsson Slottsskogen, Göteborg 2002-02-05
Uno Unger Askesby, Säve, Hisingen 2002-01-19
Stefan Svanberg Askesby, Säve, Hisingen 2002-01-19
Anette Unger Askesby, Säve, Hisingen 2002-01-19
Magnus Unger 2 Stora Amundö 1997-03-01
Johan Svedholm Rörö 1993-03-21
Mats Björkqvist 1 ex Hålsjön, Mölndal 1991-05-25
Per Björkman Ramberget, Hisingen 1980-09-23
Håkan Thorstensson
Ralf Englund
Eva-Lisa Johansson
Staffan Sénby
Stefan Hage
Bengt Karlsson
Bengt Nilsen
Björn Dellming Brudarebacken, Gbg
Bert Petersson Rambo mosse, Mölndal
Martin Spång
Carl Jyker
Stig Jakobsson
Martin Johansson 2
Jan-Åke Noresson
Claes Lööv