LISTOR 
Listinformation
» Översikt
» Gränser & regler
Aktuella listor
» Gbg-Skärgårdsjakten 2017
» Eko-Gbgjakten 2016
Äldre listor
» Jubileumsjakten 2012
» Göteborgsjakten 2005

Göteborgstolvan 2009
» Januari 2009
» Februari 2009
» Mars 2009
» April 2009
» Maj 2009
» Juni 2009
» Juli 2009
» Augusti 2009
» September 2009
» Oktober 2009
» November 2009
» December 2009
Huvudlistor
» Bohuslistan
» Hallandslistan
» Göteborgslistan
Lokala områden
» Hisingen
» Göteborgs skärgård
Lokallistor (från Svalan)
» Torslandaviken
» Brudarebacken
» Hönö
» Rörö
» Vrångö
» Galterö
» Stora Amundö
» Välen
» Smithska udden
Kommunlistor (från Svalan)
» Göteborg
» Öckerö
» Mölndal
» Partille
» Härryda
     LOGGA IN 
ANVÄNDARNAMN

LÖSENORD

     Göteborgslistan / Artlista 

Topplistan
just nu


Jämför
listor


Lägg in
nya kryss


Lägg in
saknade kryss


Min
artlista

Göteborgslistan - Grå flugsnappare

» Här kan du se var och när andra skådare har kryssat arten (om de angett datum och lokal).

» Visa alla arter på Göteborgslistan.

Namn Antal Lokal Datum  
Peter Sylvén nn 2015-06-06
Lennart Bogren 1 Slingan, Hönö 2013-05-25
Eva Åkesson 1 ex Välen, Gbg 2012-05-18
Martin Oomen 1 ex Galterö, Gbg:s södra skärgård 2011-09-08
David Klingberg 1 ex Brudarebacken, Gbg 2011-08-21
Ola Bäckman 3 ex Slottsskogen, Gbg 2010-05-19
Bengt Adamsson 2 ex Slottsskogen, Gbg 2009-08-27
Per Norberg 1 Brudarebacken 2009-08-24
Robert Ennnerfelt 1 Rörö 2008-08-23
Elon Wismén 1 ex Lärjeåns dalgång, Gbg 2007-05-28
Robert Brunström Flera ex Brudarebacken, Gbg 2005-07-29
Leif Andersson Hökälla, Hisingen 2005-06-15
Birger Kaiser 1 ex Brudarebacken, Gbg 2005-06-08
Tina Widén Brudarebacken 2005-06-08
Matserik Eriksson 1 ex Huke, Tuve 2005-05-29
L. Stefan Andersson 3 ex Hills golfbana, Mölndal 2005-05-17
Jesper Knape Orrekulla skans, Hisingen 2005-05-10
Per-Anders Svensson 1 ex Hålsjön, Mölndal 2005-05-08
Eva-Lisa Johansson Kråkudden, Hönö 2005-05-01
Daniel Gustafsson Änggårdsbergen, Gbg 2004-06-10
Andreas Hagström Välen, Göteborg 2003-06-16
Jan Lundkvist Smithska udden, Göteborg 2002-08-21
Peter Strandvik Kviberg, Göteborg 2002-08-18
Martin Fransson Styrsö, Gbg:s södra skärgård 2002-08-17
Mathias Theander Änggårdsbergen, Göteborg 2002-08-08
Stina Thelander Bokedalen, Jonsered 2002-07-25
Thomas Karlsson Stora Amundön, Askim 2002-06-30
Göran Gustavsson Syrhåla, Lundby, Hisingen 2002-06-09
Conny Palm Bokedalen, Jonsered 2002-06-02
Lars Erik Norbäck Lärjeåns dalgång, Angered 2002-05-26
Aimon Niklasson Utby industriängar, Utby 2002-05-19
Stig Fredriksson Bokedalen, Jonsered 2002-05-11
Magnus Rahm Ersdalen, Hönö 2002-05-10
Bengt Karlsson Ersdalen, Hönö 2002-05-10
Niklas Aronsson Ersdalen, Hönö 2002-05-10
Lars Eric Rahm Ersdalen, Hönö 2002-05-10
Stefan Svanberg Rörö 2002-05-09
Anette Unger Rörö 2002-05-09
Markus Lagerqvist Ersdalen, Hönö 2002-05-09
Anders Kronhamn Ersdalen, Hönö 2002-05-09
Pär Lydmark Ersdalen, Hönö 2002-05-09
Christer Fält Rörö 2002-05-09
Hans Börjesson Rörö 2002-05-09
Uno Unger Rörö 2002-05-09
Mikael Molin Ersdalen, Hönö 2002-05-09
Kristoffer Nilsson Rörö 2002-05-08
Karl-Olof Johansson Rörö 2002-05-08
Magnus Unger Rörö 2002-05-08
Ulf Sjögren Lärjeån, Angered 1996-06-10
Per Björkman Ramberget, Hisingen 1981-09-24
Stefan Hage
Johan Svedholm Klare mosse, Hisingen
Johan Ennerfelt
Jan-Åke Noresson
Martin Johansson 2
Stig Jakobsson
Carl Jyker
Göran Karlsson
Håkan Thorstensson
Hampus Lybeck
Claes Lööv
Björn Dellming Årekärr, Askim
Bengt Nilsen
Magnus Lundström
Mats Björkqvist
Staffan Sénby
Stefan Svensson
Bert Petersson Hålsjön, Mölndal