LISTOR 
Listinformation
» Översikt
» Gränser & regler
Aktuella listor
» Gbg-Skärgårdsjakten 2017
» Eko-Gbgjakten 2016
Äldre listor
» Jubileumsjakten 2012
» Göteborgsjakten 2005

Göteborgstolvan 2009
» Januari 2009
» Februari 2009
» Mars 2009
» April 2009
» Maj 2009
» Juni 2009
» Juli 2009
» Augusti 2009
» September 2009
» Oktober 2009
» November 2009
» December 2009
Huvudlistor
» Bohuslistan
» Hallandslistan
» Göteborgslistan
Lokala områden
» Hisingen
» Göteborgs skärgård
Lokallistor (från Svalan)
» Torslandaviken
» Brudarebacken
» Hönö
» Rörö
» Vrångö
» Galterö
» Stora Amundö
» Välen
» Smithska udden
Kommunlistor (från Svalan)
» Göteborg
» Öckerö
» Mölndal
» Partille
» Härryda
     LOGGA IN 
ANVÄNDARNAMN

LÖSENORD

     Göteborgslistan / Artlista 

Topplistan
just nu


Jämför
listor


Lägg in
nya kryss


Lägg in
saknade kryss


Min
artlista

Göteborgslistan - Lärkfalk

» Här kan du se var och när andra skådare har kryssat arten (om de angett datum och lokal).

» Visa alla arter på Göteborgslistan.

Namn Antal Lokal Datum  
Carl Jyker 1 Mudderdammen, Torslandaviken 2016-05-15
Peter Sylvén Nötholmen 2015-06-07
Eva Åkesson 1 ex Välen, Gbg 2014-05-06
Lennart Bogren 1 Kråkudden 2013-04-19
Johan Ennerfelt 1 ex Galterö, Gbg:s södra skärgård 2012-05-01
Robert Ennnerfelt 1 ex Galterö, Gbg:s södra skärgård 2012-05-01
David Klingberg 1 ex Hökälla, Hisingen 2011-05-21
Martin Oomen 1 ex Hönö kyrkogård 2010-09-11
Bengt Adamsson 1 ex Torslandaviken 2010-05-19
Birger Kaiser 1 ex Brudarebacken, Gbg 2009-08-05
Ola Bäckman 1 ex Kråkudden, Hönö 2009-05-27
Hampus Lybeck 1 ex Brudarebacken, Gbg 2008-08-31
Elon Wismén 1 ex mot S Kortedala, Gbg 2007-09-08
Bengt Nilsen 1 ex Ersdalen, Hönö 2006-09-09
Matserik Eriksson 1 ex Hökälla, Hisingen 2005-06-11
Leif Andersson Gamlestaden, Gbg 2005-05-18
Daniel Gustafsson 1 ex Välen, Gbg 2004-09-10
Tina Widén Brudarebacken, Gbg 2004-05-31
Göran Gustavsson Torslandaviken 2003-09-17
Mathias Theander Torslandaviken 2003-09-16
Jesper Knape Brudarebacken, Delsjöområdet 2003-09-14
Lars Erik Norbäck Brudarebacken, Delsjöområdet 2003-09-14
Stefan Svensson 2 ex Torslandaviken 2003-09-13
Bengt Karlsson Ersdalen, Hönö 2003-09-07
Jan Lundkvist Brudarebacken, Delsjöområdet 2003-08-30
Markus Lagerqvist Brudarebacken, Delsjöområdet 2003-08-30
Anette Unger Torslandaviken 2003-05-24
Uno Unger Saltsjönäs, Gbg 2002-09-12
Jan-Åke Noresson 2 Ersdalen 2002-08-29
Stig Fredriksson Slottsskogen, Göteborg 2002-08-21
Thomas Karlsson Hökälla, Hisingen 2002-06-29
Anders Kronhamn Öxnäs, Säve, Hisingen 2002-05-11
Christer Fält Ersdalen, Hönö 2002-05-10
Kristoffer Nilsson Maderna, Partille 2002-05-10
Niklas Aronsson Ersdalen, Hönö 2002-05-10
Magnus Rahm Ersdalen, Hönö 2002-05-10
Lars Eric Rahm Ersdalen, Hönö 2002-05-10
Stina Thelander Ersdalen, Hönö 2002-05-10
Karl-Olof Johansson Ersdalen, Hönö 2002-05-10
Hans Börjesson Ersdalen, Hönö 2002-05-10
Stefan Svanberg Torslandaviken 2002-05-10
Pär Lydmark Torslandaviken 2002-05-10
Magnus Unger Ersdalen, Hönö 2002-05-10
Mikael Molin Hökälla, Hisingen 2002-05-05
Johan Svedholm Bjurslätt, Hisingen 1995-08-26
Per Björkman 1 ex mot N Bjurslätt, Hisingen 1992-05-12
Peter Strandvik 1 ad Bingared, Bergum 1980-06-17
Håkan Thorstensson
Stefan Hage
Björn Dellming Kråkudden, Hönö
Bert Petersson Hålsjön, Mölndal
Göran Karlsson
Conny Palm 1 ex Smithska udden, Gbg
Magnus Lundström
Stig Jakobsson
Claes Lööv