LISTOR 
Listinformation
» Översikt
» Gränser & regler
Aktuella listor
» Gbg-Skärgårdsjakten 2017
» Eko-Gbgjakten 2016
Äldre listor
» Jubileumsjakten 2012
» Göteborgsjakten 2005

Göteborgstolvan 2009
» Januari 2009
» Februari 2009
» Mars 2009
» April 2009
» Maj 2009
» Juni 2009
» Juli 2009
» Augusti 2009
» September 2009
» Oktober 2009
» November 2009
» December 2009
Huvudlistor
» Bohuslistan
» Hallandslistan
» Göteborgslistan
Lokala områden
» Hisingen
» Göteborgs skärgård
Lokallistor (från Svalan)
» Torslandaviken
» Brudarebacken
» Hönö
» Rörö
» Vrångö
» Galterö
» Stora Amundö
» Välen
» Smithska udden
Kommunlistor (från Svalan)
» Göteborg
» Öckerö
» Mölndal
» Partille
» Härryda
     LOGGA IN 
ANVÄNDARNAMN

LÖSENORD

     Göteborgslistan / Artlista 

Topplistan
just nu


Jämför
listor


Lägg in
nya kryss


Lägg in
saknade kryss


Min
artlista

Göteborgslistan - Myrspov

» Här kan du se var och när andra skådare har kryssat arten (om de angett datum och lokal).

» Visa alla arter på Göteborgslistan.

Namn Antal Lokal Datum  
Peter Sylvén nn 2015-06-06
David Klingberg 3 ex Galterö 2013-07-06
Martin Oomen 1 ex Kråkudden, Hönö 2011-09-22
Eva Åkesson 1 ex Välen, Gbg 2011-09-04
Lennart Bogren 7 Kråkudden, Hönö 2011-08-16
Thomas Karlsson 1 ex Välen, Gbg 2010-07-18
Robert Ennnerfelt 1 Galterö 2010-05-14
Ralf Englund 1 ex Stora Amundö 2010-05-13
Bengt Adamsson 2 ex Askimsviken 2009-10-20
Johan Ennerfelt Mudderdammen 2007-08-18
Mats Björkqvist 1 ex Torslandaviken 2007-07-29
Elon Wismén 1 hane Galterö, Gbg:s södra skärgård 2007-07-15
Bengt Nilsen 5 ex Ersdalen, Hönö 2006-09-09
Per Norberg 1 Stora Amundö 2006-07-14
Robert Brunström 4 ex Galterö, Gbg:s södra skärgård 2005-08-09
Ola Bäckman 1 ex Galterö, Gbg:s södra skärgård 2005-07-30
Andreas Nyström 1 ex Galterö, Gbg:s södra skärgård 2005-07-30
Magnus Lundström 1 ex Galterö, Gbg:s södra skärgård 2005-07-26
Birger Kaiser 1 ex Galterö, Gbg:s södra skärgård 2005-07-23
Per Björkman Kråkudden, Hönö 2003-05-08
Göran Gustavsson Stora Amundö 2002-09-04
Andreas Hagström Stora Amundön, Askim 2002-09-04
Lars Erik Norbäck Galterö, Gbg:s södra skärgård 2002-08-04
Leif Andersson Torslandaviken 2002-08-01
Bengt Karlsson Lammholmsviken, Öckerö 2002-07-29
Mathias Theander Stora Amundön, Askim 2002-07-10
Magnus Rahm Stora Amundön, Askim 2002-07-08
Stina Thelander Stora Amundön, Askim 2002-07-08
Lars Eric Rahm Stora Amundön, Askim 2002-07-08
Jan Lundkvist Kråkudden, Hönö 2002-07-05
Martin Fransson Galterö, Gbg:s södra skärgård 2002-06-25
Tina Widén Galterö, Gbg:s södra skärgård 2002-06-24
Stefan Göransson Kråkudden, Hönö 2002-06-23
Anette Unger Kråkudden, Hönö 2002-05-11
Hans Börjesson Kråkudden, Hönö 2002-05-10
Karl-Olof Johansson Kråkudden, Hönö 2002-05-10
Aimon Niklasson Kråkudden, Hönö 2002-05-05
Uno Unger Kråkudden, Hönö 2002-05-02
Conny Palm Kråkudden, Hönö 2002-04-30
Kristoffer Nilsson Kråkudden, Hönö 2002-04-24
Stig Fredriksson Torslandaviken 2002-04-19
Pär Lydmark Torslandaviken 2002-04-19
Anders Kronhamn Torslandaviken 2002-04-19
Christer Fält Torslandaviken 2002-04-19
Stefan Svanberg Torslandaviken 2002-04-19
Niklas Aronsson Torslandaviken 2002-04-19
Markus Lagerqvist Torslandaviken 2002-04-19
Mikael Molin Torslandaviken 2002-04-19
Jan-Åke Noresson Kråkudden 2001-08-09
Magnus Unger 7 Hönö 1996-07-02
Johan Svedholm Torslandaviken 1992-06-10
Claes Lööv
Stefan Hage
Staffan Sénby
Björn Dellming Kråkudden, Hönö
Hampus Lybeck
Bert Petersson Torslandaviken
Martin Spång
Peter Strandvik
Matserik Eriksson
Carl Jyker
Stig Jakobsson
Martin Johansson 2
Håkan Thorstensson