LISTOR 
Listinformation
» Översikt
» Gränser & regler
Aktuella listor
» Gbg-Skärgårdsjakten 2017
» Eko-Gbgjakten 2016
Äldre listor
» Jubileumsjakten 2012
» Göteborgsjakten 2005

Göteborgstolvan 2009
» Januari 2009
» Februari 2009
» Mars 2009
» April 2009
» Maj 2009
» Juni 2009
» Juli 2009
» Augusti 2009
» September 2009
» Oktober 2009
» November 2009
» December 2009
Huvudlistor
» Bohuslistan
» Hallandslistan
» Göteborgslistan
Lokala områden
» Hisingen
» Göteborgs skärgård
Lokallistor (från Svalan)
» Torslandaviken
» Brudarebacken
» Hönö
» Rörö
» Vrångö
» Galterö
» Stora Amundö
» Välen
» Smithska udden
Kommunlistor (från Svalan)
» Göteborg
» Öckerö
» Mölndal
» Partille
» Härryda
     LOGGA IN 
ANVÄNDARNAMN

LÖSENORD

     Göteborgslistan / Artlista 

Topplistan
just nu


Jämför
listor


Lägg in
nya kryss


Lägg in
saknade kryss


Min
artlista

Göteborgslistan - Strandskata

» Här kan du se var och när andra skådare har kryssat arten (om de angett datum och lokal).

» Visa alla arter på Göteborgslistan.

Namn Antal Lokal Datum  
Niclas 1 Välen 2013-04-21
Carl Jyker 2 Trädgårdsföreningen, GÖteborg 2011-05-18
David Klingberg 2 ex Kråkudden, Hönö 2011-03-09
Bengt Adamsson 2 ex Torslandaviken 2010-07-14
Eva Åkesson 1 ex Rörö 2010-03-13
Lennart Bogren 2 ex Lammholmen, Öckerö 2009-04-24
Robert Ennnerfelt 2 Saltholmen 2009-04-04
Ingvar Andersson 2st Töllås orust 2009-03-29
Melker Hagsäter Torslandaviken 2008-03-23
Harry Hellberg 2 ex Kråkudden, Hönö 2005-06-06
Andreas Nyström 2 ex Torslandaviken 2005-04-24
Ola Bäckman 2 ex Torslandaviken 2005-04-24
Robert Brunström Flera ex Fiskebäck, Gbg 2005-04-17
Staffan Swedberg 1 ex Tagene, Säve, Hisingen 2005-04-12
Per Norberg 4 ex Torslandaviken 2005-04-02
Johan Ennerfelt 1 ex Stora Amundö 2005-03-28
Linus Westlund 1 ex Torslandaviken 2005-03-27
Eva-Lisa Johansson Askims fjord 2005-03-20
Matserik Eriksson Ca 100 ex Galterö, Gbg:s södra skärgård 2005-03-19
Klas Reinholdson Askimsviken 2005-03-19
Daniel Gustafsson 60 ex Askimsbadet 2005-03-19
Ralf Englund 61 ex Askimsbadet 2005-03-19
Tina Widén Bolleskären, Hönö 2005-02-20
L. Stefan Andersson 1 ex Vrångö, Gbg:s södra skärgård 2005-02-20
Leif Andersson 2 ex Kråkudden, Hönö 2005-01-11
Birger Kaiser 3 ex Kråkudden, Hönö 2005-01-10
Magnus Lundström 1 ex Kråkudden, Hönö 2005-01-05
Elon Wismén Bolleskären, Hönö 2004-03-06
Tony Börjesson Torslandaviken 2003-03-31
Jan Krantz Askimsviken, Askim 2003-03-16
Jesper Knape Kråkudden, Hönö 2003-03-10
Peter Sylvén Kråkudden, Hönö 2003-02-22
Stefan Göransson Kråkudden, Hönö 2002-06-23
Thomas Karlsson Torslandaviken 2002-05-26
Aimon Niklasson Stora Amundön, Askim 2002-04-14
Per-Anders Svensson Torslandaviken 2002-04-13
Göran Karlsson Öxnäs, Säve, Hisingen 2002-04-13
Andreas Hagström Nya Varvet, Göteborg 2002-04-10
Peter Strandvik Saltholmen, Göteborg 2002-03-30
Hans Börjesson Stora Amundön, Askim 2002-03-29
Jan Lundkvist Stora Amundön, Askim 2002-03-28
Totte Weber Stora Amundön, Askim 2002-03-24
Stig Fredriksson Slottsskogen, Göteborg 2002-03-19
Mats Björkqvist Stora Amundön, Askim 2002-03-16
Mathias Theander Saltholmen, Göteborg 2002-03-14
Markus Lagerqvist Kråkudden, Hönö 2002-03-09
Martin Oomen Askimsviken, Askim 2002-03-01
Göran Gustavsson Kråkudden, Hönö 2002-03-01
Mikael Molin Kråkudden, Hönö 2002-02-23
Conny Palm Kråkudden, Hönö 2002-02-17
Martin Fransson Donsö, Gbg:s södra skärgård 2002-02-13
Niklas Aronsson Kråkudden, Hönö 2002-02-11
Christer Fält Kråkudden, Hönö 2002-02-09
Stina Thelander Kråkudden, Hönö 2002-02-03
Pär Lydmark Kråkudden, Hönö 2002-02-03
Bengt Karlsson Gula skäret, Öckerö 2002-02-03
Stefan Svanberg Kråkudden, Hönö 2002-02-02
Anders Kronhamn Kråkudden, Hönö 2002-02-02
Lars Erik Norbäck Bolleskären, Hönö 2002-01-27
Uno Unger Bolleskären, Hönö 2002-01-20
Magnus Unger Bolleskären, Hönö 2002-01-20
Lars Eric Rahm Kråkudden, Hönö 2002-01-20
Magnus Rahm Kråkudden, Hönö 2002-01-20
Anette Unger Kråkudden, Hönö 2002-01-20
Karl-Olof Johansson Kråkudden, Hönö 2002-01-11
Kristoffer Nilsson Kråkudden, Hönö 2002-01-11
Ulf Sjögren Toslandaviken 1998-04-27
Stefan Svensson 1 ex Kråkudden, Hönö 1996-11-07
Johan Svedholm Stora Amundön, Askim 1986-06-20
Per Björkman Rörö 1980-03-16
Bert Petersson Torslandaviken
Bengt Nilsen
Johannes Tallroth
Björn Dellming Askimsviken
Martin Spång
Martin Johansson 2
Stig Jakobsson
Staffan Sénby
Håkan Thorstensson
Jan-Åke Noresson
Claes Lööv
Hampus Lybeck
Stefan Hage