LISTOR 
Listinformation
» Översikt
» Gränser & regler
Aktuella listor
» Gbg-Skärgårdsjakten 2017
» Eko-Gbgjakten 2016
Äldre listor
» Jubileumsjakten 2012
» Göteborgsjakten 2005

Göteborgstolvan 2009
» Januari 2009
» Februari 2009
» Mars 2009
» April 2009
» Maj 2009
» Juni 2009
» Juli 2009
» Augusti 2009
» September 2009
» Oktober 2009
» November 2009
» December 2009
Huvudlistor
» Bohuslistan
» Hallandslistan
» Göteborgslistan
Lokala områden
» Hisingen
» Göteborgs skärgård
Lokallistor (från Svalan)
» Torslandaviken
» Brudarebacken
» Hönö
» Rörö
» Vrångö
» Galterö
» Stora Amundö
» Välen
» Smithska udden
Kommunlistor (från Svalan)
» Göteborg
» Öckerö
» Mölndal
» Partille
» Härryda
     LOGGA IN 
ANVÄNDARNAMN

LÖSENORD

     Göteborgslistan / Artlista 

Topplistan
just nu


Jämför
listor


Lägg in
nya kryss


Lägg in
saknade kryss


Min
artlista

Göteborgslistan - Dubbelbeckasin

» Här kan du se var och när andra skådare har kryssat arten (om de angett datum och lokal).

» Visa alla arter på Göteborgslistan.

Namn Antal Lokal Datum  
Lennart Bogren 2 Gamla flygfältet, Torslandaviken 2014-05-08
Lars Erik Norbäck 3 ex spelande Skogomedammen,Hökälla 2013-05-12
Thomas Karlsson 1 Välen 2012-10-04
Eva Åkesson 1 ex Välen, Gbg 2012-10-03
Ola Bäckman 1 Lunnagården, Mölndal 2012-05-01
Martin Oomen 1 ex Lagmansholmen, Säve 2011-08-30
Elon Wismén 1 ex Rådasjöns naturreservat 2011-08-15
Magnus Rahm 2 ex Hökälla, Hisingen 2010-08-28
Jesper Knape Ragnhildsholmen 2005-05-10
Tina Widén Öxnäs, Säve 2004-09-07
Birger Kaiser 1 ex Hökälla, Hisingen 2004-08-26
Per Björkman Lagmansholmen, Säve 2004-08-22
Leif Andersson Hökälla, Hisingen 2003-10-22
Carl Jyker 1 Torslandaviken 2002-09-28
Göran Gustavsson Torslandaviken 2002-09-28
Markus Lagerqvist Brudarebacken, Delsjöområdet 2002-08-19
Kristoffer Nilsson Eklanda, Mölndal 2002-05-09
Lars Eric Rahm Eklanda, Mölndal 2002-05-09
Uno Unger Lagmansholmen, Säve 2002-05-08
Anette Unger Lagmansholmen, Säve 2002-05-08
Stefan Svanberg Lagmansholmen, Säve 2002-05-08
Mikael Molin Lagmansholmen, Säve 2002-05-08
Anders Kronhamn Lagmansholmen, Säve 2002-05-08
Hans Börjesson Lagmansholmen, Säve 2002-05-08
Pär Lydmark Lagmansholmen, Säve 2002-05-07
Martin Fransson Galterö, Gbg:s södra skärgård 2002-05-07
Niklas Aronsson Ragnhildsholmen, Hisingen 2002-05-05
Christer Fält Ragnhildsholmen, Hisingen 2002-05-05
Stina Thelander Ragnhildsholmen, Hisingen 2002-05-05
Jan-Åke Noresson Hökälla 2001-09-06
Magnus Unger 2 ex Bredungen, Rödbo 1995-08-22
Johan Svedholm Lagmansholmen, Säve 1993-05-14
Conny Palm Stora oxhagen
Magnus Lundström
Karl-Olof Johansson
Björn Dellming Hökälla, Hisingen
Peter Strandvik
Matserik Eriksson
Stig Jakobsson
Håkan Thorstensson