LISTOR 
Listinformation
» Översikt
» Gränser & regler
Aktuella listor
» Gbg-Skärgårdsjakten 2017
» Eko-Gbgjakten 2016
Äldre listor
» Jubileumsjakten 2012
» Göteborgsjakten 2005

Göteborgstolvan 2009
» Januari 2009
» Februari 2009
» Mars 2009
» April 2009
» Maj 2009
» Juni 2009
» Juli 2009
» Augusti 2009
» September 2009
» Oktober 2009
» November 2009
» December 2009
Huvudlistor
» Bohuslistan
» Hallandslistan
» Göteborgslistan
Lokala områden
» Hisingen
» Göteborgs skärgård
Lokallistor (från Svalan)
» Torslandaviken
» Brudarebacken
» Hönö
» Rörö
» Vrångö
» Galterö
» Stora Amundö
» Välen
» Smithska udden
Kommunlistor (från Svalan)
» Göteborg
» Öckerö
» Mölndal
» Partille
» Härryda
     LOGGA IN 
ANVÄNDARNAMN

LÖSENORD

     Göteborgslistan / Artlista 

Topplistan
just nu


Jämför
listor


Lägg in
nya kryss


Lägg in
saknade kryss


Min
artlista

Göteborgslistan - Nötkråka

» Här kan du se var och när andra skådare har kryssat arten (om de angett datum och lokal).

» Visa alla arter på Göteborgslistan.

Namn Antal Lokal Datum  
Peter Sylvén nn 2015-06-06
Eva Åkesson 1 ex Välen, Gbg 2013-09-24
Robert Ennnerfelt 1 ex Brudarebacken, Gbg 2012-09-08
Johan Ennerfelt 1 ex Brudarebacken, Gbg 2012-09-08
David Klingberg 1 ex Brudarebacken, Gbg 2012-09-06
Martin Oomen 2 ex Brudarebacken, Gbg 2010-08-27
Ola Bäckman 1 ex Rödbomotet, Hisingen 2009-05-31
Hampus Lybeck 1 ex Jonsered, Partille 2007-11-10
Elon Wismén 1 ex Bokedalen, Jonsered 2007-03-02
Daniel Gustafsson 1 ex Bokedalen, Jonsered 2006-04-11
Birger Kaiser 1 ex Jonsered, Partille 2005-09-17
L. Stefan Andersson 1 ex Buarås, Landvetter 2005-03-19
Magnus Rahm Torpa, Göteborg 2003-09-28
Peter Strandvik Ellesbo, Rödbo, Hisingen 2003-09-13
Mathias Theander Brudarebacken, Delsjöområdet 2003-09-06
Göran Gustavsson Brudarebacken, Gbg 2003-09-06
Jan Lundkvist Brudarebacken, Delsjöområdet 2003-08-30
Leif Andersson Kåhög, Partille 2003-06-21
Tina Widén Björnaråsen, Partille 2003-06-05
Aimon Niklasson Björnaråsen, Partille 2003-01-12
Karl-Olof Johansson Björnaråsen, Partille 2002-12-18
Anette Unger Björnaråsen, Partille 2002-12-08
Thomas Karlsson Kråkudden, Hönö 2002-10-03
Mikael Molin Brudarebacken, Delsjöområdet 2002-09-10
Lars Erik Norbäck Björnaråsen, Partille 2002-09-08
Lars Eric Rahm Bokedalen, Jonsered 2002-09-03
Pär Lydmark Brudarebacken, Delsjöområdet 2002-09-02
Stina Thelander Bokedalen, Jonsered 2002-09-01
Conny Palm Bokedalen, Jonsered 2002-08-25
Niklas Aronsson Brudarebacken, Delsjöområdet 2002-08-23
Christer Fält Brudarebacken, Delsjöområdet 2002-08-22
Anders Kronhamn Smithska udden, Göteborg 2002-08-18
Uno Unger Smithska udden, Göteborg 2002-08-18
Markus Lagerqvist Bokedalen, Jonsered 2002-08-17
Magnus Unger Bokedalen, Jonsered 2002-08-12
Stefan Svanberg Bokedalen, Jonsered 2002-08-12
Kristoffer Nilsson Högsbogatan, Göteborg 2002-01-02
Carl Jyker 1 Slottsskogen Gbg 1999-02-24
Bengt Adamsson 2 ex Änggårdsbergen, Gbg 1998-09-07
Ulf Sjögren 1 Hjällbo kyrka, Göteborg 1996-02-01
Mats Björkqvist Änggårdsbergen, Gbg 1995-10-08
Johan Svedholm Lindås, Hindås 1989-09-16
Per Björkman Rya skog, Hisingen 1982-09-30
Martin Fransson
Jan-Åke Noresson
Stig Jakobsson
Bengt Karlsson
Matserik Eriksson
Göran Karlsson
Bert Petersson Mölnlycke
Stefan Hage
Bengt Nilsen
Ralf Englund
Magnus Lundström
Hans Börjesson
Staffan Sénby
Stefan Svensson
Håkan Thorstensson
Claes Lööv
Björn Dellming Bokedalen, Jonsered