LISTOR 
Listinformation
» Översikt
» Gränser & regler
Aktuella listor
» Gbg-Skärgårdsjakten 2017
» Eko-Gbgjakten 2016
Äldre listor
» Jubileumsjakten 2012
» Göteborgsjakten 2005

Göteborgstolvan 2009
» Januari 2009
» Februari 2009
» Mars 2009
» April 2009
» Maj 2009
» Juni 2009
» Juli 2009
» Augusti 2009
» September 2009
» Oktober 2009
» November 2009
» December 2009
Huvudlistor
» Bohuslistan
» Hallandslistan
» Göteborgslistan
Lokala områden
» Hisingen
» Göteborgs skärgård
Lokallistor (från Svalan)
» Torslandaviken
» Brudarebacken
» Hönö
» Rörö
» Vrångö
» Galterö
» Stora Amundö
» Välen
» Smithska udden
Kommunlistor (från Svalan)
» Göteborg
» Öckerö
» Mölndal
» Partille
» Härryda
     LOGGA IN 
ANVÄNDARNAMN

LÖSENORD

     Göteborgslistan / Artlista 

Topplistan
just nu


Jämför
listor


Lägg in
nya kryss


Lägg in
saknade kryss


Min
artlista

Göteborgslistan - Berguv

» Här kan du se var och när andra skådare har kryssat arten (om de angett datum och lokal).

» Visa alla arter på Göteborgslistan.

Namn Antal Lokal Datum  
Peter Sylvén nn 2015-06-06
Lennart Bogren 1 Torslandaviken 2014-05-19
Carl Jyker 1 Välen 2012-02-21
Johan Ennerfelt 1 ex Torslandaviken 2012-02-12
Eva Åkesson 1 ex Torslandaviken 2012-01-06
Martin Oomen 1 ex Ullevi 2011-02-15
David Klingberg 1 ex Ullevi, gbg 2011-02-13
Robert Ennnerfelt 1 ex Slottsskogen, Gbg 2009-12-05
Bengt Adamsson 2 ex Nya Ullevi,Gbg 2009-03-08
Ola Bäckman 1 ex Ullevi 2009-02-11
Ingvar Andersson 1ST Ullevi KL11.10 2009-02-06
Totte Weber 2 ex Ullevi 2009-02-01
Per Norberg 1 Ullevi 2009-01-27
Elon Wismén 1 ex Torslandaviken 2008-08-09
Daniel Gustafsson 1 ex Hisingen, Gbg 2006-01-21
Birger Kaiser 1 ex Hisingen, Gbg 2005-06-14
Tina Widén Hisingen, Gbg 2005-05-12
Jesper Knape Spelande Hisingen, Gbg 2005-03-18
Karl-Olof Johansson Hisingen 2003-03-15
Göran Gustavsson Hisingen, Gbg 2002-08-25
Magnus Rahm Torslandaviken 2002-08-23
Lars Eric Rahm Torslandaviken 2002-08-23
Anders Kronhamn Torslandaviken 2002-06-08
Markus Lagerqvist Torslandaviken 2002-06-05
Thomas Karlsson Torslandaviken 2002-06-02
Per-Anders Svensson Torslandaviken 2002-05-12
Hans Börjesson Rörö 2002-05-09
Mikael Molin Hisingen, Göteborg 2002-04-04
Pär Lydmark Hisingen, Göteborg 2002-04-04
Lars Erik Norbäck Göteborgs kommun 2002-04-03
Conny Palm Hisingen, Göteborg 2002-03-29
Jan Lundkvist Hisingen, Göteborg 2002-03-25
Stina Thelander Hisingen, Göteborg 2002-03-25
Christer Fält Hisingen, Göteborg 2002-03-24
Niklas Aronsson Hisingen, Göteborg 2002-03-24
Kristoffer Nilsson Göteborgs kommun 2002-02-14
Anette Unger Stora Amundön, Askim 2002-02-03
Magnus Unger Göteborgs kommun 2002-01-20
Stefan Svanberg Göteborgs kommun 2002-01-20
Martin Fransson Göteborgs södra skärgård 2002-01-14
Uno Unger Hisingen, Göteborg 2002-01-13
Andreas Hagström Kristinelundsgatan, Gbg 2000-06-20
Leif Andersson Slottsskogen, Gbg 2000-01-02
Per Björkman Brunnsbo, Hisingen 1995-12-27
Johan Svedholm Arendal, Lundby
Magnus Lundström Slottsskogen, Gbg
Jan-Åke Noresson
Martin Johansson 2
Stig Jakobsson
Matserik Eriksson
Hampus Lybeck
Bengt Karlsson
Stefan Hage
Göran Karlsson
Ralf Englund Hisingen, Gbg
Bert Petersson Eklanda, Mölndal
Björn Dellming Torslandaviken
Bengt Nilsen
Mats Björkqvist Guldheden, Gbg
Håkan Thorstensson
Eva-Lisa Johansson
Claes Lööv
Peter Strandvik