LISTOR 
Listinformation
» Översikt
» Gränser & regler
Aktuella listor
» Gbg-Skärgårdsjakten 2017
» Eko-Gbgjakten 2016
Äldre listor
» Jubileumsjakten 2012
» Göteborgsjakten 2005

Göteborgstolvan 2009
» Januari 2009
» Februari 2009
» Mars 2009
» April 2009
» Maj 2009
» Juni 2009
» Juli 2009
» Augusti 2009
» September 2009
» Oktober 2009
» November 2009
» December 2009
Huvudlistor
» Bohuslistan
» Hallandslistan
» Göteborgslistan
Lokala områden
» Hisingen
» Göteborgs skärgård
Lokallistor (från Svalan)
» Torslandaviken
» Brudarebacken
» Hönö
» Rörö
» Vrångö
» Galterö
» Stora Amundö
» Välen
» Smithska udden
Kommunlistor (från Svalan)
» Göteborg
» Öckerö
» Mölndal
» Partille
» Härryda
     LOGGA IN 
ANVÄNDARNAMN

LÖSENORD

     Göteborgslistan / Artlista 

Topplistan
just nu


Jämför
listor


Lägg in
nya kryss


Lägg in
saknade kryss


Min
artlista

Göteborgslistan - Kanadagås

» Här kan du se var och när andra skådare har kryssat arten (om de angett datum och lokal).

» Visa alla arter på Göteborgslistan.

Namn Antal Lokal Datum  
Carl Jyker 2 Kungsparken 2017-05-21
Niclas 2 Välen 2013-04-26
David Klingberg 1 ex Välen 2011-02-05
Eva Åkesson 1 ex Stora Amundö 2010-03-28
Robert Ennnerfelt 3 Rivö fjord 2009-04-25
Ingvar Andersson 2st Töllås orust 2009-03-29
Bengt Adamsson 4 ex Slottsskogen, Gbg 2009-03-13
Lennart Bogren 1 ex Ersdalen, Hönö 2009-02-28
Jan Hellström 4 ex Sankt Jörgens golfbana 2008-01-03
Sverker Ekberg Brudaremossen, Göteborg 2006-04-22
Robert Brunström 2 ex Stora Amundö 2005-05-13
Andreas Nyström 1 ex Finnsmossen, Änggårdsbergen 2005-05-08
Ola Bäckman 4 ex Torslandaviken 2005-04-24
Johan Ennerfelt Högsbogatan 2005-03-26
Linus Westlund 6 ex Svankällan, Säve, Hisingen 2005-03-24
Staffan Swedberg 11 ex mot N Tagene, Säve, Hisingen 2005-03-18
Magnus Lundström Ca 10 ex Botaniska Trädgården 2005-02-07
Matserik Eriksson Ca 10 ex Torslandaviken 2005-01-22
Per Norberg 5 ex Stensjön, Mölndal 2005-01-22
Tina Widén Stora Amundö 2005-01-21
Birger Kaiser 4 ex Välen, Gbg 2005-01-19
Klas Reinholdson Askims fjord 2005-01-15
Leif Andersson 6 ex Kråkudden, Hönö 2005-01-11
Daniel Gustafsson 4 ex Välen, Gbg 2005-01-08
L. Stefan Andersson Välen, Gbg 2005-01-06
Stefan Svensson 2 ex Svarte mosse, Biskopsgården 2005-01-04
Eva-Lisa Johansson Välen, Gbg 2005-01-02
Ralf Englund Torslandaviken 2005-01-01
Harry Hellberg 8 ex Svankällan, Säve, Hisingen 2004-05-22
Jesper Knape Torslandaviken 2003-04-12
Peter Sylvén Torslandaviken 2003-03-12
Jan Krantz Stensjön, Mölndal 2003-01-05
Tony Börjesson Stensjön, Mölndal 2003-01-01
Thomas Karlsson Torslandaviken 2002-05-26
Jan Lundkvist Stora Amundön, Askim 2002-03-28
Bengt Karlsson Lammholmsviken, Öckerö 2002-03-03
Hans Börjesson Prästgårdskilen, Björlanda 2002-02-10
Andreas Hagström Välen, Göteborg 2002-02-04
Göran Karlsson Prästgårdskilen, Björlanda 2002-01-29
Stig Fredriksson Stensjön, Mölndal 2002-01-29
Aimon Niklasson Torslandaviken 2002-01-27
Göran Gustavsson Stensjön, Mölndal 2002-01-27
Markus Lagerqvist Torslandaviken 2002-01-27
Mathias Theander Torslandaviken 2002-01-26
Martin Oomen Bergum, Göteborg 2002-01-18
Per-Anders Svensson Stensjön, Mölndal 2002-01-14
Lars Erik Norbäck Askimsviken, Askim 2002-01-13
Anders Lundgren Kvisljungeby, Björlanda 2002-01-13
Mats Björkqvist Gunnebo, Mölndal 2002-01-12
Mikael Nord Torslandaviken 2002-01-12
Conny Palm Gunnebo, Mölndal 2002-01-12
Karl-Olof Johansson Stensjön, Mölndal 2002-01-09
Christer Fält Massetjärn, Mölnlycke, Råda 2002-01-07
Peter Strandvik Kippholmen, Björlanda 2002-01-07
Mikael Molin Torslandaviken 2002-01-06
Martin Fransson Kalvholmen, Gbg:s södra skärgård 2002-01-06
Totte Weber Gunnebo, Mölndal 2002-01-06
Niklas Aronsson Massetjärn, Mölnlycke, Råda 2002-01-05
Kristoffer Nilsson Stora Amundön, Askim 2002-01-04
Stefan Svanberg Fässberg, Mölndal 2002-01-04
Magnus Rahm Fässberg, Mölndal 2002-01-03
Pär Lydmark Torslandaviken 2002-01-02
Lars Eric Rahm Fässberg, Mölndal 2002-01-02
Anders Kronhamn Torslandaviken 2002-01-02
Anette Unger Stora Amundön, Askim 2002-01-02
Magnus Unger Torslandaviken 2002-01-01
Stina Thelander Stensjön, Mölndal 2002-01-01
Uno Unger Torslandaviken 2002-01-01
Ulf Sjögren Surtesjön, Angered 1995-07-01
Johan Svedholm Stora Amundön, Askim 1986-08-05
Per Björkman Ragnhildsholmen 1986-04-01
Martin Spång
Björn Dellming Torslandaviken
Bengt Nilsen
Håkan Thorstensson
Bert Petersson Finnsjön, Mölnlycke
Stig Jakobsson
Staffan Sénby
Jan-Åke Noresson
Martin Johansson 2
Claes Lööv
Stefan Hage
Hampus Lybeck
Johannes Tallroth
Elon Wismén