LISTOR 
Listinformation
» Översikt
» Gränser & regler
Aktuella listor
» Gbg-Skärgårdsjakten 2017
» Eko-Gbgjakten 2016
Äldre listor
» Jubileumsjakten 2012
» Göteborgsjakten 2005

Göteborgstolvan 2009
» Januari 2009
» Februari 2009
» Mars 2009
» April 2009
» Maj 2009
» Juni 2009
» Juli 2009
» Augusti 2009
» September 2009
» Oktober 2009
» November 2009
» December 2009
Huvudlistor
» Bohuslistan
» Hallandslistan
» Göteborgslistan
Lokala områden
» Hisingen
» Göteborgs skärgård
Lokallistor (från Svalan)
» Torslandaviken
» Brudarebacken
» Hönö
» Rörö
» Vrångö
» Galterö
» Stora Amundö
» Välen
» Smithska udden
Kommunlistor (från Svalan)
» Göteborg
» Öckerö
» Mölndal
» Partille
» Härryda
     LOGGA IN 
ANVÄNDARNAMN

LÖSENORD

     Göteborgslistan / Artlista 

Topplistan
just nu


Jämför
listor


Lägg in
nya kryss


Lägg in
saknade kryss


Min
artlista

Göteborgslistan - Kornknarr

» Här kan du se var och när andra skådare har kryssat arten (om de angett datum och lokal).

» Visa alla arter på Göteborgslistan.

Namn Antal Lokal Datum  
David Klingberg 1 ex Hökälla 2013-05-27
Eva Åkesson 1 ex Gunnilse, Angered 2012-06-16
Martin Oomen 1 ex Bärby, Säve 2010-06-19
Bengt Adamsson 1 ex Gunnesby, Säve, Hisingen 2009-07-03
Ralf Englund 1 ex Ragnhildsholmen 2007-06-07
Per Norberg 3 ex Brudarebacken, Gbg 2007-05-29
Ola Bäckman 2 ex Brudarebacken, Gbg 2007-05-27
Hampus Lybeck 3 ex Brudarebacken, Gbg 2007-05-20
Elon Wismén 3 ex sp Brudarebacken, Gbg 2007-05-20
Robert Brunström 1 ex Brudarebacken, Gbg 2006-09-15
Johan Ennerfelt Ragnhildsholmen 2006-06-05
Robert Ennnerfelt 1 Ragnhildsholmen 2006-06-05
Matserik Eriksson 1 ex Ragnhildsholmen 2005-06-09
Birger Kaiser 1 ex Brudarebacken, Gbg 2005-06-04
Tina Widén Brudarebacken 2005-05-24
Leif Andersson Brudarebacken, Gbg 2005-05-23
Magnus Lundström 1 ex Brudarebacken, Gbg 2004-06-14
Daniel Gustafsson 1 ex Brudarebacken, Gbg 2004-05-26
Jesper Knape Brudarebacken, Delsjöområdet 2003-06-09
Carl Jyker 1 Välen 2003-06-05
Andreas Hagström Hökälla, Hisingen 2003-06-05
Peter Sylvén Hökälla, Hisingen 2003-06-05
Thomas Karlsson Brudarebacken, Delsjöområdet 2002-07-17
Göran Gustavsson Brudarebacken, Gbg 2002-06-20
Lars Erik Norbäck Ekered, Angered 2002-05-26
Jan Lundkvist Brudarebacken, Delsjöområdet 2002-05-26
Magnus Rahm Torrekulla, Kållered 2002-05-25
Lars Eric Rahm Torrekulla, Kållered 2002-05-25
Peter Strandvik Ulvesund, Ytterby 2002-05-21
Stina Thelander Torrekulla, Kållered 2002-05-20
Mathias Theander Brudarebacken, Delsjöområdet 2002-05-16
Niklas Aronsson Brudarebacken, Delsjöområdet 2002-05-16
Karl-Olof Johansson Välen, Göteborg 2002-05-15
Christer Fält Brudarebacken, Delsjöområdet 2002-05-14
Pär Lydmark Välen, Göteborg 2002-05-14
Aimon Niklasson Brudarebacken, Delsjöområdet 2002-05-14
Stefan Svanberg Ragnhildsholmen, Hisingen 2002-05-13
Mikael Molin Välen, Göteborg 2002-05-13
Kristoffer Nilsson Välen, Göteborg 2002-05-13
Markus Lagerqvist Välen, Göteborg 2002-05-13
Anette Unger Välen, Göteborg 2002-05-13
Conny Palm Välen, Göteborg 2002-05-13
Mats Björkqvist Ragnhildsholmen, Hisingen 2002-05-13
Uno Unger Välen, Göteborg 2002-05-13
Anders Kronhamn Ragnhildsholmen, Hisingen 2002-05-11
Hans Börjesson Ragnhildsholmen, Hisingen 2002-05-11
Magnus Unger Ragnhildsholmen, Hisingen 2002-05-10
Per Björkman Ragnhildsholmen 1999-05-23
Johan Svedholm Elleröd, Rödbo 1995-08-05
Stig Jakobsson
Bengt Karlsson
Martin Spång
Björn Dellming Brudarebacken, Gbg
Bengt Nilsen
Bert Petersson 1 ex Rådasjön, Råda
Håkan Thorstensson
Göran Karlsson
Jan-Åke Noresson