LISTOR 
Listinformation
» Översikt
» Gränser & regler
Aktuella listor
» Gbg-Skärgårdsjakten 2017
» Eko-Gbgjakten 2016
Äldre listor
» Jubileumsjakten 2012
» Göteborgsjakten 2005

Göteborgstolvan 2009
» Januari 2009
» Februari 2009
» Mars 2009
» April 2009
» Maj 2009
» Juni 2009
» Juli 2009
» Augusti 2009
» September 2009
» Oktober 2009
» November 2009
» December 2009
Huvudlistor
» Bohuslistan
» Hallandslistan
» Göteborgslistan
Lokala områden
» Hisingen
» Göteborgs skärgård
Lokallistor (från Svalan)
» Torslandaviken
» Brudarebacken
» Hönö
» Rörö
» Vrångö
» Galterö
» Stora Amundö
» Välen
» Smithska udden
Kommunlistor (från Svalan)
» Göteborg
» Öckerö
» Mölndal
» Partille
» Härryda
     LOGGA IN 
ANVÄNDARNAMN

LÖSENORD

     Göteborgslistan / Artlista 

Topplistan
just nu


Jämför
listor


Lägg in
nya kryss


Lägg in
saknade kryss


Min
artlista

Göteborgslistan - Stenfalk

» Här kan du se var och när andra skådare har kryssat arten (om de angett datum och lokal).

» Visa alla arter på Göteborgslistan.

Namn Antal Lokal Datum  
Peter Sylvén nn 2015-06-06
Lennart Bogren 1 Krånudden, Hönö 2012-09-28
Eva Åkesson 1 ex Kråkudden, Hönö 2011-11-10
Martin Oomen 1 ex Kråkudden, Hönö 2011-10-06
David Klingberg 1 ex Öxnäs, Säve 2011-10-03
Robert Ennnerfelt 1 ex Smithska udden, Gbg 2010-09-26
Johan Ennerfelt 1 ex Smithska udden, Gbg 2010-09-26
Ola Bäckman 3 ex Kråkudden, Hönö 2009-09-28
Ingvar Andersson 1st Volvo Tuve, Hisingen 2009-04-22
Carl Jyker 1 Välen 2008-09-12
Hampus Lybeck 1 ex mot NO Brudarebacken, Gbg 2008-04-20
Elon Wismén 1 hane Kråkudden, Hönö 2006-10-24
Ulf Sjögren 1 Torslandaviken 2006-10-09
Daniel Gustafsson 1 ex Bokedalen, Jonsered 2006-04-07
Birger Kaiser 1 ex Kråkudden, Hönö 2005-09-08
Leif Andersson Kråkudden, Hönö 2005-08-29
Stefan Svensson 1 str. Brudarebacken, Gbg 2005-03-25
Tina Widén Brudarebacken, Gbg 2004-04-18
Jesper Knape Kråkudden, Hönö 2003-10-11
Lars Erik Norbäck Öxnäs, Säve, Hisingen 2003-09-26
Jan Lundkvist Brudarebacken, Delsjöområdet 2003-08-30
Bengt Karlsson Torslandaviken 2003-04-25
Aimon Niklasson Maderna, Partille 2003-04-13
Karl-Olof Johansson Välen, Göteborg 2002-10-24
Thomas Karlsson Smithska udden, Göteborg 2002-10-01
Göran Gustavsson Rörö 2002-09-28
Göran Karlsson Lagmansholmen, Säve 2002-09-23
Conny Palm Galterö, Gbg:s södra skärgård 2002-09-07
Andreas Hagström Torslandaviken 2002-09-02
Martin Fransson Askimsfjorden, Göteborg 2002-08-27
Anette Unger Breviken, Hönö 2002-05-11
Mikael Molin Torslandaviken 2002-05-11
Lars Eric Rahm Kråkudden, Hönö 2002-05-10
Stina Thelander Kråkudden, Hönö 2002-05-10
Magnus Rahm Kråkudden, Hönö 2002-05-10
Niklas Aronsson Kråkudden, Hönö 2002-05-10
Hans Börjesson Ersdalen, Hönö 2002-05-09
Markus Lagerqvist Kråkudden, Hönö 2002-05-09
Anders Kronhamn Prästgårdskilen, Björlanda 2002-05-05
Pär Lydmark Stora Amundön, Askim 2002-05-04
Kristoffer Nilsson Lilla Varholmen, Torslanda 2002-04-26
Uno Unger Rörö 2002-04-20
Magnus Unger Rörö 2002-04-20
Stefan Svanberg Hökälla, Hisingen 2002-04-06
Christer Fält Galterö, Gbg:s södra skärgård 2002-03-28
Per Björkman Kråkudden, Hönö 1994-10-02
Johan Svedholm Rörö 1993-04-24
Håkan Thorstensson
Eva-Lisa Johansson
Staffan Sénby
Stefan Hage
Magnus Lundström
Mats Björkqvist 1 ex Safjället, Mölndal
Bengt Nilsen
Björn Dellming Kråkudden, Hönö
Bert Petersson Öckerö, Gbg:s norra skärgård
Matserik Eriksson
Peter Strandvik
Stig Jakobsson
Martin Johansson 2
Jan-Åke Noresson
Claes Lööv