LISTOR 
Listinformation
» Översikt
» Gränser & regler
Aktuella listor
» Gbg-Skärgårdsjakten 2017
» Eko-Gbgjakten 2016
Äldre listor
» Jubileumsjakten 2012
» Göteborgsjakten 2005

Göteborgstolvan 2009
» Januari 2009
» Februari 2009
» Mars 2009
» April 2009
» Maj 2009
» Juni 2009
» Juli 2009
» Augusti 2009
» September 2009
» Oktober 2009
» November 2009
» December 2009
Huvudlistor
» Bohuslistan
» Hallandslistan
» Göteborgslistan
Lokala områden
» Hisingen
» Göteborgs skärgård
Lokallistor (från Svalan)
» Torslandaviken
» Brudarebacken
» Hönö
» Rörö
» Vrångö
» Galterö
» Stora Amundö
» Välen
» Smithska udden
Kommunlistor (från Svalan)
» Göteborg
» Öckerö
» Mölndal
» Partille
» Härryda
     LOGGA IN 
ANVÄNDARNAMN

LÖSENORD

     Göteborgslistan / Artlista 

Topplistan
just nu


Jämför
listor


Lägg in
nya kryss


Lägg in
saknade kryss


Min
artlista

Göteborgslistan - Bivråk

» Här kan du se var och när andra skådare har kryssat arten (om de angett datum och lokal).

» Visa alla arter på Göteborgslistan.

Namn Antal Lokal Datum  
Lennart Bogren 1 ex Nötholmen, Hönö 2016-09-17
Robert Ennnerfelt 1 ex Hills Golfbana 2012-07-10
Johan Ennerfelt 1 Ulvås 2012-06-11
Eva Åkesson 1 ex Välen, Gbg 2012-05-16
David Klingberg 2 ex Brudarebacken, Gbg 2011-09-01
Ola Bäckman 1 ex Slottsskogen, Gbg 2011-08-31
Martin Oomen 26 ex Lagmansholmen, Säve 2011-08-30
Bengt Adamsson 1 Lärjeåns dalgång Angered. 2011-08-25
Ingvar Andersson 1st Tidaholm 2009-06-13
Carl Jyker 1 Välen 2008-08-23
Bengt Karlsson 1 ex Horstedammen, Öckerö 2006-09-24
Robert Brunström 1 ex Medicinareberget, Gbg 2005-09-01
Per Norberg 1 ex Brudarebacken, Gbg 2005-08-23
Birger Kaiser 1 ex Brudarebacken, Gbg 2005-08-19
Leif Andersson Hökälla, Hisingen 2005-05-28
Matserik Eriksson 1 ex Ramberget, Hisingen 2005-05-27
Tina Widén Välen 2005-05-20
L. Stefan Andersson 1 ex mot N Hassledalsbergen, Askim 2005-05-15
Daniel Gustafsson 1 ex Askims svartmosse 2004-11-06
Stefan Svensson 1 juv. mot S Karlaplatsen, Länsmansgården 2004-09-30
Magnus Lundström 1 ex Brudarebacken, Gbg 2004-06-23
Jan-Åke Noresson Brudarebacken 2003-09-11
Peter Sylvén Brudarebacken, Delsjöområdet 2003-09-09
Thomas Karlsson Brudarebacken, Delsjöområdet 2003-08-09
Jan Lundkvist Ragnhildsholmen, Hisingen 2003-05-24
Mathias Theander Brudarebacken, Delsjöområdet 2002-08-24
Stig Fredriksson Änggårdsbergen, Göteborg 2002-08-16
Anette Unger Brudarebacken, Delsjöområdet 2002-08-06
Stina Thelander Sisjöns skjutfält, Mölndal 2002-08-04
Karl-Olof Johansson Välen, Göteborg 2002-07-16
Magnus Rahm Kakelösagatan, Mölndal 2002-06-29
Lars Eric Rahm Kakelösagatan, Mölndal 2002-06-29
Göran Karlsson Nolvik, Björlanda 2002-06-11
Göran Gustavsson Syrhåla, Lundby, Hisingen 2002-06-09
Stefan Svanberg Ellesbo, Rödbo, Hisingen 2002-06-08
Lars Erik Norbäck Bokedalen, Jonsered 2002-06-02
Markus Lagerqvist Ellesbo, Rödbo, Hisingen 2002-06-01
Hans Börjesson Ellesbo, Rödbo, Hisingen 2002-06-01
Mikael Molin Ellesbo, Rödbo, Hisingen 2002-05-26
Christer Fält Brudarebacken, Delsjöområdet 2002-05-26
Conny Palm Rönning, Rödbo, Hisingen 2002-05-26
Kristoffer Nilsson Amerikaliden, Jonsered, Partille 2002-05-26
Magnus Unger Ellesbo, Rödbo, Hisingen 2002-05-25
Martin Fransson Brännö, Gbg:s södra skärgård 2002-05-22
Niklas Aronsson Hålsjön, Mölndal 2002-05-21
Uno Unger Mysterna, Säve, Hisingen 2002-05-19
Anders Kronhamn Rönning, Rödbo, Hisingen 2002-05-19
Pär Lydmark Arendal, Hisingen 2002-05-10
Johan Svedholm Unnered, Tuve 1993-06-14
Elon Wismén Gunnebo, Mölndal 1993-05-16
Per Björkman Djupedal, Hisingen 1992-05-17
Claes Lööv
Eva-Lisa Johansson
Stefan Hage
Bengt Nilsen
Björn Dellming Bokedalen, Jonsered
Bert Petersson Hålsjön, Mölndal
Peter Strandvik
Hampus Lybeck
Stig Jakobsson
Martin Johansson 2
Staffan Sénby
Håkan Thorstensson