LISTOR 
Listinformation
» Översikt
» Gränser & regler
Aktuella listor
» Gbg-Skärgårdsjakten 2017
» Eko-Gbgjakten 2016
Äldre listor
» Jubileumsjakten 2012
» Göteborgsjakten 2005

Göteborgstolvan 2009
» Januari 2009
» Februari 2009
» Mars 2009
» April 2009
» Maj 2009
» Juni 2009
» Juli 2009
» Augusti 2009
» September 2009
» Oktober 2009
» November 2009
» December 2009
Huvudlistor
» Bohuslistan
» Hallandslistan
» Göteborgslistan
Lokala områden
» Hisingen
» Göteborgs skärgård
Lokallistor (från Svalan)
» Torslandaviken
» Brudarebacken
» Hönö
» Rörö
» Vrångö
» Galterö
» Stora Amundö
» Välen
» Smithska udden
Kommunlistor (från Svalan)
» Göteborg
» Öckerö
» Mölndal
» Partille
» Härryda
     LOGGA IN 
ANVÄNDARNAMN

LÖSENORD

     Göteborgslistan / Artlista 

Topplistan
just nu


Jämför
listor


Lägg in
nya kryss


Lägg in
saknade kryss


Min
artlista

Göteborgslistan - Göktyta

» Här kan du se var och när andra skådare har kryssat arten (om de angett datum och lokal).

» Visa alla arter på Göteborgslistan.

Namn Antal Lokal Datum  
Lennart Bogren 1 Tjälleviks mosse, Hönö 2013-05-07
Carl Jyker 1 Trädgårdsföreningen, GÖteborg 2013-04-19
Eva Åkesson 1 ex Balltorp, Mölndal 2013-01-04
Robert Ennnerfelt 3 ex Hills Golfbana 2012-07-09
David Klingberg 1 ex Skatås, Göteborg 2011-08-03
Jan Lundkvist 1 ex Store Mosse, Sisjön 2010-05-02
Martin Oomen 1 ex Brudarebacken, Gbg 2009-08-27
Ola Bäckman 1 ex Brudarebacken, Gbg 2009-08-27
Per Norberg 1 Brudarebacken 2009-08-15
Bengt Nilsen Skändla, Tuve, Hisingen 2009-05-21
Elon Wismén 1 ex Brudarebacken, Gbg 2007-05-20
Hampus Lybeck 1 ex Brudarebacken, Gbg 2007-05-20
Hans Börjesson 1 ex Backered Rödbo 2006-05-09
Klas Reinholdson Rya skog, Hisingen 2005-05-28
Leif Andersson Backeredsvägen, Hisingen 2005-05-23
Matserik Eriksson 1 ex Backared, Säve 2005-05-12
Birger Kaiser 2 ex Backered, Rödbo, Hisingen 2005-05-10
Tina Widén Backered, Rödbo 2005-05-10
Jesper Knape Backered, Hisingen 2005-05-07
Magnus Lundström 1 ex Kråkudden, Hönö 2005-04-30
Daniel Gustafsson Ragnhildsholmen 2004-05-09
Göran Gustavsson Årekärr, Askim 2004-05-02
Niklas Aronsson Brudarebacken, Delsjöområdet 2003-08-15
Per Björkman Hökälla, Hisingen 2003-05-09
Thomas Karlsson Oxsjön, Askim 2003-05-05
Uno Unger Långeberg, Göteborg 2003-05-04
Markus Lagerqvist Knapegården, Askim 2003-05-04
Stina Thelander Knapegården, Askim 2003-05-04
Anette Unger Långeberg, Göteborg 2003-05-04
Anders Kronhamn Kråkudden, Hönö 2003-05-02
Lars Eric Rahm Årekärr, Askim 2003-05-02
Magnus Rahm Årekärr, Askim 2003-05-02
Pär Lydmark Brudarebacken, Delsjöområdet 2002-08-11
Mikael Molin Brudarebacken, Delsjöområdet 2002-08-10
Stefan Svanberg Brudarebacken, Delsjöområdet 2002-08-10
Martin Fransson Brännö, Gbg:s södra skärgård 2002-05-21
Conny Palm Rambo mosse, Mölndal 2002-05-09
Christer Fält Råda portar, Råda 2002-05-08
Magnus Unger Rörö 2002-05-03
Bengt Adamsson 1 ex Slottsskogen, Gbg 2002-04-30
Kristoffer Nilsson Västra gärdet, Hönö 2002-04-26
Johan Svedholm Hökälla, Hisingen 2000-08-14
Lars Erik Norbäck Gunnared, Angered 1981-05-01
Göran Karlsson
Peter Strandvik
Björn Dellming Rödbo, Hisingen
Claes Lööv
Håkan Thorstensson
Stefan Svensson
Stefan Hage
Mats Björkqvist 1 ex Hålsjön, Mölndal
Jan-Åke Noresson
Johan Ennerfelt Hills Golfbana
Stig Jakobsson
Bengt Karlsson
Bert Petersson Hålsjön, Mölndal