LISTOR 
Listinformation
» Översikt
» Gränser & regler
Aktuella listor
» Gbg-Skärgårdsjakten 2017
» Eko-Gbgjakten 2016
Äldre listor
» Jubileumsjakten 2012
» Göteborgsjakten 2005

Göteborgstolvan 2009
» Januari 2009
» Februari 2009
» Mars 2009
» April 2009
» Maj 2009
» Juni 2009
» Juli 2009
» Augusti 2009
» September 2009
» Oktober 2009
» November 2009
» December 2009
Huvudlistor
» Bohuslistan
» Hallandslistan
» Göteborgslistan
Lokala områden
» Hisingen
» Göteborgs skärgård
Lokallistor (från Svalan)
» Torslandaviken
» Brudarebacken
» Hönö
» Rörö
» Vrångö
» Galterö
» Stora Amundö
» Välen
» Smithska udden
Kommunlistor (från Svalan)
» Göteborg
» Öckerö
» Mölndal
» Partille
» Härryda
     LOGGA IN 
ANVÄNDARNAMN

LÖSENORD

     Göteborgslistan / Artlista 

Topplistan
just nu


Jämför
listor


Lägg in
nya kryss


Lägg in
saknade kryss


Min
artlista

Göteborgslistan - Lundsångare

» Här kan du se var och när andra skådare har kryssat arten (om de angett datum och lokal).

» Visa alla arter på Göteborgslistan.

Namn Antal Lokal Datum  
Lennart Bogren 1 Ersdalen, Hönö 2014-06-09
Eva Åkesson 1 ex Chalmers, Göteborg 2011-06-20
David Klingberg 1 ex Chalmers, Göteborg 2011-06-18
Bengt Adamsson 1 Chalmers Göteborg. 2011-06-13
Per Norberg 1 Chalmers 2011-06-12
Elon Wismén 1 ex sj Chalmers, Göteborg 2011-06-12
Jan Lundkvist 1 ex sj Chalmers, Göteborg 2011-06-12
Johan Ennerfelt 1 ex sj Chalmers, Göteborg 2011-06-12
Per Björkman 1 Chalmers 2011-06-12
Pär Lydmark 1 ex sj Chalmers, Göteborg 2011-06-12
Robert Ennnerfelt 1 ex sj Chalmers, Göteborg 2011-06-12
Christer Fält Chalmers, Göteborg 2011-06-12
Hampus Lybeck 1 Chalmers kårhus 2011-06-12
Leif Andersson 1 ex Chalmers, Göteborg 2011-06-12
Göran Gustavsson Chalmers, Göteborg 2011-06-12
Martin Oomen 1 ex Chalmers, Göteborg 2011-06-12
Jan-Åke Noresson Chalmers 2011-06-12
Thomas Karlsson 1 ex Chalmers, Göteborg 2011-06-12
Magnus Rahm 1 ex sj Chalmers, Göteborg 2011-06-11
Ola Bäckman 1 ex Chalmers, Göteborg 2011-06-09
Lars Eric Rahm 1 ex Sisjön, Askim 2011-06-07
Mikael Molin 1 ex Sisjön, Askim 2011-06-07
Birger Kaiser 1 ex Harekärrsmossen, Askim 2011-06-07
Stefan Svanberg Harekärrsmossen, Askim 2011-06-07
Björn Dellming 1 ex Hyppeln, Gbg:s norra skärgård 2011-06-02
Tina Widén Hyppeln, Gbg:s norra skärgård 2011-06-02
Bengt Karlsson 1 ex Hyppeln 2011-06-02
Niklas Aronsson Hyppeln, Gbg:s norra skärgård 2011-06-02
Markus Lagerqvist Hyppeln, Gbg:s norra skärgård 2011-06-02
Håkan Thorstensson Hyppeln 2011-06-02
Johan Svedholm Styrsö, Gbg:s södra skärgård 2004-06-03
Carl Jyker 1 Styrsö 1997-06-25
Stina Thelander Styrsö, Gbg:s södra skärgård 1997-06-25
Magnus Unger 1 ex sj Örgryte, Göteborg 1993-06-15
Lars Erik Norbäck 1 ex sj Örgryte, Göteborg 1993-06-14
Peter Strandvik 1 ex sj Brännö, Gbg:s södra skärgård 1982-06-14
Uno Unger
Conny Palm 1 ex Örgryte, Göteborg
Hans Börjesson
Matserik Eriksson
Magnus Lundström
Peter Sylvén
Stig Jakobsson