LISTOR 
Listinformation
» Översikt
» Gränser & regler
Aktuella listor
» Gbg-Skärgårdsjakten 2017
» Eko-Gbgjakten 2016
Äldre listor
» Jubileumsjakten 2012
» Göteborgsjakten 2005

Göteborgstolvan 2009
» Januari 2009
» Februari 2009
» Mars 2009
» April 2009
» Maj 2009
» Juni 2009
» Juli 2009
» Augusti 2009
» September 2009
» Oktober 2009
» November 2009
» December 2009
Huvudlistor
» Bohuslistan
» Hallandslistan
» Göteborgslistan
Lokala områden
» Hisingen
» Göteborgs skärgård
Lokallistor (från Svalan)
» Torslandaviken
» Brudarebacken
» Hönö
» Rörö
» Vrångö
» Galterö
» Stora Amundö
» Välen
» Smithska udden
Kommunlistor (från Svalan)
» Göteborg
» Öckerö
» Mölndal
» Partille
» Härryda
     LOGGA IN 
ANVÄNDARNAMN

LÖSENORD

     Göteborgslistan / Artlista 

Topplistan
just nu


Jämför
listor


Lägg in
nya kryss


Lägg in
saknade kryss


Min
artlista

Göteborgslistan - Skata

» Här kan du se var och när andra skådare har kryssat arten (om de angett datum och lokal).

» Visa alla arter på Göteborgslistan.

Namn Antal Lokal Datum  
Niclas Bostaden Björenkulla 2012-07-01
David Klingberg 10 ex Bagaregården, Gbg 2011-01-31
Eva Åkesson 1 ex Slottsskogen, Gbg 2010-01-28
Bengt Adamsson 2 ex Göteborgs botaniska trädgård 2009-03-13
Lennart Bogren 5 ex Hjuvik, Torslanda 2009-02-15
Ingvar Andersson 1 st Frölunda torg 2009-02-06
Melker Hagsäter Torslandaviken 2008-03-23
Jan Hellström 1 ex Lillhagsparken 2008-01-03
Robert Ennnerfelt Kungsladugård, Gbg 2007-04-03
Sverker Ekberg Johanneberg , Göteborg 2006-04-19
Andreas Nyström 1 ex Slottsskogen, Gbg 2005-05-07
Robert Brunström 1 ex Medicinareberget, Gbg 2005-05-04
Ola Bäckman 2 ex Medicinareberget, Gbg 2005-04-21
Johan Ennerfelt 1 ex Högsbogatan 2005-02-13
Tina Widén Amhult, Torslanda 2005-02-07
Per Norberg Göteborgs fiskhamn 2005-01-15
Linus Westlund 3 ex Kärra centrum 2005-01-10
L. Stefan Andersson Välen, Gbg 2005-01-06
Daniel Gustafsson Grevegårdsvägen, Tynnered 2005-01-06
Klas Reinholdson Kobbehall, Askim 2005-01-06
Staffan Swedberg 4 ex Tagene, Säve, Hisingen 2005-01-03
Stefan Svensson Biskopsgården, Hisingen 2005-01-03
Eva-Lisa Johansson Smithska udden, Gbg 2005-01-02
Matserik Eriksson Ramberget, Hisingen 2005-01-02
Hampus Lybeck 1 ex Majorna, Gbg 2005-01-02
Magnus Lundström Slottsskogen, Gbg 2005-01-01
Birger Kaiser 5 ex Önnered, Gbg 2005-01-01
Leif Andersson Hökälla, Hisingen 2005-01-01
Harry Hellberg 3 ex Svankällan, Säve, Hisingen 2005-01-01
Ralf Englund Berglärkan, Gbg 2005-01-01
Jesper Knape Bjökekärr, Göteborg 2003-04-04
Peter Sylvén Göteborgs centrum 2003-02-21
Jan Krantz Välen, Göteborg 2003-01-03
Tony Börjesson Sisjöns skjutfält, Mölndal 2003-01-01
Stig Fredriksson Kustens hus, Majorna, Göteborg 2002-01-20
Anders Lundgren Kvisljungeby, Björlanda 2002-01-13
Thomas Karlsson Gnistgatan, Göteborg 2002-01-12
Mikael Nord Öckerö, Gbg:s norra skärgård 2002-01-12
Göran Karlsson Torslandaviken 2002-01-12
Aimon Niklasson Soldatängen, Sävedalen 2002-01-07
Peter Strandvik Kortedala, Göteborg 2002-01-07
Conny Palm Rya skog, Hisingen 2002-01-06
Totte Weber Gunnebo, Mölndal 2002-01-06
Christer Fält Änggårdsbergen, Göteborg 2002-01-06
Mikael Molin Majorna, Göteborg 2002-01-06
Stefan Göransson Järntorget, Göteborg 2002-01-05
Martin Fransson Donsö, Gbg:s södra skärgård 2002-01-04
Niklas Aronsson Torslandaviken 2002-01-04
Göran Gustavsson Berglärkan, Gbg 2002-01-04
Mathias Theander Falkenbergsgatan, Göteborg 2002-01-03
Kristoffer Nilsson Svalebogatan, Göteborg 2002-01-03
Jan Lundkvist Linnéplatsen, Göteborg 2002-01-03
Anders Kronhamn Tolered, Lundby, Hisingen 2002-01-02
Bengt Karlsson Öckerö, Gbg:s norra skärgård 2002-01-02
Pär Lydmark Toltorpsdalen, Mölndal 2002-01-02
Martin Oomen Kortedala, Göteborg 2002-01-02
Stefan Svanberg Arendalstippen, Hisingen 2002-01-02
Karl-Olof Johansson Topasgatan, Göteborg 2002-01-01
Andreas Hagström Klareborgsgatan, Göteborg 2002-01-01
Magnus Unger Månadsgatan, Kortedala, Göteborg 2002-01-01
Anette Unger Björnekulla, Göteborg 2002-01-01
Mats Björkqvist Guldheden, Göteborg 2002-01-01
Magnus Rahm Kakelösagatan, Mölndal 2002-01-01
Lars Eric Rahm Kakelösagatan, Mölndal 2002-01-01
Hans Börjesson Grimmered, Göteborg 2002-01-01
Lars Erik Norbäck Rannebergen, Angered 2002-01-01
Stina Thelander Kållered, Mölndal 2002-01-01
Uno Unger Balltorp, Mölndal 2002-01-01
Markus Lagerqvist Kobbehall, Askim 2002-01-01
Per-Anders Svensson Eklanda, Mölndal 2002-01-01
Ulf Sjögren Hammarkullen, Göteborg 1995-02-05
Johan Svedholm Kvillebäcken, Brämaregården 1986-01-14
Per Björkman Delsjöområdet, Gbg 1982-01-01
Elon Wismén
Björn Dellming Lagmansholmen, Säve
Claes Lööv
Bengt Nilsen
Stefan Hage
Håkan Thorstensson
Bert Petersson Mölnlycke
Martin Spång
Stig Jakobsson
Carl Jyker
Martin Johansson 2
Staffan Sénby
Jan-Åke Noresson
Johannes Tallroth