LISTOR 
Listinformation
» Översikt
» Gränser & regler
Aktuella listor
» Gbg-Skärgårdsjakten 2017
» Eko-Gbgjakten 2016
Äldre listor
» Jubileumsjakten 2012
» Göteborgsjakten 2005

Göteborgstolvan 2009
» Januari 2009
» Februari 2009
» Mars 2009
» April 2009
» Maj 2009
» Juni 2009
» Juli 2009
» Augusti 2009
» September 2009
» Oktober 2009
» November 2009
» December 2009
Huvudlistor
» Bohuslistan
» Hallandslistan
» Göteborgslistan
Lokala områden
» Hisingen
» Göteborgs skärgård
Lokallistor (från Svalan)
» Torslandaviken
» Brudarebacken
» Hönö
» Rörö
» Vrångö
» Galterö
» Stora Amundö
» Välen
» Smithska udden
Kommunlistor (från Svalan)
» Göteborg
» Öckerö
» Mölndal
» Partille
» Härryda
     LOGGA IN 
ANVÄNDARNAMN

LÖSENORD

     Göteborgslistan / Artlista 

Topplistan
just nu


Jämför
listor


Lägg in
nya kryss


Lägg in
saknade kryss


Min
artlista

Göteborgslistan - Sommargylling

» Här kan du se var och när andra skådare har kryssat arten (om de angett datum och lokal).

» Visa alla arter på Göteborgslistan.

Namn Antal Lokal Datum  
Håkan Thorstensson Vällsjöskolan, Mölnlycke 2018-05-30
Robert Ennnerfelt 1 ex Välen, Gbg 2017-06-06
Jan-Åke Noresson 1 ex kviberget, välen 2017-06-05
Eva Åkesson 1 ex Björkö, Gbg:s norra skärgård 2013-05-28
Magnus Rahm 2 2K hane sj Björkö, Gbg:s norra skärgård 2011-05-26
Lars Eric Rahm 1 ex Ryd, Björkö 2011-05-26
Bengt Karlsson 1 ex Ryd, Björkö 2011-05-26
Leif Andersson 1 ex Bjurslätt, Göteborg 2008-05-27
Elon Wismén 1 ex sj Hisingsparken 2008-05-27
Hans Börjesson 1 2K hane Slätta damm, Hisingen 2008-05-27
Birger Kaiser 1 ex Ersdalen, Hönö 2004-06-06
Stina Thelander Lagmansholmen, Säve 2004-06-06
Per Björkman Askesby, Säve, Hisingen 2004-06-06
Markus Lagerqvist Askesby, Säve, Hisingen 2004-06-06
Christer Fält Askesby, Säve, Hisingen 2004-06-06
Johan Svedholm Årekärr, Askim 2004-05-27
Jan Lundkvist 1 ex Årekärr, Askim 2004-05-27
Mikael Molin 1 ex sj Årekärr, Askim 2004-05-27
Magnus Unger 1 ex sj Årekärr, Askim 2004-05-27
Tina Widén Årekärr, Askim 2004-05-27
Carl Jyker 1ex Årekärr 2004-05-27
Niklas Aronsson Lagmansholmen, Säve
Stefan Svensson
Bert Petersson Tulebo, Kållered
Göran Karlsson
Stefan Svanberg
Matserik Eriksson
Stig Jakobsson
Uno Unger
Pär Lydmark
Björn Dellming Årekärr, Askim