LISTOR 
Listinformation
» Översikt
» Gränser & regler
Aktuella listor
» Gbg-Skärgårdsjakten 2017
» Eko-Gbgjakten 2016
Äldre listor
» Jubileumsjakten 2012
» Göteborgsjakten 2005

Göteborgstolvan 2009
» Januari 2009
» Februari 2009
» Mars 2009
» April 2009
» Maj 2009
» Juni 2009
» Juli 2009
» Augusti 2009
» September 2009
» Oktober 2009
» November 2009
» December 2009
Huvudlistor
» Bohuslistan
» Hallandslistan
» Göteborgslistan
Lokala områden
» Hisingen
» Göteborgs skärgård
Lokallistor (från Svalan)
» Torslandaviken
» Brudarebacken
» Hönö
» Rörö
» Vrångö
» Galterö
» Stora Amundö
» Välen
» Smithska udden
Kommunlistor (från Svalan)
» Göteborg
» Öckerö
» Mölndal
» Partille
» Härryda
     LOGGA IN 
ANVÄNDARNAMN

LÖSENORD

     Göteborgslistan / Artlista 

Topplistan
just nu


Jämför
listor


Lägg in
nya kryss


Lägg in
saknade kryss


Min
artlista

Göteborgslistan - Kustsnäppa

» Här kan du se var och när andra skådare har kryssat arten (om de angett datum och lokal).

» Visa alla arter på Göteborgslistan.

Namn Antal Lokal Datum  
Peter Sylvén nn 2015-06-06
Eva Åkesson 1 ex Galterö, Gbg:s södra skärgård 2012-07-29
Martin Oomen 16 ex Kråkudden, Hönö 2011-09-22
Robert Ennnerfelt 1 ex Galterö, Gbg:s södra skärgård 2010-08-10
Lennart Bogren 1 ex Kråkudden, Hönö 2010-07-16
Bengt Adamsson 1 ex Stora Amundö 2009-08-23
Johan Ennerfelt Galterö, Gbg:s södra skärgård 2009-07-25
Thomas Karlsson 1 ex Rörö 2008-08-16
Elon Wismén 3 ex mot S Kråkudden, Hönö 2007-09-16
Ralf Englund 1 ex Torslandaviken 2007-08-11
Hampus Lybeck Torslandaviken 2007-07-30
Bengt Nilsen 50 ex Ersdalen, Hönö 2006-09-09
Per Norberg 5 ex Mudderdammen 2006-08-19
Daniel Gustafsson 25 ex Galterö, Gbg:s södra skärgård 2005-08-25
Magnus Lundström Galterö, Gbg:s södra skärgård 2005-08-06
Leif Andersson Galterö, Gbg:s södra skärgård 2005-08-02
Ola Bäckman 3 ex Galterö, Gbg:s södra skärgård 2005-07-30
Andreas Nyström 3 ex Galterö, Gbg:s södra skärgård 2005-07-30
Birger Kaiser 2 ex Galterö, Gbg:s södra skärgård 2005-07-12
Andreas Hagström Stora Amundön, Askim 2002-09-04
Göran Gustavsson Stora Amundö 2002-09-04
Jan Lundkvist Stora Amundön, Askim 2002-09-03
Mathias Theander Kråkudden, Hönö 2002-08-30
Markus Lagerqvist Kråkudden, Hönö 2002-08-30
Lars Erik Norbäck Galterö, Gbg:s södra skärgård 2002-08-25
Magnus Rahm Galterö, Gbg:s södra skärgård 2002-08-15
Lars Eric Rahm Galterö, Gbg:s södra skärgård 2002-08-15
Conny Palm Galterö, Gbg:s södra skärgård 2002-08-03
Anette Unger Galterö, Gbg:s södra skärgård 2002-08-01
Martin Fransson Galterö, Gbg:s södra skärgård 2002-07-30
Stina Thelander Galterö, Gbg:s södra skärgård 2002-07-24
Anders Kronhamn Kråkudden, Hönö 2002-07-24
Mikael Molin Kråkudden, Hönö 2002-07-24
Pär Lydmark Kråkudden, Hönö 2002-07-24
Tina Widén Galterö, Gbg:s södra skärgård 2002-07-20
Stefan Svanberg Kråkudden, Hönö 2002-07-05
Kristoffer Nilsson Galterö, Gbg:s södra skärgård 2002-05-22
Uno Unger Galterö, Gbg:s södra skärgård 2002-05-14
Niklas Aronsson Kråkudden, Hönö 2002-05-10
Christer Fält Kråkudden, Hönö 2002-05-10
Hans Börjesson Kråkudden, Hönö 2002-05-10
Karl-Olof Johansson Kråkudden, Hönö 2002-05-10
Jan-Åke Noresson Kråkudden 2001-08-09
Per Björkman Kråkudden, Hönö 1996-10-23
Magnus Unger 3 Torslandaviken 1996-07-15
Johan Svedholm Kråkudden, Hönö 1991-11-09
Björn Dellming Galterö, Gbg:s södra skärgård
Stig Jakobsson
Martin Johansson 2
Carl Jyker
Matserik Eriksson
Göran Karlsson
Bert Petersson Kråkudden, Hönö
Peter Strandvik
Claes Lööv
Håkan Thorstensson
Stefan Hage
Staffan Sénby
Bengt Karlsson