LISTOR 
Listinformation
» Översikt
» Gränser & regler
Aktuella listor
» Gbg-Skärgårdsjakten 2017
» Eko-Gbgjakten 2016
Äldre listor
» Jubileumsjakten 2012
» Göteborgsjakten 2005

Göteborgstolvan 2009
» Januari 2009
» Februari 2009
» Mars 2009
» April 2009
» Maj 2009
» Juni 2009
» Juli 2009
» Augusti 2009
» September 2009
» Oktober 2009
» November 2009
» December 2009
Huvudlistor
» Bohuslistan
» Hallandslistan
» Göteborgslistan
Lokala områden
» Hisingen
» Göteborgs skärgård
Lokallistor (från Svalan)
» Torslandaviken
» Brudarebacken
» Hönö
» Rörö
» Vrångö
» Galterö
» Stora Amundö
» Välen
» Smithska udden
Kommunlistor (från Svalan)
» Göteborg
» Öckerö
» Mölndal
» Partille
» Härryda
     LOGGA IN 
ANVÄNDARNAMN

LÖSENORD

     Göteborgslistan / Artlista 

Topplistan
just nu


Jämför
listor


Lägg in
nya kryss


Lägg in
saknade kryss


Min
artlista

Göteborgslistan - Spovsnäppa

» Här kan du se var och när andra skådare har kryssat arten (om de angett datum och lokal).

» Visa alla arter på Göteborgslistan.

Namn Antal Lokal Datum  
Peter Sylvén nn 2015-06-06
Eva Åkesson 1 ex Stora Amundö 2012-07-13
Lennart Bogren 2 Kråkudden, Hönö 2011-08-16
Martin Oomen 1 ex Torslandaviken 2011-08-15
Robert Ennnerfelt 1 ex Galterö, Gbg:s södra skärgård 2010-07-10
Per Norberg 1 ex Mudderdammen 2007-07-30
Bengt Nilsen 1 ex Torslandaviken 2007-07-30
Hampus Lybeck 2 Galterö 2007-07-15
Elon Wismén 2 ex Galterö, Gbg:s södra skärgård 2007-07-15
Carl Jyker Torslandaviken 2006-05-17
Daniel Gustafsson 4 ex Galterö, Gbg:s södra skärgård 2005-08-25
Thomas Karlsson Galterö, Gbg:s södra skärgård 2005-08-20
Robert Brunström 1 ex Galterö, Gbg:s södra skärgård 2005-08-09
Ola Bäckman 1 ex Galterö, Gbg:s södra skärgård 2005-08-04
Leif Andersson Galterö, Gbg:s södra skärgård 2005-08-02
Birger Kaiser 2 ex Galterö, Gbg:s södra skärgård 2005-07-23
Magnus Rahm Stora Amundön, Askim 2003-08-24
Per Björkman Kråkudden, Hönö 2003-08-22
Lars Erik Norbäck Galterö, Gbg:s södra skärgård 2003-08-02
Mathias Theander Galterö, Gbg:s södra skärgård 2003-08-02
Göran Gustavsson Galterö, Gbg:s södra skärgård 2003-07-29
Jan Lundkvist Galterö, Gbg:s södra skärgård 2003-07-22
Lars Eric Rahm Galterö, Gbg:s södra skärgård 2002-09-08
Stina Thelander Galterö, Gbg:s södra skärgård 2002-09-08
Markus Lagerqvist Galterö, Gbg:s södra skärgård 2002-09-03
Pär Lydmark Galterö, Gbg:s södra skärgård 2002-08-13
Kristoffer Nilsson Galterö, Gbg:s södra skärgård 2002-08-12
Karl-Olof Johansson Rörö 2002-08-05
Conny Palm Rörö 2002-08-04
Anette Unger Hjälvik, Öckerö 2002-08-03
Stefan Svanberg Hjälvik, Öckerö 2002-08-03
Anders Kronhamn Hjälvik, Öckerö 2002-08-03
Uno Unger Galterö, Gbg:s södra skärgård 2002-08-02
Niklas Aronsson Galterö, Gbg:s södra skärgård 2002-07-25
Tina Widén Galterö, Gbg:s södra skärgård 2002-07-20
Mikael Molin Kråkudden, Hönö 2002-07-11
Christer Fält Kråkudden, Hönö 2002-07-11
Andreas Hagström Torslandaviken 2001-07-11
Johan Svedholm Torslandaviken 1992-07-14
Björn Dellming Torslandaviken
Jan-Åke Noresson
Martin Johansson 2
Magnus Lundström
Stig Jakobsson
Matserik Eriksson
Johan Ennerfelt
Mats Björkqvist Torslandaviken
Bert Petersson Torslandaviken
Magnus Unger
Martin Fransson
Staffan Sénby
Hans Börjesson
Bengt Karlsson
Stefan Hage
Håkan Thorstensson
Claes Lööv
Göran Karlsson