LISTOR 
Listinformation
» Översikt
» Gränser & regler
Aktuella listor
» Gbg-Skärgårdsjakten 2017
» Eko-Gbgjakten 2016
Äldre listor
» Jubileumsjakten 2012
» Göteborgsjakten 2005

Göteborgstolvan 2009
» Januari 2009
» Februari 2009
» Mars 2009
» April 2009
» Maj 2009
» Juni 2009
» Juli 2009
» Augusti 2009
» September 2009
» Oktober 2009
» November 2009
» December 2009
Huvudlistor
» Bohuslistan
» Hallandslistan
» Göteborgslistan
Lokala områden
» Hisingen
» Göteborgs skärgård
Lokallistor (från Svalan)
» Torslandaviken
» Brudarebacken
» Hönö
» Rörö
» Vrångö
» Galterö
» Stora Amundö
» Välen
» Smithska udden
Kommunlistor (från Svalan)
» Göteborg
» Öckerö
» Mölndal
» Partille
» Härryda
     LOGGA IN 
ANVÄNDARNAMN

LÖSENORD

     Göteborgslistan / Artlista 

Topplistan
just nu


Jämför
listor


Lägg in
nya kryss


Lägg in
saknade kryss


Min
artlista

Göteborgslistan - Taigasångare

» Här kan du se var och när andra skådare har kryssat arten (om de angett datum och lokal).

» Visa alla arter på Göteborgslistan.

Namn Antal Lokal Datum  
Lennart Bogren 1 st Sudda, Hönö 2015-09-29
Robert Ennnerfelt 1 ex Slottsskogen, Gbg 2014-10-12
Martin Oomen 1 Arödsberget, Hisingen 2013-10-07
Magnus Rahm 1 ex Arödsberget, Hisingen 2013-10-07
Ola Bäckman 1 Torslandaviken 2013-10-06
Eva Åkesson 1 ex Torslandaviken 2013-10-06
Per Björkman 1 ex Skansen Lejonet, Göteborg 2008-10-07
Carl Jyker 1 Skansen Lejonet, Gbg 2008-10-07
Jan-Åke Noresson Skansen Lejonet 2008-10-07
Hampus Lybeck 1 ex Rörö 2008-09-21
Elon Wismén 1 ex Rörö 2008-09-21
Lars Erik Norbäck Rörö 2008-09-21
Lars Eric Rahm 1 ex Biskopsgården, Hisingen 2006-09-30
Göran Gustavsson Biskopsgården, Hisingen 2006-09-30
Pär Lydmark 1 ex Rörö 2006-09-24
Thomas Karlsson 1 ex Rörö 2006-09-24
Birger Kaiser 1 ex Rörö 2006-09-24
Niklas Aronsson Rörö 2006-09-24
Tina Widén Rörö 2005-10-11
Mikael Molin Styrsö, Gbg:s södra skärgård 2002-10-05
Anette Unger Styrsö, Gbg:s södra skärgård 2002-10-05
Markus Lagerqvist Styrsö, Gbg:s södra skärgård 2002-10-05
Stina Thelander Styrsö, Gbg:s södra skärgård 2002-10-05
Karl-Olof Johansson Styrsö, Gbg:s södra skärgård 2002-10-05
Anders Kronhamn Styrsö, Gbg:s södra skärgård 2002-10-03
Johan Svedholm Styrsö, Gbg:s södra skärgård 2002-10-03
Stefan Svanberg Styrsö, Gbg:s södra skärgård 2002-10-03
Uno Unger Styrsö, Gbg:s södra skärgård 2002-10-03
Martin Fransson Styrsö, Gbg:s södra skärgård 2002-10-02
Christer Fält Rörö 2001-10-20
Magnus Unger 1 ex Rörö 2001-10-14
Magnus Lundström
Conny Palm 1 ex Rörö
Eva-Lisa Johansson
Hans Börjesson
Björn Dellming Styrsö, Gbg:s södra skärgård
Stig Jakobsson
Peter Sylvén
Håkan Thorstensson
Matserik Eriksson